Doğumu haziran temmuz ağustos 2008 olan anneler neredesiniz

Başlatan mavili, 24 Mart , 2008, 23:25:12

« önceki - sonraki »

mavili

buse canım sende ne hoş bir bayanmışsın ya çok tatlı bir hamiş olmuşsun çok begendim canım sagol ayrıca resim ekledigin için sen herzaman gel bizde ikram bol ah ah kahveyide nasıl özledim varya

mavili

merhaba kıslar ben geldim doktordan yazsammı yazmasammı bilemedim çok kısa yazıp çıkacagım eloşun suyu dahada azalmış zorunlu sezeryan olacagım günü belli degil heran olabilir dayandıgı yere kadar artık ayrıca kilosu biraz artmış ama hala iyi degil zayıf haftaya cumartesi kontrolüm var acil bir durum çıkıpda erken gitmesem bebegin hareketlerini kontrol et soluna yat ve mümkünse hiç kalkma dedi bana daha çok yazamayacagım iyi günler

-GAMZE-

canım benım cok uzuuldum yaa işallah hersey yolunda gıder k.i.b optum dıkkat et kendıne

emosum

merhaba herkese

busecim resmin cok güzel hamişlikte cok yakışmıs sana :nazar:

canancım canım benim Allah saglıkla huzurla bebişini kucaklamayı nasip etsin inan su anda ben heycanlandım sanki pazartesi ben doguma gidicem..dualarım seninle canım :amin: :amin: :amin:  inşallah agrısız sızısız gecer tez zsamanda iyleşirsin benim içinde bebegini kokla dogunca  ilk fırsatta yaz bize lütfen merak ederim nasıl oldun diye cünkü unutma diğer haftada ben doguma gidicem kendine iyi bak canım öpüyorum cok

selmacım canım ya inan cok üzüldüm :-[ :-[  ama sin morelinizi bozmayın  yinede zamana bırak artık canım sen elinden geleni yapıyosun doktorun dediklerine dikkat et ..bi yerde okumustum bebegin suyunda azalma olmus dr her an dogum a alırız seni demiş ama 39 haftasında bebek dogmuş canım yinede kötü düşünme hersey yolunda gidecektir..dualarım seninle canım  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

peki bişey sorcam doktorun suyunun azalma nedenini neye baglıyor..neydden dolayı suyun azalmış :crybaby2: :crybaby2:

Ecrin57

annesinin birtanesi tesekkurler dileklerin icin hepimiz sag salim bebislerimizi aliriz kucagimiza insallah

canancigim allah yardimcin olsun darisi bizlerin basina ne guzel pazartesi bebisin kolllarinda olacak zaten 9 aydir bunu beklemiyormuyuz hepimiz hic korkma bebisine kavusacaksin bence herseye degerr en guzell mutluluk bizlere bebisinin fotosunu gonderirsin sonraa foruma gene gel allah  yar ve yardimcin olsun canim simdiden tebrikler

selmacim cok uzuldum canim yaama ne olur sen uzulmen demekki elos annesini gormek icin sabirsizlaniyorr olsun dogunca kilo aldirrsin sen ona cunku sen cokk ilgili bir anne olacaksin hissediyorum cok duyarlisin cunku elosun sagligi etkilenmeyecekse hic uzulme canimm doktorunu dinle ve boll dinlen soluna yat hayirli haberlerini bekliyoruz canim dualarim seninle ve eloslaa emiynimki bir kac ay sonra bu cektiklerimizi animsayipp bosa uzulmusuzz diyecegiz canim benn boyle hissediyorum seni kocaman opuyorumm :flowers:bu gunler gecici unutma bebislerimizi gorunce herseyi unutucazz :love7:

-Butterfly-

Kizlar tesekkur ederimm  ;)

Mavili'cim canim uzme sen kendini guzelim.. Bir cok kiside oluyor o problem, sen gonlunu ferah tut.. En kotusu 1-2 hafta  erken dogar.. Fakat senin 36 . haftayi gecmisti sanirim ,, 36 haftadan sonra dogan bebekleri premeture olarak kabul etmiyorlar . Ama eminim hersey guzel olacaktir , sen yeterki strese girip bebegini iceride strese sokma  .. Dualarimiz seninle guzelimmm  :opucuk: :amin:

sevda

CANIM BENİMM İNANKİ BENDE BUSEME KATILIYORUM VE HERŞEYİN DÜZELİCEĞİNE VE BELKİDE SEZERYANA GEREK KALMADAN DAHADA GÜZEL OLACAĞINA İNANIYORUM AMA SENDE İZİN AL İSTERSEN EVDE BOL BOL DİNLEN SOLUNA YATT BİLEMİYORUM AMA TEK BİLDİĞİM SENİN HER DAİM YANINDA OLDUĞUMUZZ İANAN SENİ ÇOK SEVİYORUZZ GÜZELİMM... :opucuk: :opucuk: :flowers:

mavili

hepiniz çok sagolun iyiki varsınız hepinizi çok seviyorum

melisam canım haklısın hep 9 ay boyunca onların dogacagı günü hayal ettik ve öyle yaşadık inşallah hayırlı dogumlarımız olur

busecim kızım olacak benim canım benim kız çok nazlı olacak anlaşılan bakalım 36. haftanın içindeyim şuan ama kilosu az o yüzden çok canım sıkılıyor

sevdacım ben 32. haftada ayrıldım izne evdeyim uzun süredir ama durumda bir degişiklik olmadı sanırım 28. haftada ögrenmiştim ilk suyunun azalmaya başladıgını

emoşum canım benim yoktun bugün halada yoksun nerelerdesin ya

suyunun azalmasının bir kaç nedeni var dedi doktor 1. si amniyon kese kendi su yaparmış eger amniyon kesenin zarında bir problem varsa azalır dedi bu bende yokmuş

2. si bebegin böbrek ve mesanesinde problem varsa çalışmıyor yada az çalışıyorsa dedi bu da yokmuş

3. sü nedeni bilinmiyor ben bu gruba giriyormuşum

çok agladım doktorun yanında çok hatta doktorum beni teselli etmek için yanıma gelip egildi elini omzuma koydu bana moral vermeye destek olmaya çalıştı ama benim gözyaşlarım sınır tanımıyordu artık

zaten  kaç kez yüzüm gülerek çıktımki ordan hep kötü haber almaktan bıktım çok yoruldum ve çok yıprandım yaşamımın en sıkıntılı günlerini yaşadım kendimi degil ilk defa içimdeki canım için agladım 9 ay boyunca kendim için bile bukadar içten bunalmamıştım elimden bişey gelse yapamayacagım şey yok kızım için herşeyi herşeye razıyım ama yeterki o iyi olsun osaglıklı ve huzurlu olsun  kızım iyi olsun yeter

doktorun agzından çıkacak her kelimeyi öyle dinliyorum ki annemi babamı bile böyle dinlememiştim doktorun söyleyecegi en ufak mutlu haber beni sevinçten çıldırtmaya yetecek belki ama duyamıyorum duyamıyorum istedigim sözleri unuttum artık doktora gidip gülmeyi gülerek çıkmayı herkese bakıyorum koridorda tüm hamilelere öyle mutlular ve güler yüzle çıkıyorlarki odadan bense elimde gözyaşlarının ıslattıgı buruşuk bir peçete agladıgımı farketmesinler diye koşar adımlarla uzaklaşıyorum orada biran önce eve geleyim de serbestçe aglayım diye

herşeye ragmen tüm sıkıntılara acılarıma dertlerime ragmen çok şükür Allahım beterin beteri var daha kötüsünden koru Allahım kızım için herşeyin hayırlısını ver bana ver yarabbim onun saglıklı birşekilde dogdugunu herşeyin yolunda oldugunu göster bana Allahım  :( :crybaby2: :sad1:

sevda

MAVİŞİMM GÜZELL ARKADAŞIM BENİMM YAA BU NASIL BİR YAZDIRR YAAA  :-[ :-[ ACAYİP DUYGULANDIM VE ÜZÜLDÜMM YAZDIKLARINI OKUYUNCAA...

BİTANECİMM BAK 3 CÜ KETEGORDİYEMİŞİSN YANİ BİLİNMİYORRR NEDEN KENDİNİ BU KADAR YIPRATIYORSUN TAMAM OLABİLİR SUYUN AZ OLABİLİR HATTA BEBEĞİN KİLODA ALMAYA BİLİRR AMA SANA ŞUNU SÖYLEMELİYİM EĞER SEN BÖYLE YAPMAYA DEVAM EDERSEN BEBEĞİN KIZIN MELEĞİN DAHA FAZLA ÜZÜLÜCEKTİRR KARNINDAA HELEKİ SANA ÇOKİHTİYACI OLDUĞU ANLARDA SEN EN UFAK ŞEYDE KAFANA TAKARSAN BEBEĞİN İÇİN DAHA ZORR OLUCAKTIRR..

