Doğumu haziran temmuz ağustos 2008 olan anneler neredesiniz

Başlatan mavili, 24 Mart , 2008, 23:25:12

« önceki - sonraki »

mavili

baktım canım çok mutlu oldum çok sevindim Allah tamamına erdirsin

tubis

emosum

günaydın kızlarr :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

mavişim demek bugun dr gidiyosun canım benim ne güzel sevindim cok bize eloştan haberler getiriceksinn :hello2: :hello2: :hello2:

canım sen kilo almasan bile bebek alıyodur merak etme eloşumda kocaman olmustur şimdi
odayı begendiğine sevindim canım saglıcaklar büyüsünler bütün bebişler

ben cok sabırsızım evet gittim  :k06: :k06:ama canım insan duramıyo evde elimde gelse hastanede hiç cıkmıcam  ama artık sık sık gidicez bundan sonra
pazartesiyede bişey kalmadı ikimiz aynı gün bebişlerimizi görcezz :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

akşam geldiğinde yazmayı unutma canımm   :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

tubişcimm 
sen nasılsın canım
nasıl gidiyor hamişlik
sen ne zaman dr gidecektin
canım gercekten senide aramızda böyle hamile olarak görmek cok güzel senin için işnan cok mu cooooooooooook sevindim ya :opucuk: :opucuk:

tubis

iyiyim emoşum bende. hamişiyim değilmiyim tam bilmiyırum şuanda. bulantılarım yok.sadece karnım acıkınca içim geçiyo yemek isteği duyuyorum hemen.onun dışında da çok az bel ağrılarım oluyo.

canım biz bu ayın 26 sından sonra istanbula gitmeyi düşünüyorduk. doktorada pazartesi yada salı günü gidicem. bakalım doktor izin vericek mi yola gitmeme. ama gitmeyi çok istiyorum kuzenimin düğünü var.orda bulunamazsam çok üzülücem.

hamiş olduğum için bende çok mutluyum.ama inanırmısın aklım hep duyguda.yüreğimin bir köşesinde hep o var.inşallah onuda sen doğuma gitmeden hamiş olarak görcez burda. :opucuk: :opucuk: :opucuk:

emosum

canım bulantılarının olmaması cok iyi bence
cünkü bulantı cok kötü ya :-\  helede ilk aylarda

tubiscim sen bilirsin ama bence istanbula gelmeyi düşünmee  yani bu ilk 3 ay cok önemli senin için cünkü unutmaki bu bebgi cok beklediniz  herseye dikkat etmen lazım ama dr sor yinede tabi o en dogru kararı verir
canım inan varya benim de aklımda hep tülin inşallah onuda duycaz yakında hamiş haberini :amin: :amin: :amin: :amin:

tubis

bilmiyorum canım yaa gitmeyi çok istiyorum  ama bebeğimden de önemli değil sonuçta. 

mavili

merhaba ben geldim

size güzel haberler vermeyi çok isterdim zaten ben ne zaman doktordan mutlu döndümki sağ salim dogum yapsaydım bir artık doktora gitmeye korkuyorum doktor aksi bişey söyleyecek diye ödüm kopuyor ve de öyle oluyor hep iyi düşünsem hep iyi oldugunu duymak istesem kötü haberler alıyorum hiç kendimde degilim yine canım çok sıkkın ne bu bendeki şanssızlık bilmiyorum

evet emoşum ultrasona girdiim bugün ultrason doktoru bebegin suyunun azaldıgını söyledi canım çok sıkıldı sonra kendi doktoruma durumu bildirince randevuya gerek kalmadan aradan muayne etti beni eloşun suyu azalmış ve çok hareket etmiyordu gitmeden önce de 3 tane çikolata yemiştim bol bol hareket etsin beni de babasını da mutlu etsin diye doktor öyle söyleyince dünyam yıkıldı zaten hep bu sefer ne söyleyecekler diye korkarak gidiyorum doktora yaklaşık 1700 gram şuan doktor bol bol su iç dedi içiyordum zaten ama artık daha çok içecegim 3.5 litre kadar haftaya cumartesi kontrole çagırdı bakalım umarım düzelir yoksa suyu daha da azalırsa bebegi alacaklar daha çok küçük benim kızım  korkuyorum hemde çok gebeligim baştan beri hep böyle sıkıntılı geçti çok üzülüyorum kızımı saglıklı bir şekilde kucagıma almak istiyorum sadece çok mu şey istedim bir anne olarak Allahım yardım et bana ne olur

emoşum dua edin bana umarım düzelir herşey yoluna girer

emosum

merhaba canım ya şimdi okudum :y25:
inan cok üzüldüm  :crybaby2: :crybaby2:
canım bence senin dogum iznine ayrılman gerekiyor cünkü cok calışıyosun ve sürekli ayaktasın ve dinlenmiyosun kendinede ayıracagın zamanın bile yok  belki cok yoruluyosun kiloda almıyorum diyosun :-\

