Doğumu haziran temmuz ağustos 2008 olan anneler neredesiniz

Başlatan mavili, 24 Mart , 2008, 23:25:12

« önceki - sonraki »

emosum

ya maviş ben şimdi bide bebek bakım setleri var ya alıcam da set halınde hersey içinde olsun diyorum kremler falan hangi marka alıcama karar veremedim nivea baby mi alsam diyen düşünüyorum

mavili

JOHNSON'S BABY    bende bu markayı çok duydum tabi nivea da iyidir bu setlerin içinde ne var tam olarak bişey daha sorcam banyo havlusu felan küvet biberon gibi şeyler aldınmı

emosum

ya bütün bebk bakım ürünleri kremleri ıslak mendiline kadar ..yani ayruı ayrı almaktansa set halinde almayı düşünüyorum ....ben banyo havlusu almadım daha am dün onlara baktık küçük bornozlar cok güzeldi ya ;)

mavili

evet minik minik bornozlar çok sevimli ama ilk sıralar kullanması zor olur sanırım o yüzden ben banyo havlusu düşünüyorum set almak bencede mantıklı benim artık karnım büyümeye başladı anca belli oluyor ama hala çok degil bende perşembe ve cuma doktora gidecegim bakalım umarım herşey yolundadır
bugünlerde foruma az geliyosunuz nerelerdesinizzzzzzzz :k06: :k06: :k06: :k06: :k06:

dehliz

Merhaba arkadaşlar.cumartesi günü doktordaydık bizde ters duruyodu ya dönmüş Yiğit Bey.Gelişimi iyi ,1-2 hafta önden gidiyo .Tombiş bi bebek olcak dedi.1800 müş kilosu.Bir de bidaha 100 grlım şeker testi istedi(tombişliğin sebebi bu mu diye bakmak içindirdir diye düşünüyorum tekrar) Daha önce 50 gramlık yaptırmıştım.
Ben bu ay çok kilo almışım 3.buçuk kilo.Dikkat et dedi
   Hala daha doğumla ilgili net bişey yok.Söylediğine göre sezeryan gerektirecek bir durum yok ama bebeğin kilosuna bağlı.
   Sizler ve bebişler nasılsınız

mavili

herşeyin yolunda gitmesine sevindim canım Allah hayırlısı ile tamamına erdirsin 2 ayın kaldı sanırım benim daha çokkkk var ben daha 23. haftadayım bende 6 kilo aldım çok geldi gözüme bebek son haftaya dek hareketli oldugu için pozisyon meselesini takma sen şuan normalmiş gerçi ama ters duruyor olsa bile son zamanda dönebiliyorlar 50 gr.lık şeker testin normaldi sanırım bu da normal çıkar büyük ihtimal

bakalım bende perşembe ve cuma doktora gidecegim perşembe günü üniversite hastanesine cuma da kendi doktoruma merak ediyorum kızımın durumunu bizi çok korkuttu ama artık korkmak istemiyorum çok stresli bir başlangıçtı 2. yi düşünmeyebiliriz bile bu kadar stres agır geldi bize sag salim dogsunda kızım şuan tek düşüncem o adı konusunda hala karar veremedim en son televizyonda çıkan vitamin ilaçları haberlerinden sonra içtigim hapları bırakmaya karar verdim bu kararımı doktoruma söyleyecegim bakalım ne diyecek o da zaten beslenmen yeterli ise alma demişti öyle heyecanlıyımki perşembeye az kaldı kilosunu bilmiyorum hiç söylemediler merak ediyorum bu sefer onu soracagım

mavili

emoş nerelerdesin canım ya merak ettim seni umarım iyisindir

ben bugün aşı oldum korktugum kadar degilmiş şükür acımadı

biraz gecikmeli oldu ama benimki fırsat bulamadım hiç

sen neler yapıyorsun hazırlıklar nasıl gidiyor kilolar ne alemde kaç hafta oldu şimdi :k06: :k06: :k06: :k06:

bak ne çok şey var merak ettigim çabuk gel de yanıtla

:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

dehliz

Mavili perşembe cuma güzel haberlerini bekliyoruz inşallah canım .Ben galiba kaçırdım nesi vardı bebişin niye stres oldun? inşallah Allah hayırlısıyla bekleyen herkezi tamamına erdirsin canım.Şeker testi iyi çıktı bu arada ama yediklerine dikkat et çok kilo alma diye tekrarladı yine doktor.Tuzu ve ekmeği kestim dünden itibaren:)

mavili

canım sevindim testinin iyi çıkmasına ekmek ve tuz zaten faydalı degil kilo yönünden tuz vücutta su tutulmasına sebep oluyor ekmek de gerksiz kilo yapıyor ben zaten ekmegi çok az yiyorum bazı günler yemiyorum bile

bebişimin ciddi problemleri vardı beyinde 2 taraflı kist oldugunu söylemişlerdi 1.5 ay korku ve stresle geçti üniversite hastanesine göndermişti doktorum orda görmediler hiçbişey ordaki doktor ya vardı kayboldu yada zaten yoktu dedi
yeni yeni moralim kendine geliyor çok stres yapmıştım çok aglamıştım ama şükür olmadıgını duydum

şimdi bende kızımda iyiyiz 23 haftamız bitmek üzere pek şikayetim olmuyor sadece çabuk yoruluyorum ve işim geregi ayakta çok kaldıgımdan ayaklarım şişiyor

dehliz

Şimdi iyi olmanıza çok sevindim .Çok geçmiş olsun.Biz de tam bir hafta sonra 8 ayı dolduracağız inşallah.Allah izin verirse.Şişlik demişsin ya ben de ayaktayım çoğu zaman ama Allaha Şükür Şişme yok ayaklarımda çatlak ta olmadı hiç Sen sağlıkçısın gerçi daha iyi bilirsin alakası var mı bilmiyorum ama ben çok su içmeye bağlıyorum.Gerçi birazda bünyeye bağlı galiba

dehliz

Bu arada hazırlıklara başladınız mı neler yapıyorsunuz.bizim az kaldı ya,1-2 derken birsürü şey olmuş aldığım

emosum

selam kızlar
selmacımm  ya ben iyiyim merak etme bebişimde iyi
kayınvalidem rahatsızlandı 2 gündür onunla dr daydık tansiyonu yükselmişti ama iyi şimdi
herşey yolunda okudum yazdıklarını canım benim saol...
umarım sende iyisindir strese girme bebişin iyidir şimdi bide büyümüştür gittiğinde görüceksin  heycan ve stres yapma bitanem öptüm

emosum

bu arada bende bir iki şey derken birsürü şey aldım.bu hafta işe gidemedim hiç.evdeyim.hep bugun cildiyeye gittim yüzümdeki sivilcelerden dolayı jel yazdı dr onu kullanmaya baslıcam ve kendime hamile destek yastıgı aldım yatarken iyi oluyo
bebişimede emzirme yastıgı aldım cok güzel belden baglamalııı  sende öyle al belden baglamalıı. :D
ve pazar günüde bebişin banyosunu alıcam

mavili

oh şükür kavuşturana çok geçmiş olsun kayınvalidene sanada ayrıca sivilceler çok sinir bozucu oluyor bende bugün biraz dışarı çıktım eşimde çalışmıyordu 23 nisan dolayısıyla yürüyüş yaptık arada beşiklere baktım ve seçtim ama rengine karar vermedim 1 ay sonra almayı düşünüyorum beşigi uyku seti ve nevresim takımlarına baktım ana kucagı ve araba koltugu baktım battaniyelere baktım banyo ve havlulara baktım ama almadım biberondu emzikti çok şeker şeyler var bayıldım

mavili

kıyafet aldım ona birkaç şey çok degil aldıklarım ama açıkta kalmayacak en azından emoşcum neler aldıgını şuan nelerin mevcut oldugunu yazarsan bende sana bakarak alışveriş yaparım ben pek acemiyim ve kimsem yok yardımcı olacak şunu al bunu alma diyecek o yüzden buradan kopya çekiyorum

emzirme yastıgı gördüm bende bugün birkaçtane ay şeklinde sanırım evet bende almayı düşündüm ama 1 ay sonra alırım diyorum bekliyorum şimdilik