ÖRNEĞİN ANNE SÜTÜNN BUNUN KIYMETİNİ VE ÖNEMİNİ SÖYLEMEME GEREK YOKK AMA SEN STRES YAPTIKÇA BAK BEBEĞİNDEN DE ONU MAHRUM BIRAKICAKSIN BUNU DÜŞÜNEREK HAREKET ET GÜZELİM YANİ SENİN HERŞEYİNLE BEDENEN VE RUHEN HEP SAĞLIKLI OLMAN GEREKİYOR HEM DÜNYANIN SONU DEĞİLYAA BAK BENİM BİR ARKADAŞIM NORMAL DOĞUMLA 2 200 DÜ SANIRIM DAHA AZDA OLABİLİRR DOĞUM YAPMIŞTII VE BEBEĞİ DAHA İLK AYDA KENDİNİ HEMEN TOPARLADI AMA ANNE SÜTÜYLEE BAK ALTINI ÇİZİYORUMM ANNE SÜTÜYLEEE...

O NEDENLE ÖNEMLİ OLAN HEM ŞİMDİKİ HALİ HEMDE SONRAKİ HALİ UNUTMAA SEN HEP SAKİN VE OLGUN OLMALISIN GÜZEL HAMİŞİM BENİMMM BAK SENİ BURDA SEVEN BİRSÜRÜ ARKADAŞIN VARR HEM BİZLER HEMDE SENİ SEVEN EŞİNN AYRICA KARNINDAKİ MELEĞİN İÇİN LÜTFEN EN KISA ZAMANDA TOPARLAN VEE SİLKELEN DİYORUM...

:opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Ecrin57

canimsin benim ya yapma oyle selmacim uzulme ya okurken inan yasadim seninle ve suan benide aglattin ayni duygulari yasiyorum seninle benimde yasadiklarimi biliyorsun halada yasiyorum bizimde hamileligimiz boyle gececek be guzelim bebeklerimizi olsun uzup dahada hasta etmeyelim icimizdee biz elimizden geleni yapiyoruzz  zatenn allah buyuktur canimm sag salim alicaz kucaklarimizaa kizlarimizii ve herkez heyecanla bekliyo  ama bizimki tedirgin geciyoo doktorlarin agzindan cikacak bir iyi kelimeye muhtacizz ama bebislerimiz doguncaa doktorlarida sasirticaklar inan bana hep dua ediyorummm her an her saniyee bana olsun bebisime bisey olmasin diyee
sag salim kucagima alayim diyee hic bir sey istemiyorum hayattan hic bir beklentim yok bir  canim kizimin sagligii
ve carsamba ve persembe benim ne durumda olacagim hic belli degill korkuyorumm ne duyucam diyee o kadarda dikkat ederken neler geldi basima biliyorsun bir ay oncesine donmeyi oyle isterdimki herseyim normal mutlu bir hamilelik gecirdigim zamana ama olmuyor alnimiza yazilani yasiyoruzz bitanem
selmacim bir sey sormak istiyorum canim ama uzulme lutfen elos acisindan kotu bir durum yoktur umarim dimi canim bebegin durumu iyi degilmi eger bebek etkilenmiyorsa sakin hamileligin iyi gecmemesini dert etme
yavrularimizi alicaz kucagimiza
allaha  hep dua ediyorumhic bir anne bunlari yasamayi hak etmio insallah gecicek  bu gunler ne olur uzulupte elosu uzmee eger rahatlayacaksan sabaha kadar burdayimm paylas icindekileri canim dinlerim seni inan  ben senin yasadiklarindan daha kotuyum hep beterini dusunupp sukredelim canimmm belki bebeislerimiz bize saka yapiyordurr hepimizi sasirticaklarrr tamammi selmacim  ben burdayim canimm unutma yanindayim :opucuk: :flowers: :amin: :amin:

Ecrin57

selmacim keske elimden bir sey gelse canim cok kotu ya boyle caresiz olmak sadece elimden  sunlari yazmak geliyor sana uzulme sakin  keske yaninda olabilseydim ama boyle yazmakla ne kadar teselli oluyor bilmiyorum

kizin icin annesi azcik daha guclu ol doktorunu dinle canim boll bol dinlen sol tarafina  yat dualarim hepimiz icin
:amin: :amin: :amin: :amin: :amin:bu ediln dualar karsiliksiz kalmayacak inan canim sadece kalpten inan

uzuntu ve stress hic iyi degil tam tersi zararli kizlarimiz icin canim sen bu islerin icindesin birde bak hemsiresin sen neler gordun belkide ne insanlar gordun ne durumda sen cok guclusunkii bence buda senin mesleginden belli her kez yapamaz hadi bu kez kizina kendine yardim et sakinlestir kendinibeterinni dusun sukret  canim :amin:bana dediklerini hatirla  ben senden cok gucc almistim desteginlee

sen cok guclusun hayat dolusun hadi  toparla kendini daha hersey bitmis degill tam belli bir sey yok  her sey cok guzel olacak ben emiynimm canim dualarimmm hepimiz icin unutma yanlizz degilsin biz burdayiz seni cokkk seviyoruz

kisa zamanda alistirdin kendine eski mavisi istiyorum ben hadii bak sende oyle yaparsan kim toplayacak bizii daha benim kontrolum var bu haftaa toparlan canimm  senii kocamannnnnnnn opuyorumm  :amin:

sevda

MELİSAMM BENCEE BUNLARI OKUYUNCA BİLE UZAKTA DAHİ OLSAK YANINDA HEMEN YANI BAŞINDA OLDUĞUMUZU HİSSEDECEK VE MUTLU OLACAKTIR SEN MERAK ETMEE BEN ÖYLE OLDUĞUNU DÜŞÜNMEK VE İNANMAK İSTİYORUM... ;) :opucuk:

mavili

sevdacım melisacım öyle mutlu oldum ki yazılarınızı okurken benim ve kızım için dua eden arkadaşlarımın olması beni çok sevindirdi sagolun çok sagolun iyiki varsınız

haklısınız kendimi toparlamalı ve üzülmemeliyim ben üzüldükçe onu da üzüyorum belkide stresten çok az hareket etti bugün yada ben çok dinledigim içindir kendimi.bana öyle geldi zor bir gebelikti ama sonunda en güzel hediyeyi alacagım mükafatım kızım olacak ve kızım gibi benim için çok degerli bir mükafatım olacaksa bugünlere de onun için razıyım ve atlatmalıyım  emoşumun sözü gibi beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır öyle de kızımı sag salim kucagıma alacaksam onun için herşeyi çekerim yeterki kızım iyi olsun

melisam canım saglık durumunu sormuşsun ben 3lü test yaptırdıgımda normal çıkmıştı ama üçlü testten önce yani ikili testten sonraki kontrolümde beyninde çift taraflı kist oldugunu söylediler koroid pleksus kisti adını bile anmak istemiyorum artık bu kistlerle 26. haftaya dek geldik üçlü testin normal olması bize biraz destek oldu bu kistler için kaybolur zamanla dediler ama gitmedigim doktor çekmedigim dert kalmadı en son üniversite hastanesine gittim ve amniyosentez yapılmasını istediler karşı çıktım 200 de bir ihtimal düşüge neden oluyordu ve ben kızımı kaybetmek istemedim ben herşekilde onun her zaman annesi olacaktım ve yaptırmadım yavrumu kaybetmekten korktum kontroller devam ederken kistlerin yok oldugunu söylediler 28. haftada da suyu azalmaya başladı zaten yani aradaki 2 hafta sadece mutlu bir hamilelik yaşadım sonra zaten kistler bir göründü bir kayboldu ama doktor üstünde durmadıkça bende önemsemedim şuan önemli olan suyunun en azından 2 hafta daha yettmesi benim için biraz daha toparlanması karnımda başta da zaten düşük riski yok boş gebelik yok sende kist var bebek yaşamaz ben çok çektim ya çok agladım ama artık kızımın son günleri aglamamalıyımki anne karnındaki son günlerini bari mutlu geçirsin eşimin destegide olmasa bugünlere zor gelirdim

işte böyle canım belki daha fazla azalmasını önlerim diye okadar çok su içiyorum ki uyuyamıyorum bile lavaboya gidip gelmekten sürekli buzdolabının başında fareler gibi bişeyler atıştırıyorum belki beslenir diye ilaç içmekten nefret eden agrı kesici bile agzına sürmeyen ben kutu kutu ilacı aksatmadan içtim şeftalinin kilo aldırdıgını duydum adını duyunca şeftalinin tüylerim diken diken olurken ben kilo kilo şeftali yedim ama nafile

neyse vardır bundada bir hayır Allahım dagına göre kış verirmiş dayanamayacagım şeyler yüklemez bana rabbim vardır bir bildigi okadar adagımız varki saglıklı dogdugunda yapılacak Allahım sen bu adakları yerine getirmeyi nasip et bize

