27 Nisan , 2024, 20:37:05

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ilk dogum sezeryan ikincisi neden normal dogum olmasin???

Başlatan Emir@Havin, 08 Mayıs , 2010, 16:53:52

« önceki - sonraki »

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

hakkında hayırlısı buymuş demekki canım

elbette hepimiz normal olsun istedik ama yeterki bebeklerimiz sağlıklı olsun

Allah analı babalı büyütsün inşallah

Demet_dk

Alıntı yapılan: sabr - 31 Mart , 2012, 10:53:06
İkinci sezaryen birinciden çok daha risk taşıyor. Tabi 3. sezaryen çok daha fazla risk. Doktorlar sezaryen arttıkça yapmaya yanaşmıyorlarmış.

O ZAMAN BU DEMEK OLUYO Kİ SEZERYANLA DOĞUM YAPANLARIN ÇOCUK YAPMA ŞANSI DAHA AZ

BELLİ Bİ SATI VERSİN DOKTORLAR BARİ

Balböceği

eltimin bacisi 4 kere sezeryan oldu

en son cocuklarin arasinda 1 yas bile yok  :-\

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ben doktoruma sordum eger bi sorun yoksa 2.yi normal yapabilirsin dedi  :hieyt: :hieyt: :hieyt: bide bunun tadina bakim icimde kalmasin demi  :laughing7:
:nazar: :nazar:

eymenesra

ben ılk bebegım kaybettım arkadaslar ılk dogumum sezaryan dı oglumu kaybedelı bır sene oldu sımdı ıkıncı bebegı dusunuyoruz ama sezeryan oldugum ıcın korkuyorum bende normal dogum ıstıyrum ama hangı doktor yapacakkı bunu bılmıyorum rabbım hepımızın yardımcısı olsun cok acılar ıcersındeyım arkadaslar

HASRET!M S@N@

cnm rabbim yar ve yardımcın olsun inş ikinci meleğin gelirde biraz olsun acın diner

Dilara Ebrar

bende cok normal doğum istmiştim.ama bazen bazı şeylerde ısrarcı olunmaması gerek diye düşünüyorum.oğlumun 40 haftası bitmişti.41.haftada ve gercekten kafası büyük bi bebekti(baba tarafına çekmiş :k06:)ve doğumun sezeryan oldu.ama ne ağrı duydum ne acı.bebeğimi ilk gören ben oldum odama çıkar çıkmaz emzirdim.sadece 2 gün alt değişimiyle ilgilenemedim o kadar  :nazar: :nazar: tamam sezeryanı savunmuyorum ama çok rahat geçti.ikincisi zamanıdan öce gelirse yani 38 lerde falan olursa kendilğinden gelişirse o zaman normali göze alırım.yoksa zamanı geçmiş bi bebek için normal doğumu beklemem.oğlumu içimden çıkarıp yanımdaki masaya bıraktıklarında poposunda kaka vardı.doktor zamanında müdahale atmişiz dedi.allahım korusun önemli olan onları sağlıklı kucağımıza almak sadece normal doğumla deil :nazar: :nazar: bakalım kısmet belki ikincisi normal olur :amin:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

FORUMDAN  BIR ARKADASIMIZ ONCE SEZERYAN IKINCIYI NORMAL DOGURMUS COKTA GUZEL GECMIS  :k06: TABIKI YURTDISINDA O TRDE YAPIYOLARMI BILEMEM  :dontknow:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

seda...

benım bebeğim 2 aylık.dr once normal dedi.7 saat sancı cektım acılma olmadı.sonra kızım kaynagını yapınca acılen sezaryene aldılar.ben ıkıncısını de sezaryen ıstıyom Allah kısmet ederse.cunku o sancı cekılır gıbı değil.cekenlerın alnından öpüyorum ben şahsen o kadar dayanıklı değilim

@Melek Yüzlüm@

ben normal doğum yaptım duni sancı ile ama sezeryandan 4 kere döndüm doktor hadi diyordu vazgeçiyordu tam dört kere bana soruyordu ne yapalım diye bende bebişim için hangisi iyi olucaksa onu yapalım zarar görmesin dedim bekledik ve normal doğum yaptım normal sezeryan bebişlerimiz iyi olsunlar yeterkiiiiii ;)

ozturkish_ela

Ilk oglum sezeryandi ama ins.2.bebegm olursa normal istiorum bilcemki sezeryan dicekler asla hamile kalmam

ozturkish_ela

Normal dogumda o anlik sanci cekiorsun ama sezeryan omur boyu suruo bi usutmeye bakar davul gibi karnim sisio

_inci_tanem_

geçen gün bir dr.konuşmasını dinledim orada sezeryanla doğum sonrası normali dünya sağlık örgütü'de artık onaylamıyo dedi dr.benim şahsi görüşümde bu yönde diye devam etti ;
Sezeryanda rahimde kesi olan yer sertleşiyo normal doğum esnasında kasılmalar ve baskı yüzündne yırtılma olabiliyo be bebeği kaybedebiliyoruz bile dedi ALLAH korusun en son bu konuşmayı dinledim 1 hafta olmadı ama görüş sizin ben sizinlede paylaşmak istedim  :-\ :-\

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: ozturkish_ela - 21 Kasım , 2012, 13:17:01
Normal dogumda o anlik sanci cekiorsun ama sezeryan omur boyu suruo bi usutmeye bakar davul gibi karnim sisio
aynen sana katiliyorum arkadasim  :opucuk: benimde zorunlu sezeryandi cok istedim ama kismet deilmis insallah 2.cocugumuza normal olur  :amin:

mavişim80

rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin
ikisindende tırsar durumdayım
gebelik şekerimizde var normal uygun olurmu bilemem
şmdiden karnıma sancılar giriyor .
30.haftadayız allahım allhımmmmmmmmmm  :amin: :amin: :amin: