Bol Malzemeli Bayat Pide Pizzası

Başlatan Balböceği, 13 Nisan , 2010, 17:32:20

« önceki - sonraki »

Balböceği

13 Nisan , 2010, 17:32:20 Son düzenlenme: 22 Mayıs , 2010, 13:29:26 g10ca

Bayat ekmek ve pideleri değerlendirmek için pek çok yöntem var.
Bu yöntemi geçen yıl öğrenmiştim.
Sayfamda tarifini vermiştim ama verdiğim tarif sadece tereyağ ve kaşar peynirden oluşan sade bir tarifti.
Bu tarifte bayat pideyi şarküteri ürünleri ile fırınlıyorsunuz ve sıcak sıcak tükettiğinizde pidenin bayat olduğunu bile anlamıyorsunuz.
Resimleri sahurda çektiğim için biraz karanlık çıktı.
"Afiyetle Kalın"

BOL MALZEMELİ BAYAT PİDE PİZZASI; Malzemesi;
1 adet bayat pide,
Tereyağ,
Domates, biber, salam, sucuk, sosis, pastırma, kaşar peynir.
Yapılışı;
Bayat pidenizin üzerine tereyağ sürün.

Domatesin kabukları soyun ve küçük doğrayıp, pidenin üzerine yerleştirin.
Biberlerinde tohumlarını temizleyip, ince ince doğrayıp, pidenin üzerine serpin.

Şarküteri ürünlerini de pidenin üzerine yerleştirin.

Son olarak kaşar peynirini de rendeleyip, pidenin üzerine serpiştirin.

Önceden ısıtılmış, orta dereceli ısıda ki fırında şarküteri ürünleri pişip, kaşar peynir eriyinceye kadar pişirin.
Sıcak sıcak servis yapın.
"Afiyet Olsun"

Balböceği

Kizlar tesaduf buldum bu tarifi ya cok basit biseyy
zamaninda kullanmadim yazik oldu ekmeklerime ama cok guzel gozukuyorrr  :hungry:

DİLVİN

EDACIM SÜPER GÖRÜNÜYOR
AMA BİZİM EKMEKLER YASTI BÖLE DEĞİLKI
ONLADA OLURMU ACABA  ;D
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

burun ekmeklerde oluyo cokda usel oluyo kıslar ben cok yapıyorum esım saolsun bayat ekmek hastası asla atmas yer  :) :) :)
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

ponçik

Alıntı yapılan: ★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★ - 22 Mayıs , 2010, 10:27:44
burun ekmeklerde oluyo cokda usel oluyo kıslar ben cok yapıyorum esım saolsun bayat ekmek hastası asla atmas yer  :) :) :)

benim kociş de tam tersi bayatlamış diye atıyor  :laughing7:
ben de o atmasın yada görmesin diye , pazar sabahları kahvaltıda ekmeklerden bu pizzayı yaparım , harika oluyor
ama pideyle yapınca görüntü olarak da gerçek pizzayı andırmış
eline sağlık canım  :icon_thumright:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

Alıntı yapılan: g10ca - 22 Mayıs , 2010, 13:30:52
Alıntı yapılan: ★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★ - 22 Mayıs , 2010, 10:27:44

benim kociş de tam tersi bayatlamış diye atıyor  :laughing7:
ben de o atmasın yada görmesin diye , pazar sabahları kahvaltıda ekmeklerden bu pizzayı yaparım , harika oluyor
ama pideyle yapınca görüntü olarak da gerçek pizzayı andırmış
eline sağlık canım  :icon_thumright:
etmek atmak  hıc ıyı degıl en guselını yapıyon ekmek attımı esım görse cok kızar bana atmamda zaten :) :)
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

miray

süper tarif hemde pratik tam benlik yapcam en kısa zamanda
kocişte sever böyle seyleri sahurda yapayım bari  :hungry:

hüzünden_gelme

çok güzel bır tarıff sağol canım denıyecegım bende