melisam canım biliyorum senin de sıkıntıların klay atlatılacak cinsten degil helede elinden bişey gelmiyor ve canının canı söz konusuysa anlıyorum  senide inşallah sen bize mutlu haber verirsin bu kontrolün sırasında olmaz diye bişey yoktur hiçbişey belli olmuyor ama nasipten ötesi de yok bu aşikar ne yapalım kader kısmet kızım sag salim dogsun herşeyim o olacak ikinci çocuk da düşünmüyorum bu kadar sıkıntıyı birdaha ne ben çekebilirim nede eşim dayanabilir o da az yıpranmadı hem benimle ugraştı hem kendi üzüldü o bana destek oldu ama ona kimse destek olmadı biz hiçbir sıkıntı ve sorunumuzu ailelere yansıtmadık ne benim ailemin nede eşimin ailesinin bir çok şeyden haberi yok ikimiz paylaştık ikimiz agladık ikimiz güldük öyle geçti ama o da bende çok yıprandık artık tahammülümüz kalmadı bir acı bir sıkıntı daha çekecek yerimiz kalmadı

hepinizi çok öpüyorum desteginiz için çok sagolun herkese iyi geceler

sevda

CANIMSIN SEN YAAA...

YERİM BEN SENİ BAK YUKARDA ALLAH VAR VE GÖRÜR İNAN BANA HERŞEYY DÜZELİCEK VE BU SIKINTILARIN ARDINDAN SENN GÜZEL BİR MUTLU SONLA KARŞILAŞACAKSINN..ODA DÜNYALAR GÜZELİ MELEĞİN BİLİYORSUN... ;) :opucuk:

AYRICA BİLİYORSUN DİMİ ULTRASONDA BEBEĞİN KİLOSU 300 GR EKSİK YADA FAZLA OLABİLİYOR O NEDENLE KENDİMDE ÖRNEK VERMEK İSTİYORUM SANA EN SON BİZ DR GİTTİĞİMİZDE BEBEĞİM 3,500 KİLO GÖRÜNÜYORDU DR MUZ BİZEE EN DÜŞÜK İHTİMALLE 3,200 FALAN DOĞAR DEMİŞTİİ VE ARHAN 4,030 GR DOĞDUU DÜŞÜN YANİİ O BİLE ŞAŞIRDII YANİ BELKİDE FAZLA OLABİLİR BEBEĞİNİN KİLOSU GÜZELİM BU İHTİMALİDE DÜŞÜN OLURMU FISTIĞIM... :opucuk: :opucuk: :opucuk:

emosum

kızlar günaydın
mavişima ncak fırsat buldum yazmak ,için evde misafir ler vardı dün bakamadım aksam ama hep aklımdaydın canım :-[
şimdide herkes uyurken yazayım dedim
ama mavişim sende iyce kendini bırakmıssın ya nolmus bu sayfa böyle  :crybaby2: :crybaby2:

sevdacım ve melisacım haklı canım güçlü olman lazım sen kendini bırakırsan bebegin nasıl dayansın bunu düşün..
her seyde vardır bir hayır bence bebegin saglıklı dogucak kilosuna bu kadar takma canım ya.zaten +400 eksikte olabiliyo fazlada zaten bu ultrason kağıdındada yazıyo.benimde kardeşim 2500 kilo dogmus kardeşlerim ikiz benim..ama daha sonra zayıf dogan diğerini gecmiş
..hem zaten her bebek kilolu dogcak diye bişey yokki bu anne ve babanın vücud yapısıylada alakalı..hem önemli değil sağlıklı olsunlar zayıf dogsunlar biz onları zaten sütümüzle büyütürüz.sende bu arada sabah akşam süt iç canım zaten 36. haftadan sonra -daha cok kilo almaya baslıyolar
ben inanaıyorum elanın annesinin karnında birazcık daha kalacagına sen sürekli yat hiç bi iş yapma
ya bu konuda da sana cok kızıyorum gercekten kendini temiliğe kaptırıyosun bazen ya
bırak ev kirli kalsın dinlen sen kızını düşün

gönlünü ferah tut sen bu kadar üzülüp yıpratma kendini hem sen kendini bırakırsan bana kim destek olcak ya son günlerimizin tadını cıkaralım canım zaten bebeklerimiz kucagımıza aldıgımızda herseyi unutucazzz :opucuk:

unutma burda seni cok seven arkadasların var ve onların dualarıda hep seninle :amin: