9-11 Ay Arasında Bebeklerin Beslenme Tablosu (Örnek)

Başlatan βαlκιz, 01 Mayıs , 2010, 23:57:11

« önceki - sonraki »

Demet_dk

bende bu ay devam sütünü bırakmayı düşünüyorum artık kahvaltıda normal süt kullanıcam ilk adım sütü yada keçi sütü
elimdeki paket bitsin zaten hazır olarak bi devam sütü kullanıyorum bide aptamil gece sütlü bisküvili kullanıyorum
arada çok nadir hazır kahvaltılardan veriyorum

geceleri yatmadan mama veriyorum tok tutsun diye ama pek işe yaramıyo yinede çok kalkıyo emmek için
sizler neler veriyosunuz akşamları

azra35

azra35

bebeğim yarın 9 aylık kahvaltısına ceviz koymaya başlıcam ama daha pütürlü yemiyo bunun yemek makarna köfte yemesi lazım hala çorba yiyo kafayı yicem benim bebeğim de artık büyüsün makarnayı da haşlıcam robottan geçircem yoğurtlr vercem yarın bakalım yicekmi

Demet_dk

benim oğlumda 11 ayını bitirdi hala çorba yiyo makarna pilav köfte yemiyo
bende çorbalarını kıymalı yada balıklı yapıyorum çorbalarını genelde pütürlü yapıyprum

zamanla alışacaklar ben şuan ki halimize her dakika şükrediyrum  :amin:

azra35

canım bende çorbayı pütürlü yaptım kusuyo bende kıyma ve tavuk koyuyorum balık yemiyo şuan da grip oldu yaz geldi keyif çatacaktık hasta oldu ya off off

azra35

ya pütürlü geldi kustu 1 saat önceilaç vermiştik umarım etkisi olur antibiyotik tekrar verirsrm olmaz umarım fayda eder kahvaltıda 3 saat oldu umarım onunda besini gitmemiştir

azra35

çağınım

azraım geçmiş olsun canım paşamıza nasıl oldu şimdi pıtırcık

ya bu yemek derdi büyük sorun gerçekten bizimki yemek yiyo bazende yemek istemiyo geçenlerde 3 gün açtık resmen veriyorum kusuyo vermesem aç ne yapıcamı şaşırmıştım 3 gün boyunca her öğün abartısız 3 er kaşık yiyebildi meme emmedi fazla huysuzdu diştenmiş sıkıntımız geçince yiyoruz ama diş sıkıntısı tutunca çok kötüyüz  :y25:

azra35

canım bizde diş yok bazen güzel yiyo şimdi iştahı yok emmek istiyo sürekli kilosuda artmıyo of dr. a 1 ay önce gittik bişeyde çıkmadı napıcam ben ya zayıf valla resmen yakında size akıl hastanesinden yazarım

çağınım

azracım dişi patlatamadığı için ona oda sıkıntı yapıyodur bizim farkedemediğimiz rahatsızlıkları olabiliyo patlatamayınca kusma iştahsızlık oluyo bebeklerde mideleri bişey almıyo o yüzden emmek istiyolar sen emmek istedikçe ver en azından ondan vitamini alsın

aman azracım söyleme öylee ne akıl hastanesi  :caca: :caca: :k06: mustafiş üzmez annesini düzelir canım bu günlerde geçer sonra bu kadar üzüldüğümüze kızarız kendimize herkez öyle diyo şimdi kafaya takılıyo yarın bi gün büyüdüklerinde kendimize yapmışız dicez  :ehi:

azra35

günaydın yeşimcim nasılsın çağında iidir inş. canım belli olmuyo dün yedi yemeklerini  :nazar:bugün bakalım nolacak ya muhallebiyi yetiştiremiyorum onun yerine akşamları hafif olur diye hergün bir meyvenin suyunu veriyorum

çağınım

günaydın canım iyiyim sen nasılsın çağın iyi bizimde 2 gündür ateşimiz vardı geçti çok şükür bu sabah diş patlattık o yüzdenmi ateşliydi 2 gündür anlamadım

canım olur öyle bi gün yer 2 gün yemez bazen güzel yer sıkıntıları oluyo hep o yüzden iştahsız olsalar hergün aynı olurlar yetiştirmeye çalış muhallebiyi sabah kahvaltıyı 9 da ver 1 de yemek 4 gibi yoğurt yada meyve 7,30 -8 gibi muhallebi

azra35

canım ben çalışıyorum eşim veriyo kahvaltıyı aksıyo malesef

çağınım

anladım azracım ozaman aksar doğrudur eşin mümkün olduğunca erken verebilse kahvaltıyı en azından saatler düzene oturur

neslihan