1 AY - 5 YAŞ ARASI AĞIRLIK TABLOSU

Başlatan βαlκιz, 27 Nisan , 2010, 21:17:00

« önceki - sonraki »

gülay t.

Canım aynı yerde mi tartıldı, tartıdan tartıya fark eder çünkü. Eğer  tartı aynıysa 2 buçuk aylık bebek için 9 günde 100 gram az gibi. Daha az mı emiyor önceye nazaran, yoksa sütün mü azaldı buna dikkat et bence.Gerçi 2. aydan sonra biraz daha azalabiliyor kilo alımı ama en az 500- 600 gram alması lazım yine de.

н∂vv∂ ツ

hayır farklı yerlerde tartıldı
ama bu kadar da fark olabilir mi
emmesi gayet iyi
sütüm de eskiye nazaran daha da arttı
bu aralar pek gündüz uyumuyor
ondan da olabilir mi

Uploaded with ImageShack.us

gülay t.

Canım birkaç yüz gram fark bile olabiliyor. Bazı arkadaşlar hem sağlık ocağında hem de kendi doktorlarında tarttırıyorlar bebeklerini ve arada hep fark oluyor. Tartıya göre de değişir anlayacağın veya artık daha hareketliyse ondan da az almış olabilir. Sütünde  ve emmesinde bir sorun yoksa başka seçenek kalmıyor.

н∂vv∂ ツ

ewet çok hareketlendi her an kıpır kıpır  :love9:
saol canım tşkrlr  :opucuk:

gülay t.

Rica ederim canım bundan sonra azalabilir kilo alımı sıkma canını normal şeyler bunlar. Canı sağ olsun yeter.

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Bugun pasam 2 ay 11 gunluk oldu
ilk iki a$imizi vurulduk, 6.140 gr 60 cm olmus bidenem  :love8:
ust sinirida a$mi$iz  ;D yarasin bebegime  :love9:
3 hafta once 5.545 gr 56 cm'di  :nazar: :nazar: masallah yavrumaa :nazar:

н∂vv∂ ツ

elif35

yağmur 5 aylıkken 7350 gram 69 cm di bu ayın 21inde aşımız var 6 aylık olucaz bakalım ne kadar olduk. bende sağlık ocağının ölçümüne inanmıyorum orası 7000 gram 67 cm dedi ama kend dokturum da tartıldı ölçüldü 7350 gr ve 69 cm çıktı değerlere göre ortalama değerde gidiyor yağmur boyu bir yerde baktığım tabloda 6 ay üst sınırda diyo ama her yerde farklı tablo var doktorumuz kilosu normal ama boyu maşşalah uzun demişti bana çok şükür sağlığı yerinde ya boy da uzar kiloda artar yeter ki yesinler  :aferin:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

:hieyt: 80 cm olmuşuz  :hieyt:
Üst sınır 77 imiş buna göre 3 cm geçmişiz  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

Lă_Tăhzen!

oooo masallahhhhh

biz kısayız sanırım 72 mi 73 mu ne cm asel  :sad1:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Nurum öyle deme kızla erkek arasında her zaman fark oluyor  :icon_thumright: Bence gayet iyi Aselim  :love9: Bizim babamız fazla uzundu sanırım ondan olsa gerek  :ehi:

Lă_Tăhzen!

:k06: :k06:

bizim babamızda kısa bana cekse bari enazından benim boyum idare eder  :k06:

βαlκιz

bizde kısayızzz anacummmmmm bu uşaklarr bana çekmüş  :toothy10:
cücelerim benim
1 buçuk yaşında zaten 80 cm lerdi :ehi: şimdi kaç bilmiyorum ölçtürmüyolar
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Gülşah allah seni napmasın emi  :ehi:
Aman sağlıkları yerinde olsun tospalarımın boyları ufak olsun boşgeç bacım ben yirim onlarııııı  :love9:
Bizim babamız 1.92ydi ondan öyle sanırım  :ehi: :ehi: :ehi:

βαlκιz

hey maşallah
bende baskete yollarım napim :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: