Bilinçli Anneler Normal Doğum Yapıyor...

Başlatan Mine'l Aşk, 09 Nisan , 2010, 19:23:11

« önceki - sonraki »

Balböceği

Alıntı yapılan: •♥ GüLLüŞaH•♥ - 09 Nisan , 2010, 22:59:52
ne gibi bir faydaymış buu
olmayınca olmuyo
bana bile hala etrafımda neden normal yapmadın diyolar gelde dövme bunları
herşeyin dogalı iyiymiş
önceden sezeryanmı varmış falan
o öncedendi şimdi var
faydalı yada faydasız normal dogum yapıp övünenlerede sinir oluyorum  :cildir: :cildir:
öylelerine tek dedigim sezeryan olda gör diyorum allahın sopası yok yaa gösteriyo onlaraaa  :cildir: :cildir:
valla cnm benim tanidigim zor dogum yapti ama normal dogurdu kaynanasi dediki
bi cocuk doguramiyor diye basina kalkti e rabbimde onun basina verdi kendi kizi doguramadi sezeryan oldu

ama ha normal ha sezeryan hicde onemli degil saglikli sihhatli olsundaaa  :amin:

βαlκιz

ya benim bişey dediğim yok
ama sezeryan şöyle böyle diyolar biz kötü bişey yapmışız sankii
sezeryan olanlar dogurmuş olmuyo sankii
normal dogum tabi kolay dogur çık gez dolan
sezeryan daha zor bizde zorluklarla anne olduk iştee sancı çekmedik ama olsunn
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

DEMETCIM BENIMDE OYLE OLDU MECBURI SEZERYAN  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\42 HAFTALIK GEBELIK SURECI YASADIM ::) ::) ::) ::)

°•.ℓανιηуα.•°

valla kızlar okudum şimdi yazılanları da normal ya da sezeryan ne farkı var... o Allahın taktiri. sen normal istersin ama o an bi terslik çıkar ve bebek sezeryan olur. sezeryan istersin bi bakmışsın doğum başlamış ve normal doğar.

ben de eğer bebiş olursa normal isterim elbette ama ikiz olursa normal düşünmeyebilirim. çünkü doğum esnasında bebişler birbirine zarar verebiliomuş. o nedenle onları riske atmam ve sezeryan isterim.  :dontknow:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

cümlemiz icin rabbimden herseyin hayirlisini dilyiorum herkesin gönlüne göre versin rabbim :amin: :amin: :amin: :amin:

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: Demet_dk - 09 Nisan , 2010, 20:49:05
Ben bilinçsiz anneyim o zaman  ::)
her kadın ister bebeğinin dünyaya normal yolla gelmesini o anı yaşamayı tanıklık etmeyi
ama olmuyosa olmuyodur ve büyük konuşmamak gerekir son ana kadar hiç bişey belli olmaz
sezeryanı doğum olarak görmeyenlere sıradanlaştıranlara sinir oluyorum  :cussing:
40 hafta boyunca normal olsun diye bekledim ama 40+1 de sezeryanla doğum yaptım gayet memnunum  :icon_thumright:

Canım benim burda mecburiyet söz konusu değil...Tabi ki annenin sağlık durumuna göre hareket edilmesi konunun çok başka boyutu...Ama henüz bir sağlık problemi yokken ben sezeryanla doğum yapmak istiyorum diyen çok kişi var...Benim gönlümden geçen normal doğum yapmak ama belkide sağlık durumum el vermeyecek ve sezeryanla olması uygun görülecek böyle bir durumda da ne kendimi ne bebeğimi riske atmam...

Aksine bence sezeryanla doğum normal doğuma göre daha zor belki doğum esnasında ağrı sızı hissedilmeyebilir ama sonrası ve iğleşme ayağa kalkma süreci çok daha meşakkatli...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: ღ♥ lavii ♥ღ - 10 Nisan , 2010, 15:00:33
valla kızlar okudum şimdi yazılanları da normal ya da sezeryan ne farkı var... o Allahın taktiri. sen normal istersin ama o an bi terslik çıkar ve bebek sezeryan olur. sezeryan istersin bi bakmışsın doğum başlamış ve normal doğar.

ben de eğer bebiş olursa normal isterim elbette ama ikiz olursa normal düşünmeyebilirim. çünkü doğum esnasında bebişler birbirine zarar verebiliomuş. o nedenle onları riske atmam ve sezeryan isterim.  :dontknow:

Benim annem 34 yaşında ikiz kardeşlerime hamile kaldı...Malum 34 yaş risk grubuna giriyor..Ama çok şükür bir sorun olmadı normal doğum yaptı çok şükür...

Rabbim gönlüne göre versin...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

°•.ℓανιηуα.•°

amin canım.. Allah bütün herkesin gönlüne göre versin. yaramazı sabırsızlıkla bekliyoruz. ama annesine çekmiş sanırım,biraz inatçı. o gelsin de normal ya da sezeryan.. bu kişisel tercihtir. kimseyi yargılayamayız ki. önemli olan bebek sağlıklı dünyaya gelsin..

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: ღ♥ lavii ♥ღ - 10 Nisan , 2010, 17:14:01
amin canım.. Allah bütün herkesin gönlüne göre versin. yaramazı sabırsızlıkla bekliyoruz. ama annesine çekmiş sanırım,biraz inatçı. o gelsin de normal ya da sezeryan.. bu kişisel tercihtir. kimseyi yargılayamayız ki. önemli olan bebek sağlıklı dünyaya gelsin..

Elbette tabi ki...Zaten herşey onların sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için değil mi ??? Nasıl gerekiyorsa öyle olmalı...

DİLVİN

bence bilinçli anneler değilde bilinçsiz annneler normal doğum yapıyor
hamışleri etkilemek gibi olmasında sancı ınsanı mahvedıyor
ikide bir gelip açıklık varmı dıye parmak atıyorlar
Allah nasip ederse bidaha hamıle kalırsam sezeryan ıstıyorum bu sefer
bu benım nacızane fikrim  :-\
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

βαlκιz

böyle konular hem doğum yapanları sinir ediyo
hamile olanlarıda strese sokuyo
başka işe yaramıyo bu konular
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: ((selCan)) - 01 Haziran , 2010, 22:33:30
bence bilinçli anneler değilde bilinçsiz annneler normal doğum yapıyor
hamışleri etkilemek gibi olmasında sancı ınsanı mahvedıyor
ikide bir gelip açıklık varmı dıye parmak atıyorlar
Allah nasip ederse bidaha hamıle kalırsam sezeryan ıstıyorum bu sefer
bu benım nacızane fikrim  :-\

Normal doğum yapanlar normal doğumdan şikayetçi, sezeryanla doğum yapanlar sezeryandan şikayetçi..
Benim canım çok tatlıdır karın ağrısına bile katlanamam..Normal olursa epidural normal,sezeryan olursa da epidural sezeryan düşünüyorum..Ama sezeryan beni her zaman daha çok korkutmuştur..İnşAllah normal olur..

**fatoş**

bence en doğrusu normal doğum ben oğlumu normal doğumla dünyaya getirdim eğer rabbim izin verirde b aksilik olmassa 2. bebeğimide normal doğurmak istiyorum çünki normal doğumda evet sancı çekiyorsun ama sadece o süre içindeo güne has sonra geçiyor hepsi sezeryan bildiğiniz ameliyat kaç ay kalkamayan arkadaşlarım oldu ayrı o parmak atmaları filan hiç yaşamadım özel doktora gittim doğuma gayet steril çok güzel bi doğum oldu tavsiyem normal doğumm ;)

AککORTįє

;D bu tarz konularda hep fikir karmaşası oluyor; bende belirteyim kendi düşüncemi  8)

bencede en sağlıklısı normal doğum;durmlar elverişliyse tabi

benim son ana kadar normal doğum görünüyordu. çok istiyordum bende hep ilk doğduğu anı göreyim .

ve epıdural normal doğum yapacaktım

son kontrolde hem bebeğin kilosundaki artış hemde benim sağlık sorunlarım nedeniyle sezeryan oldum.

ve sezeryan olduğumun akşamı ayağa kalktım ne emzirmede ne yürümede zorluk çektim.

hastanede 2 gün kaldık ; eşim çıkış hazırlıklarını yaparken ben odamızı topluyordum

hemen tuvalete çıktım kendim. ne de ameliyat acısı çektim hiç hemde.

yani sözün özü benim her açıdan çok rahat geçti.

ama şu da var tabi sezeryan olupta 2 ay yatan arkadaşlarım da var.

bünye meselesi kesinlikle.

normal doğum yapan çoğu kişiden sakın normal yapma sezeryan yap deniliyordu.

ve bi arkadaşımın normal doğumdan sonra (ki bu istisna ) bebeğinde yaşanan ve doktor hatasının neden olduğu kalıcı hasar  beni çok etkilemişti

asla normal doğum yapmam diyordum. ama hamile kaldıktan sonra normal olsun istedim tekrar fakat nasip olmadı..

herşeyin hayırlısı

**fatoş**

tabiki hepsi de zor herkese göre değişebilir bu ama arkadaşlar hiç bişey kolay değil doğum o kadar kolay olsaydı bebeklerimizin kıymetini bilmezdik belki de bi can dünyaya getiriyoruz ee o kadar da zahmeti olsun artık  ;)