27 Nisan , 2024, 21:48:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ellerimizle Ordugumuz orgu modelleri...

Başlatan -Butterfly-, 21 Mart , 2008, 17:57:33

« önceki - sonraki »

sevda

Bu sayfada olmasını istediğim için buraya nakil ettik pas paslarımı... :k06: :k06:

bu kayınvalideme yaptığım artan iplerle yuvarlak pas pasımızz...

sevda

22 Mart , 2008, 13:28:26 #31 Son düzenlenme: 22 Mart , 2008, 13:32:25 sevda
Bunlarda kolay ama çok kolay yapılan banyo takımımızz... ;)

[/URL

[URL=http://imageshack.us]

Tebessüm :)

özgülcüm hörmetler Sen örgü bilmiyosun ya, o bakımdan :laughing7: )

sevda hocam buse hocam hörmetler :-* :D

nisaaan hoşgeldin, dün gece baktım sayfana, merak ettim ne zamandır uğramamışsın. iyisindir umarım, habersiz bırakma :opucuk:

busecim boleroyu yazlıkları çıkarınca eklersin canım, acelesi yok ;) bahsettiğin papatyalı örmeği de çok merak ettim, fotoğrafını çekince eklersin :opucuk: şal çok hoş dimi gerçekten, bakalım örmek istediklerimi bir sıraya koymam lazım, ördükçe eklerim ben de buraya ::) evet kabul ediyorum ütopik bir cümleydi :toothy10:

sevda şimdi gördüm keldiğin resmi, çok çok güzel ellerine sağlık, hörmetler :-*

sevda

Ayy aşşegül ören bayanın çok hoş olmuş yaaa.. :opucuk: :opucuk:

Hörtmetlerr bizden canım benimm... ;) :flowers: :flowers:

22 Mart , 2008, 15:59:57 #34 Son düzenlenme: 22 Mart , 2008, 16:01:55 Tebessüm :)
yok yok hörmetler benden :-* :ehi: ay öleceeem

birkaç resim buldum, ekliyim bakın. straplez olan buseye süper olur, tabi o amele kurdele orda olmiycek :laughing7: pembe çanta da iyi fikir, siyah örülüp pul filan da işlenirse şıkır şıkır olur. şal da çok hoş.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

duru boncuk

ayşegül bunlar hakkaten çok güzel yaa bayıldım valla dediğin gibi buseyede yakışır hakkaten vee evet ben hiç bişey öremiyorum malesef yaa ve bu sayfayada gıcık oldumm hatta hamaratlar sizi  :cussing: :cussing:

bengü

sevda bu ördüklerin sik ignemi yoksa tig üztü aliyomusun örerken.aklimda olsun burdan ne oldugu fazla anlasilmiyoda.bide su klozetin kapagina ördügün örgüye nasil bu sekli verdin yaw. ???
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

özgülcüm ablan bilmiyo mu? öğretse biraz sana ;)

birgülcüm sık iğne değil sanırım sevdanın ördüğü, dolguya benziyo ::)

sevda

Kızlar çok kolay yapımı öncekle zincir çekiyorsunuz 8 tane içine 20 tane trabzan ama 2 li trabzan doluyorsunuzz ardından 2 ci sıraya geçerken 2 zincir çekiyorsunuz ve aynı yere 2 defa doluyorsunuz sonra 5 tane 2 li tarabzan yapıp aynı yere yine 2 defa doluyorsunuz kii bu ilemi her 5 ci sırada tekrarlamanız gerekiyor çünkü halka şeklini verebilmenizz ancak bu şekilde oluyor arttırmak işin püf noktası zaten ördükçe büyüyorr halkanızz..szi nekadar istersenizz...

Bengücüm o klozet kapağının şeklide çok kolay canım önce en alt kısım varya kısa bölüm orayı kendi klozet kapağına göre zincir çekiyorsun sonra bir kaç sıra yaptıktan sonra yine büyütmek için aynı yere 2 defa batıyorsun vee büyüklüğüne sen karar veriyorsun sonra daraltma işlemi içinde her sıraya başlarken 2 sıra yada 3 sıra atlıyorsun böylece daralıyor kendiliğinden... ;) isterseniz ben örüpde öyle koyayım sizee örnek olarak...

Bu arada 5 numaralı tığla yapıldı bu örgü kalın tığlar varya onlardan.. ;)

sevda

KISLARR GÜL YAPIMINI BULDUM BUDA GÜZEL BAKINN...DEĞİŞİK... ;)

herkesin kolaylıkla yapabileceği tığ işi gül modeli şapkanıza,çantanıza takabilirsiniz simli iplerden yaparak broş olarak kullanabilirsiniz gülün büyüklüğüne göre zincir çekiniz resimdeki gül için 34 zincir çekiniz sonra 31 zincir halkasına 4 tane trabzan yapınız iki zincir atlayınız 28 zincir halkasına 5 tane trabzan yapınız bu şekilde sıra sonuna kadar devam ediniz...ikinci sıraya çıkarken yine 3 zincir çekiniz ve 2 sıraya başlayalım 5 tane tarbazan yaptımız alt sıranın baş kısımlarına trabzan yapacağız
3 zincirimizi çekdik sonra alt sıranın ikinci trabzanına bir trabzan 2 tarbzanına bir trabzan 3 trabzanına bir trabzan yapınız 4 tarbzanına bir trabzan yapıyoruz 3 zincir çekip 5.trabzanın başına sık iğne yapıyoruz bir sık iğnede ikinci beşlinin başına yapıyoruz 3 zincir çekiyoruz sonra 2-3-4- trabzanların başkısımlarına anlattığım gibi trabzan yapıyoruz bu şekilde devam ediyoruz sonrada bitince rulo yapıp uygun yerlerden dikiliyor...

sevda

BUDA RENDE MODELİİİ....

Model, örgünün arka yüzünde kurulur.

1.Sıra : Tüm ilmekler düz örgü ile örülür.

2.Sıra : Kenar ilmek örülmeden şişe alınır, 2 ilmek ters örülür,iplik şişe atılır,

2 ilmek ters örülür, şişe atılan iplik bu 2 ilmeğin üzerinden geçirilir,

2 ilmek ters örülür....

3.Sıra : Tüm ilmekler düz örgü ile örülür.

4.Sıra : Kenar ilmek örülmeden alınır, iplik şişe atılır, 2 ilmek ters örülür,

atılan iplik bu 2 ilmeğin üzerinden geçirilir.

( 2 ci sırada ki ipliksiz ilmekler iplikli, iplikli ilmekler ipliksiz örülür.)

sevda

22 Mart , 2008, 22:24:48 #42 Son düzenlenme: 22 Mart , 2008, 22:35:59 sevda
kIZLARRR BURAYA BİR BAKIN SÜPERMİŞ BU MODELLERDE KELEMKTEN ZİYADE BAKIN İSTEDİM HEPSİDE ÇOK HOŞŞ... ;D

http://www.kadinlarkulubu.com/banyo-takimlari-t138430/index.html

http://www.kadinlarkulubu.com/paspas-yapmak-istermisinzi-buyrun-o-zaman-t26280/index.html

sevda

BENİM GİBİ CANLI  ÇİÇEĞE BAKAMAYANLAR İÇİN....SÜPERR BİR FİKİRR...

http://www.kadinlarkulubu.com/cicekler-acsin-t122766/index.html

sevdacım iyi çalışmışsın bugün :-* şu paspas fikri çok hoşuma gitti. hem kolay hem ilginç

[eklenti yönetici tarafından silindi]