peki su içmenle düzeliyorsa canım 3 deil 4 litre su iç.ama bence sen farklı dr larada görünmekte fayda var..bir kaç doktora sor yinede.korkma ve doktorunun tavsıyesıne gore hareket et bol sıvı almaya calıs sen stres yaptıkca bebgınde etkılenecek bunu unutma..
morelini bozma canım benim hep dualarım seninle merak etme herşey düzelicek :amin: :amin:

emosum

günaydın kızlar
sizinle bişey paylaşmak istedim bebegim hızkırıyor karnımda :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

denizim  karnımda hıckırıyor ya..pıt pıt pıt pıt sesler  atıyor bunun hıckırık oldugunu hissediyorum.
bebişim  suyu fazla içtiği zaman oluyormuşş. günde 2 defa falan.bide kafası asagıda oldugu zamnalar cünkü elimi koydugumda kafasını hissediyorum bende eşimde.bazende hareket ediyo biyerlere vuruyo ama karnımda belli olmuyo nereye vurdugunu anlamıyorum ya ama cok heycanlandım kaç gündür böyle devam ediyo günde bir yada iki kez sizdede oluyomu kızlar

mavili

emoşum canım benim sagol ya zaten artık çalışmayacagım bu ayın 29 unda bir nöbetim var ondan sonra işe gitmek istemiyorum bakalım tek nöbet oda pazar gününe geliyor umarım yogun olmaz da ben de dinlenerek son nöbetimi geçiririm haklısın çok yoruluyorum kendime vakit ayıramadıgım gibi kızım da yoruluyor

dün içtigim suyun haddi hesabı yok sabaha dek uyumadım stresten ve su içmekten bugün biraz daha iyiyim kendimi daha iyi hissediyorum ben elimden geleni zaten yapıyorum ve yapıcam gerisi Allahın takdirine kalmış cumartesiyi sabırsızlıkla bekliyorum inşallah doktoru kızımın iyi oldugunu söyler de keyfim yerine gelir azıcık ben bu arada hastane çantasını hazırlamaya başladım baksana ne olacagımız belli degil kızım gelmek istiyor

emoş senin adına çok sevindim canım demek denizimiz hıçkırıyor ne güzel ya ilk defa duydum bunu hoşuma gitti benim kızım dün bol bol hareket etti sanırım ben üzülmeyim diye canım benim etkileniyor o da tabi herşeyden

tam bir ay boyunca hiç kilo almamışım ben hala 8 kilodayım ve 32 haftalık oldum artık Allahtan kızım almış ne çare suyu azalmış doktor su azalmasının son günlerde çok karşılaşılan bir sorun oldugunu sebebinin tam bilinmedigini söyledi

kızımı sağ salim kucagımda görmek istiyorum ben onun sağlıgı için herşeye katlanırım kızım benim ne sıkıntılı günler atlattıkonunla biz gebeligimin başında boş kese dediler sonra sende kist var bebegi yaşatmaz dediler daha sonra koroid pleksus kisti ile ugraştık sonra 3lü test karmaşası şimdide bu tam bir kaos hayırlısı ile bir görsem sağlıklı oldugunu 2. çocuk felan istemiyorum bu kadar sıkıntıya

yeşil

benim kızımda çok hıçkırırdı hatta tam ben uyumak üzereyken başlardı hıçkırığı onun zıplamasından bende uyuyamazdım doğduktan sonrada çok hıçkırdı halada arasıra tutar benim kızımın hareketleri karnımın dışındanda görünüyodu çok kuvvetli tekmeler atıyordu kıyafetimi açıp dışardan izlerdik babasıyla hatta bi gün eşim karnını yırtıp çıkmaya çalışıyo galiba tünel kazıyo demişti

mavili

ben hıçkırık felan hissetmiyorum ama hareketleri dışardan görünüyor çok şükür bazen dönüyormu ne çok komik bir hale giriyor karnım

emosum

yeşilcim evet aynı şeyler bendede oluyo ama cok heycanlanıyorum ben sevinçten :muzz: :muzz: :muzz:

emosum

mavişim bencede calışma artık cünkü ne de olsa işin bebeginden önemli deil sağ salim bi kucagına al zaten sonraları bol bol calısırsın bebegine şimdiden iyi bakman gerekiyor...kendini iyi hissetmene sevindim canım zaten hep morelini yüksek tut bak hersey yolunda gidecek eloş te zamanından önce gelmicekk  sadece senin onunla ilgilenmeni cok yorulmamanı istiyor olabilir ama bak hersey düzelicekk..
canım sanırsam bebeğin anne karnında daha fazla durması için ilaç felan vermiyolarmı yada ben yanlış mı biliyorum yani böyle durumlarda..

selmacım sen bebegin ilk aylarından beri gercekten sıkıntılar cektin ama hepsini atlattın Allaha sükürr
bunuda atlatacaksın göreceksin inanıyorum bunaa ben..senin için dün gece hep dua ettim aklımdan cıkmadın inan..ama bak gör herşey düzelicek :amin: :amin:

emosum

kızlar bu arada ben yarın nst için dr gidicem ögleden sonra dr cagırmıstıı

yazarım sonra size belki dogum seklim de belli olur