Haydi Beraber Zayıflayalım

Başlatan fıstık, 26 Nisan , 2010, 22:31:57

« önceki - sonraki »

Aytii

benim müdürüm yemek yemez

iş yerinde hep nescafe + bisküvi yer

ne sabah kahvaltısı ne öğle yemeği nede akşam yemeği yer

bigün duramadım sordum nasıl dayanıyosunuz açlığa diye

ilaç kullandığını söyledi  :-\

güya yemek yemeyenlere yiyomuş hissi veren bi ilaçmış

vitaminler varmış içinde

ve çok pahalı heryerde satılmıyo

Allah akıl fikir versin sanki fakir yemek bulamıyo  :sad1:

derbeder

19 Ekim , 2011, 11:37:44 #4471 Son düzenlenme: 19 Ekim , 2011, 11:39:17 derbeder
Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 19 Ekim , 2011, 11:28:39
bu haberi kaynıma okutmam lazım.daha 16 yaşında kas yapıcam diye bir sürü ilaçlar kullanıyor. :caca:
bencede okut canim  :-ooo

kac kisi aniden oldu bu haplar ilaclar yuzunden  :y25:

sonucu bir anda gormek istiyoruz, hem yiyelim hem zayiflayalim istiyoruz, belki cogumuz sok diyetler yapiyoruz. ama olmaz oyle, olmamali. emek olmadan yemek olmaz. illaki sonunda basimiza is acariz, sagligimizdan oluruz ya da canimiza maal olur. neyseki bu arkadas ucuz kurtulmus.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

evet bende artik burdayim  :ehi: :ehi:
7 kilo almistim 6si dogumda gitti  :basardim: :basardim: :basardim:
geriye 1 kilo kaldi ama ben hamile kaldigimda zaten 4 kilo fazlam vardi  :-\
yani 5 kilo vermem lazim suan 60im 55 olmak istiyorum ins verdikce yazcam buraya gecmisi okuyayim bakalim neler yapmissiniz  :k06: :k06:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

aydinays

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 19 Ekim , 2011, 17:55:49
yani 5 kilo vermem lazim suan 60im 55 olmak istiyorum ins verdikce yazcam buraya gecmisi okuyayim bakalim neler yapmissiniz  :k06: :k06:
Canım sen bu sefer 5 kiloyu daha rahat verirsin. iki çocukla uğraşmak seni bayağı zorlayacak.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: aydinays - 19 Ekim , 2011, 18:14:14
Canım sen bu sefer 5 kiloyu daha rahat verirsin. iki çocukla uğraşmak seni bayağı zorlayacak.
BENDE OYLE DUSUNUYORUM CNM  ;) KARNIM MASALLAH DOGUM YAPMAMIS GIBIYIM AZCIK VAR  :occasion14: :occasion14: :nazar: :nazar:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

Balböceği

7 kilo alıyon, 6'sı doğumda gidiyor kız nasıl bi hesap bu benım yavrum nerde  :k06:
o yokmu bu hesapta .. 3 küsür yusuf paşam 4 kilo falanda abur cunur işte  :ehi:

Bak yine beni geçemedinnn  :toothy10: :toothy10: maşallahhh dünürümee oy kurban olam yaradana  :laughing7:

KONYALI

22 kılo aldım...62,5 ile hamıle kaldım, 84 le doguma gırdım...suan 70,7....kaldı gerıye 9 kılo..ama ben 58 falan olmak ıstıyorum..bakalım emzırmek gun be gun erıtıyor benı..her hafta yazacam buraya bakalım..kılolar ne zaman gıdecek..bugun dogum yapalı tam 1 oldu ve göbeğime dıkkat ettım belım ıncelmeye baslamıs..gobek hala var..toparlanmadı henuz, ama dedıklerıne gore 2.ayda toparlanırmıs..umarım :amin:

Aytii

benim göbeğim 2. ay bitmeden kayboldu ve şimdi dümdüz  :nazar: :muzz:

şuanda 65 kiloyum birdaha hiç kilo vermedim yediklerime özen gösteriyorum çünkü kilolarımdan memnunum

fakat bişey varki nekadar kilo verirsen ver hamilelikte basenler genişliyo sanırım yani kemikler

ve ne giyersem giyeyim basenlerden girmiyor (eski kıyafetlerim) ama 2 pantolonum oluyo

birde 40 beden etek aldım oda tam oluyo ne bol ne dar

°•.ℓανιηуα.•°

kılzar bende mi bi gariplik var  :dontknow: herkes emzirirken kilo veriyorum diyo ama ben aksine aldım  :honk: ve oğlum o kadar çok emiyor ki... benden neden gitmiyo  :-\ öyle obez de değilim.

Balböceği

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 20 Ekim , 2011, 21:54:38
kılzar bende mi bi gariplik var  :dontknow: herkes emzirirken kilo veriyorum diyo ama ben aksine aldım  :honk: ve oğlum o kadar çok emiyor ki... benden neden gitmiyo  :-\ öyle obez de değilim.
ohhh yarasın kuzumuza  :muzz: :muzz: :muzz: sütün olsunda kiloyu boşver  :opucuk:

Aytii

bu sabah tartıldım 64 olmuşum  :sad1:

°•.ℓανιηуα.•°

edacım evet yarasın kuzuma da bana daha çok yarıyo sanki  ::)

Lă_Tăhzen!

buaralar okadar koşuşturmaca ıcındeyım ki bol hareket halındeyımm sabahları erken kalkıp erkenden yapıyorum kahvaltımı falan gören arkadaslarım zayıflamıssın dıyorr bende hıssedıyorumm ınsallahh hepsi giderr bu 1 ay zarfında

derbeder

AlıntıVerilen kiloları geri almada suçlu bulundu
Diyet yapan herkes kilo verdikten sonra geri almamanın ne kadar zor olduğunu iyi bilir.

Ama bilimadamlarının ortaya çıkardığı sonuca göre, ciddi oranda kilo verdikten bir yıl sonra bile, hormonlar yemek yeme konusunda ısrar etmeye devam ediyor.       

Avustralya'da yapılan bir araştırma, diyet yaptıktan sonra verdiği kiloları geri alanların biyolojik bir dürtünün kurbanı olduğunu gösterdi.       
Melbourne Üniversitesi'nden araştırmacı Joseph Proietto, "Tekrar kilo alan insanlar kendilerine o kadar da acımasız davranmamalı. Çünkü yemek bizim en temel dürtümüz" dedi.       
New England Journal of Medicine adlı dergide yayımlanan araştırmada, 50 aşırı kilolu ve obez hasta 10 haftalık bir diyet programına alındı. Araştırmacılar, ağırlıklarının en az yüzde 10'unu kaybeden hastaların davranışlarını gözlemlemek istiyordu. Sonuçta, hastaların 34'ü bu kiloyu verebildi.       

Hastalara 8 hafta boyunca ağır bir diyet programı uygulandı ve sonraki 2 hafta boyunca aşamalı olarak yeniden her gün yedikleri yemekler verildi.       
Toplam 10 haftalık programda, hastaların her biri ortalama 13,6 kilo vermeyi başardı. Ancak hastaları sonraki 1 yılı içinde de takip eden araştırmacılar, bu süre içinde ortalama 5,4 kilonun geri alındığını gördüler.       
Bundan sonra, bilimadamları iştahı etkileyen hormonları incelediler. Sonuç, hormon seviyelerinin diyet programı öncesi ve 1 yıl sonrasındaki farkta bulundu. Toplamda 6 hormon hala iştahı artırıyordu.       
Uzmanların cevap aradığı bir diğer konu, "neden diyet yapan birinin vücudu bu duruma isyan ediyor" sorusuydu. Bilimadamlarına göre, bunun cevabı insanın evrimsel kalıtımında gizli, çünkü kilo vermek vücut tarafından üreme ve hayatta kalma dürtülerine tehdit olarak algılanıyor.       
Bu nedenle, diyetten sonraki 1 yıl boyunca hormonların kiloları geri almak için savaşması normal karşılanıyor. Uzmanların bu konudaki çözüm önerisi ise çok basit:
"Kilo vermeye çalışacağınıza, henüz zayıfken kilo almamayı deneyin."
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

pisicik

merhaba kızlar..benide aranıza alsanızaa doğum sonrası kilolarıyla başı dertte bir anneyim :suclu: :suclu:
55 le hamile kaldım 79 la doğum yaptım.oğluşum 8 aylık ve ben 64 kiloyum..aslında geçen ay 62 ye inmiştim hiç diyet falan yapmadan.ama ne oldu ne bitti anlamadım yemem içmem de değişmedi ama 2 kilo almışım bu ay :crybaby2: :crybaby2: ve bu ay ilk reglimi de oldum.nasıl gitcek bu kilolarrrrrr :BangHead: :BangHead: :BangHead: