28 Nisan , 2024, 07:19:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bilinçli Anneler Normal Doğum Yapıyor...

Başlatan Mine'l Aşk, 09 Nisan , 2010, 19:23:11

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

Bu tür konular beni sinir ediyor.

ben normal doğum çok istiyordum ama olmadı.

oğlumda kordon dolanması vardı ve sancılarım başlamıştı.

acil sezeryana alındım .

tabiki en sağlıklısı normal doğum,keşke nasip olsaydıda normal doğum yapmış olsaydım.

fakat sezseryanda bir doğum şekli hiçte kötü bir etkisini görmedim öcü gibi bahsedilmesin.

ben spinal olum oğlumu ilk ben gördüm hep ayıktım agrı acı vs hiç çekmedim.

hatta beni aryan arkadaşlar bilir forumdan sesimde gayeet güzeldi :k06:

ben değildim sanki doğum yapan.çook rahat geçti.akşam ayağa kalktım eve geldiğimdede ayaklanmış dolaşıyordum.

:director: DOĞUM YAPCAK OLAN ARKADAŞLAR;ÖNCELİĞİNİZ NORMAL OLSUN FAKAT SON ANA KADAR BELLİ OLMUYOR.NORMAL SEZERYAN FARKETMEZ YETERKİ SAĞLICAKLA EVLATLARINIZI KUCAĞINIZA ALIN .SONRASI HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL :director:

:love9: :love7: :love9:

Demet_dk

AYSECİM DEFALARCA KONUŞULDU BU KONU TARTIŞILDI AMA HERKES HALA AYNI ŞEYİ SÖYLEYİP DURUYO
O ZAMAN DA SÖYLEMİŞTİM  YİNE SÖYLÜYORUM BİLEN BİLMEYEN HERKES KONUŞUYO

мiŁenα.

:icon_thumright: şöyle bir durum var ki sezeryandan bende korkuyordum gözümde büyütüyordum kesin katii suretle istemiyordum ama sezeryan oldum son dakkaya kadar büyük konuşmamak lazım :icon_thumright:

vadi= muge & melis

ben normal yaptım ama birdaha kesin sezeryan isterdim resmen kestiler diktiler hala oturma simidi olmadan oturamıyorum dikişlerimin ağrısınndan ayakta duramıyorum hem iç hem dış dikişlerim var çatım cok darmıs bir de suyum onceden geldi kuru kuru dogum yaptım resmen bagıra bagıra  suyum bıtmeseydı o basınçla su cıkarken bebek de rahatlıkla cıkacaktı normal d. düşünenlerin canını sıkmak ıstemem ama dogum yapalı 24 gun oldu halaaa dıkışlerim zonkluyor  ven en az 40 gun boyleymış ben normal yapınca ertesı gın ayağa kalkılır sanıyordum  :-\ e tabı hep hastanedeydik dogru duzgun dinlenemedım de  :opucuk: neyse yavrum ıyı olsun da...

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

benımde suyum önceden geldıgı ıcın dogumum cok yor oldu cok sancı cektım ama cok sükür dıkıse falan gerek kalmadı 13 saat sancı cektım ben ama dogumdan snra sadece tuvalete cıkmakda sorun yasadım oda korkudan acır dıye ve otururken acıyordu ama 5  7 güne kadar gectı o sızı suan 17 günlül oldum ve masallah subhanallah kendı kendıme nazar etmım kendımı hıc dogum yapmıs gıbı degılım benı görende öyle dıyor .... :nazar: :nazar:

ama tabıkıde hersey nasıp kısmet normal veya sezeryan olacagını son sanıyelere kadar bılemeyız rabbım nasıl nasıp ettıyse öyle olur tartısılcak bır konu degıl bu saten cünkü kımsenın kendı elınde ve kendı kararı olcak bır konu degıl .....

fenci10

ben de normal doğum yapanlardanım..sezeryan olmadığım için kıyas yapamam ama benim doğum çok kolay oldu :nazar:

günüm dolmuştu ve 2 gün geçmişti sabah 10 da hast. yattım suni sancı verdiler açıklık 2 cmdi

öğlen 4 gibi sancılarım başladı 17:45te doğuma girdim 17:50 de doğurdum.baya kolaydı

hatta annem ben böle doğum görmedim dedi... :D

tabi okunmuş sular hurmalar falan çok dua ettim bi de dikişlerim de hiç acımadı şanslıymışım demekki...

herkesin bir olmuyo her ikisine de hazırlıklı olmak lazım belli olmuyo..

****SeRaP-27****

ya ben normal doğumu bebişimi görmek için istiyorum ayşe senin doğumun ne güzel olmuş eğer normal olmazsa bende o şekilde isterim tamamen bayılmak istemiyorum bebikimi görmek istiyorum ole olduktan sonra normal sezeryan farketmez
Allahımmmm binlerce kez teşekkürler sen evladımı koru ya rabbimmmmmmm

мiŁenα.

canım normal doğum yapamayacaksan kesinlikle spinal ol .hem oğlumu ilk ben gördüm hem allah şükür hiç acı çekmedim tabi bğnye meselesi :icon_thumright:

****SeRaP-27****

evet canım haftaya gitçem dr a bilgi alayım bakalım bu konuyla ilgili en azından normal olamazsa alternatif bişilerden de bilgim olsun
benim tansiyonum çabuk düşüyor onu da sorcam yani o anda bayılıverirsem bi anlamı da kalmaz  :sad1:
Allahımmmm binlerce kez teşekkürler sen evladımı koru ya rabbimmmmmmm

vadi= muge & melis

bir şey ogrendım erken dogum yapanların dogumu cok zor oluyormus cunku vucut kendını doguma hazırlamıyormus ama vaktındeyse kolay oluyormus ben malum 7.5 aylık dogurdum ama resmen geberdım bır de dıyordum kı ıyı kı 2 kg dogurdum bır de 3-4 kg dogursam masada kalıverırdım dıyordum meğer oyle değiilmiş ama dogumum cooooooooooooooooooooooooooookkkkk zor oldu dusunsenıze dikişleri atarken bayılttılar benı anesteezi oldum oooooooofff neler cektım

--elif--

çok çekmişsin desene ewet tam aksine kilolu bebeğin doğumu daha kolay olurmuş

vadi= muge & melis

sorma bebeeem yaaaw  o nebiçim acıydı herkes dogum sancısının ne kadar kotu oldugunu soyler bana gore dogum sancısı  sınek ısırıgı kaldı o kadar yanı duşun

DİLVİN

Alıntı yapılan: VADİ - 13 Haziran , 2010, 22:24:41
sorma bebeeem yaaaw  o nebiçim acıydı herkes dogum sancısının ne kadar kotu oldugunu soyler bana gore dogum sancısı  sınek ısırıgı kaldı o kadar yanı duşun

bende nomal yapmıştım müğecımm çok sancılandım bende
ne gerek varmış dıye düşüyorum şimdi
sezeryan olmak varken :laughing7: :laughing7: :laughing7:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

kızlar acı çektiniz ama siz sağlıklı şekilde yaptınız ...

eğer durum el veriyorsa ilk normal tabiki.

sezeryanda rahat geçiyor ama kimine göre sonrası felaket.

benim çok çok rahattıı.sanki eymeni ben doğurmadım ama.

eltim mahvolmuştu :-[ bünye meselesi. :-[

**fatoş**

Alıntı yapılan: Çağların Annişi - 13 Haziran , 2010, 22:39:52
Alıntı yapılan: VADİ - 13 Haziran , 2010, 22:24:41

bende nomal yapmıştım müğecımm çok sancılandım bende
ne gerek varmış dıye düşüyorum şimdi
sezeryan olmak varken :laughing7: :laughing7: :laughing7:

sezeryan elbette iyi bi seçenek gibi görünüyor anneler için sancı çekmemek adına ve mecbur kalınırsa olunmalıda bence

ama bebeğinizi kendiniz görerek ne biliyim onu hissederek dünyaya getirmek ço kfarklı elbette çok sancı çekiyor insna başta ama sonrası harika yeni doğmuş gibi oluyor insan inş bi aksilik olamzsa herkesin normal doğum yapması taraftarıyım ben ;)