bebeğini tek başına yıkayan var mı?

Başlatan ) SaMiRa (, 05 Mayıs , 2010, 13:02:52

« önceki - sonraki »

DER!N

Beni hiç cesaretlendiren olmamıştı komşu ananemizle yıkıyorduk.

Kadıncağızın sağlık sorunları var şu sıra kızım yıkanmamaktan sanırım pişik oldu iş başa düştü tek benim başıma değil tabii.  :laughing7:

Eşim benden kıyımsız kaç kere söylediysem yanaşmamıştı akşam birlikte yıkadık onunla zaten suyu seviyor hamd olsun.

Filede bir kez yıkandı ve üşüdü daha da kullanmadık ilk zamanlar küvetine havlu koyuyordum su dolduruyordum yarıya kadar şimdi havlu koymuyoruz oynuyor artık zaten şıp şıp  :nazar:

Balböceği

Alıntı yapılan: tweety0555 - 05 Mayıs , 2010, 13:54:17
valllahı dogdugunda sadece 4 yada 5 kere fılede yıkadım sonra hep bacaklarımın arasına alıp banyoda yıkandım...bende soyunup bacaklarımın arasına alıp hertarafını abunluyorum sonrada basını yıkıyorum duruluyorum sonra bende kendı ustume du dokuyorum onu gıydırıyorum...yatagında muzık acıp ben dusa gırıyorum...vallahı hıc kımseyı beklemıyorum tırnagın varsa basını kası hem ıkı kısı ıle bı ton dokuntu oluyordu...asla dusurmezsın kaydırmazsın merak etme...hem sarılıp yıkadıgın ıcın aglamıyorda..
tweety bir nevi beni anlattinnn hem bu sekilde cok kolay oluyor benim bildigim arkadslarimda bu sekilde yikiyorlarr  :hello2: :hello2:

Balböceği

Alıntı yapılan: DER!N - 05 Mayıs , 2010, 14:08:27
Beni hiç cesaretlendiren olmamıştı komşu ananemizle yıkıyorduk.

Kadıncağızın sağlık sorunları var şu sıra kızım yıkanmamaktan sanırım pişik oldu iş başa düştü tek benim başıma değil tabii.  :laughing7:

Eşim benden kıyımsız kaç kere söylediysem yanaşmamıştı akşam birlikte yıkadık onunla zaten suyu seviyor hamd olsun.

Filede bir kez yıkandı ve üşüdü daha da kullanmadık ilk zamanlar küvetine havlu koyuyordum su dolduruyordum yarıya kadar şimdi havlu koymuyoruz oynuyor artık zaten şıp şıp  :nazar:

masallah derinnn tweetyinde dedigi gibi tirnagin varsa basini kasiii kimseden kimseye fayda olmuyorrr

tweety0555

balbocegım canım bencede en kolay yıkama seklı ve cok sevıyor bebekler cunkı mert yıkanırken aglardı kucagımda yıkanırken hıc aglamıyor hatta hosuna gıdıyor...
bu arda kızın mı var adı katre mı?

Balböceği

aynen =))

yok benim kardesim var 5 yasina kadar ben baktim buyttumm annem emzirmeden emzirmeye alirdi
adi hiranur  :hello2: :hello2: evlenecegim gune bile ben yikadimmm insallah okula basliycakk  :k06:

Ben martta dusuk yaptim bu ay yine hamileyimmm dogurusam ilkim olcak  :hello2:

tweety0555

hayırlı olsun bebegın rabbım saglıklı kucagına almayı nasıp etsın...ne guzel kucuk kardesın olmasını...

Balböceği

Alıntı yapılan: tweety0555 - 05 Mayıs , 2010, 14:20:36
hayırlı olsun bebegın rabbım saglıklı kucagına almayı nasıp etsın...ne guzel kucuk kardesın olmasını...
amin saol rabbim seninkileride sana bagislasinnn  :amin: :amin:
evt hemde cok guzelll ben dusuk yaptigimda soyle dedi abla biliyonmu yine hamile olcan dediydiii  :k06: :k06:

Emine

Ben doğduğu günden beri tek başıma yıkıyorum. Banyoda bacak arası vs denmiş ben korkarım kayar vs Allah muhafaza zaten şampuan falan kaygan ortam . Ben plastik küvette file ile yıkıyorum. File kuru iken bebeği yatırıyorum ıslak fileye yatırırsanır üşüyebilir. Önce ayaklarından yukarı doğru bebek şampuanı ile boynuna kadar olan mesafeyi yıkıyorum duruluyorum sonra başını yıkıyorum. Yüzüne su gelmemesi için bir elimle baş altından destekleyerek diğer elimle su döküyorum. Sonra desteklediğim elimi çekip fileye yatırıyorum başını ve elimle sıvazlarken diğer elimle yüzüne su gelmeyecek şekilde kalan köpük vs varsa akıtıp iyice duruluyorum. Yatar vaziyetteyken bir elimle hafif kaldırıp diğer elimle sırtını da şampuanlıyorum. Hem saç hem vücut şampuanı olanlardan kullanıyorum. Ara ara üşümesin diye vücuduna su döküyorum bütün işlemlerde. En son bir elimle ters çevirip göğüs kısmından tutarken diğer elimle su döküyorum başının arkasına ense sırt ve popo kısımlarına yakınımda olan diğer havluyu su döktüğüm elimle çocuğun üstüne kapatıp ters çeviriyorum yüzü bana bakacak şekilde. Banyomuz tamamlanıyor. Hiç ağlamıyor . :icon_thumright:

< ESLAL >

bende emine hanım gibi yıkıyorum çokk kolay oluyor hiç ağlamıyor  :hello2: :hello2:

) SaMiRa (

KIZLAR çok şükür oğlumu yıkadım biraz üşüdü sanırım ama güzelce giydirdim.. hiç ağlamadı biraz mızmızlandı konuşa konuşa güzelce yıkdım tek başına daha güzel yıkıyomuş insan be  :k06: :k06:  bide uyusa güzelce  :-\

ırmak184

bende ilk defa dün akşam eşimle birlikte yıkadım,bir iki kere daha yıkayayım alısınca tek basıma yıkarım artık  :D  :D

--elif--

ben eşimle zor zaptediyorum  :ehi: tek başıma yıkayamam heralde ama doğduğundan beri ikimiz yıkıyoruz kimseden yardım istemedik zati isteyecek kimsede yok çevrede  :'(

polaire

bende iki aylıktan beri tek başıma yıkıyorum hiç zor olmuyo benimki çünkü seviyo banyoyu. Normalde çok hareketlidir ama banyodayken uslu durduğu için kolay oluyo. Banyoda çok hareketli olan bebekleri tek yıkamak tehlikeli olabilir. İnsan anlıyo az çok yıkayabilirmi yıkayamazmı. Ben yıkayabileceğimi düşündüğüm halde ilkinde biraz tereddüt yaşamıştım ama baktımki çok güzel oluyo sonra kimseyi çağırmadan yıkadım.

zelis

benimde ilk uc gun hastanede hemsireler yikadi , sonraki uc gun kayinvalidem geldi o yikadi , ondan sonrada hep kendim yikiyorum , ....Ayni eminin dedigi anlattigi gibi yapiyorum bende , ham sac hemde vucut icin olan kokusuz yikama jellerinden kullaniyoruz , .simdi daha zevkli olmaya basladi banyolmuz kizim cok seviyor suyu ,ama sudan cikinca basliyor zirlamaya , konusa konusa ustunu giydiriyorum o zaman biraz sakinlesiyor :hello2:

βαlκιz

benimkilerde suyu çok seviyo arlık küvetlerine sıgmıyolar ayakta duruyolar tutuyolar biyerden
bende yıkıyorum birini yıkarken digeri giriyo banyoya oda yıkanmak için aglıyo  :k06: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: