ÇALIŞAN ANNE OLMANIN AVANTAJLARI-DEZAVANTAJLARI

Başlatan ponçik, 17 Mart , 2008, 11:15:48

« önceki - sonraki »

Sevgi_ve_huzur

Alıntı yapılan: nelss - 13 Ağustos , 2014, 09:30:57
slm kızlar  :wave: :wave:
bende çalışan bi anneyim çalışmak iyidir yada ben mi öyleyim bilmiyorm oğlum 5 ayını doldurduktan sonra başladım ise memur olduğumdan dolayı bi sıkıntı olmadı 4 ay yarım gün çalıştm şmdi  de 3 te çıkıyorm beni tek zonrlayan evn iş yerine uzak olması ve ev işleriiiiii bitmek bilmeyen ev işleri  :BangHead: :BangHead: :BangHead:

canım bebeğe kim bakıyor

nelss

annanesi babaannesi
ama genelde babaannesi bakıyor oğlumda babaannesini daha çok seviyor  :)

mandalinaportakal

ne güzel maşallah  :nazar:
torununa bakan anneanne babaannelere imreniyorum.bize herkes çok uzak,kendi başımızın çaresine bakıyoruz

nelss

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 14 Ağustos , 2014, 10:19:36
ne güzel maşallah  :nazar:
torununa bakan anneanne babaannelere imreniyorum.bize herkes çok uzak,kendi başımızın çaresine bakıyoruz
bizde uzaktık canım sadece buyüzden evi taşımak zorunda kaldık 7 aylık hamileydim ve haziran ayındaydık çok zorlanmstım  :-\

mandalinaportakal

yine de aynı şehirdesiniz değil mi?bizim bir taraf egede bir taraf akdenizde.iş icabı bir yere kımıldayamıyoruz.hayırlısı,buna da şükür.yine de arada gelip yükümüzü hafifletiyorlar Allah razı olsun

duygucuk

bende hamile kalmadan önce çalışıyordum çalışma hayatı bence çok güzel hem kendi ihtiyaçlarımı hemde evimin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyordum.. ama hamile kalınca bir süre çalışıp ayrıldım işten.. ev hayatına alışmak biraz zor oldu tabii.. bizimde ev borcumuz var maalesef daha 4 senesi var bitmesine umarım hayırlısıyla öderizde biter kurtuluruz.. ben ozan doğduktan sonra devam ettirmedim çalışma hayatını.. oğlumu kimselere bırakmak istemedim zaten dünyaya gelmesi kolay olmadı bizim için çok bekledik biz onu.. şimdide başkalarına bırakıp gidemem... çok zorlanıyorum tek başıma hem ev hem bebek hemde eşle ilgilenmek kolay değil.. ama oğlum için her şeye katlanırım yeterki o sağlıklı ve yanımda olsun.. belli bir yaşa gelene kadarda çalışmayı düşünmüyorum.. zaten bakacak pek kimsemde yok oğluma..anca 2 yaşına felan gelirse çalışabilrim belki kreşe felan gider o zaman.. onunla ilgilenecem diye bazen ev işlerini bile boşluyorum :) oğlum daha ağır basıyor.. ama eşimin üstüne çöken yük azda değil hem ev kredisi hem ev hem çocuğun masrafı.. kolay değil allah yardımcısı olsun.. allahtan ev kirada taksitinin büyükm bir kısmını karşılıyor.. yoksa eşim perişan olurdu
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

mandalinaportakal

ben çalışmayı çok seviyorum.evde kalmak bana göre değil,dört duvar arasında çok sıkılıyorum.zaten bu şehirde ne bir akrabam var ne doğru düzgün arkadaşım.çocuklarım benim arkadaşlarım olacak :amin:

makaron

Ben 2 hafta sonra işe başlıycam. Ne kadar zor şimdiden stres bastı. Daha o kadar küçükki nası bıramıcam bakıcı ellerine bilmiyorum. Neyseki annem bakıcının basında olucak. Süt sağmaya başladım ben yokken versin diye işten ayrılma durumum yok artık alışıcam mecburen

şerife Berat

ALLAH kolaylık versin makaron

bende önümüzdeki hafta doğum iznine ayrılıcam.3. bebeğim dünyaya gelicek kullanılacak izin sayılı gün olunca dönmeyi canım hiç istemiyor.ama çalışmam da gerekiyor.bakalım nasıl başa çıkıcaz bu durumla.RABBİM hakkımızda hayırlısını versin.
sen ne kadar izin kullanmıştın?

mandalinaportakal

kendinizi kötüye odaklamayın kızlar.çalışıyorsanız da çocuklarınız için.önemli olan çalışırken ev-iş-çocuk dengesini kurabilmek.ve çocukla kaliteli zaman geçirmek.çalışmak gerçekten insana terapi gibi geliyor

makaron

Şerifecim benim doğumdan sonra 10 haftam bitti 21 günde yıllık izin kullanıcam sonra iş başı. Daha bakıcı işini halledemedik imşallah aklımıza yatacak biri olur. Canım bu arada 3. Ye iyi cessret etmişsin. Biz hep en az 3 olsun derdik şimdi 1 e fitim.

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de evde kalınca biraz sıkıldım ama alışmıştım. bebeğime biraz daha  kendim bakmak isterdim ama bazı öngörmediğimiz giderler çıktı. babaannesi baktığı için de içim rahat oğluma da babaannesi bakmıştı. çok iyi bakıyor

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: makaron - 18 Ağustos , 2014, 17:23:27
Şerifecim benim doğumdan sonra 10 haftam bitti 21 günde yıllık izin kullanıcam sonra iş başı. Daha bakıcı işini halledemedik imşallah aklımıza yatacak biri olur. Canım bu arada 3. Ye iyi cessret etmişsin. Biz hep en az 3 olsun derdik şimdi 1 e fitim.

canım senin de az kalmış.  inşallah iyi bir bakıcı bulabilirsin