Prematüre Bebek Annelerinin Sayfası

Başlatan susi, 22 Şubat , 2008, 13:03:29

« önceki - sonraki »

susi

akadaşlar bi sorunum var gecen gün mate biberiye funda kekik için zayıflayın diye bişey okumuştum şimmdi bulamıyorum nerede oldunu bilen varmı
YAŞAMA SEBEBİM HAYDAR EGE

dduygu

canım bende sevindim .
Benim bebeğim şu anda 9,5 aylık. Gelişimi normal ama. bazı şeyleri 1 ay geriden giderek yapıyor. Mesela 4 aylık oturuyosa bizimki 5 aylık oturdu. Ama buda hiç problem değil.
senin bebğin şu anda 4 aylıkmı. Kilosu normal endişelenme sakın. Boyu zaten erken doğan bebeklerin kısa oluyo. Buda zamanla arayı kapatıcak. Hiç telaş vapma üzülme.
msn in varmı?

dduygu

benim kızımda 1,980 doğdu. 1 hafta sonra 1,900 e düştü. 9,5 aylık ama 1 ay erken doğduğu için düzeltilmiş ayı 8,5 aylık. :)

sevda

Susiii neden bu çayı raıyorsun kendin içinmii istiyorsun... ???

susi

evet  hayatım acilen kilo vermem lazım göbeğimi gördükce sinirlerim bozuluyo jimlastik yapamıyorum şu anda bna yasak rahimle ilgili problemim var onedenle zayıflamam lazım

susi

Buarada bn emzirmiyoru çünkü hiç sütüm olmıdı malesef herşey gibi buda içimde kaldı

almeriya

merhaba susi cigim.aranizda prematür bebek annesi yokm demissin.ben varimm canim. benim bebegim 32. haftada dogdu.1830 gr. suanda 16 aylik neredeyse allaha sükür cok cabk toparlandi.hemen yasitlarina yetisti .hatta kilo olarak gecti bile. tabi ki bazi seyleri gec takip eiyo.bunuda normal karsiliyorum.allah onu bize bagisladiya bana yeter. simdi 4 gözle yürümesini bekliyoruz. gimlastike  basladik bakalim hayirlisi. yakin temas kurmak istersen özelden msn ni yaz daha rahat görüselim
:love3:

sevda

Almeriya sende hoşgeldin aramıza.... ;) :flowers:

Bu arada sizin durumunuz bizimkine kıyasla daha özverili daha zor sizi çok iyi anlıyorum ve allah yardımcınız olsun diyorum
ayrıca inşallah en kısa zamanda yürür bebeğin .... ;) :amin:

susi

tanıştıma çok memnun oldum canım bebeğin nin sağlıkacısından  problemi yoktur inşallahsen emzirdimi vehahastanede nekadar kaldınız

janset

SLM
SUSİ KORKMA CANIM BENİM OĞLUM PREMATÜRE DOĞDU. 7 Y BİR HAFTALIK ŞU ANDA 11.5 AYLIK PREMATÜRE ÇOCUKLAR GÜNÜNDE DOĞAN ÇOCUKLARDAN DAHA HIZLI GELİŞİYOR. BAZI ORGANLARI TAM OLARAK GELİŞMEDİĞİ İÇİN GÜNÜNDE DOĞAN ÇOCUKLARDAN BİRAZ DAHA FAZLA DİKKAT İSTİYOR .
SEVGİLER.

-Butterfly-

Susi bak bir tane prameture ebbek sahibi yokmu derken bir suru cikti. :hello2: Insalah bebeginde endiselendigin seyler yoktur guzleim,lufen guzel duusn olurmu  ;)

susi

janetcim bebeğinin iyiolmasına çok sevindim  darısı bnm bebeğime boyu ve kilosu nasıl seyretti bu dönem zarfında

almeriya

merhaba susicigim ,gerci biraz gecikmeli bi cvp oldu ama ;Dbenim oglanin allaha sükür saglik problemi yok.hala emzirmekteydim su son 3 güne kadar .artik pek emmek istemiyo.isirip duryo.bende birakmaya karar verdim zaten 1,5 yasinda suan.2 yasini hedeflemistim ama olmadi nasip....biz hastanede 1 ay kaldik.ilk 8-9 gün küvezde kaldi,sonra baska bi bölüme yolladilar. buseferde isitmali yatakta kaldi.kendi vucut isisini saglayincaya kadar.hastaneden cikartmadan 4-5 gün öncede yatagin isitmasini kapattilar.kedi isisini saglayabildigi icn .suan durmu iyi cok sükür.sadce yasitlarini biraz geriden takip etti okadar.cenab-i hak onu bize bagisladi ya o yeter bana. simdi 5 gündür falan yürüyo cok sükür . :hello2:seninki nasil ? nekadarlik oldu suan? kontrol lümüz var diyodun en son.ne dedi doktor ? gelisimi nasil?inanki hic endiselenme.zamaninda doganlarda bile dünya kadar sorun cikiyor.ins hersey yolunda gider canim . :amin:

susi

CANIM YÜRÜMEYE BAŞLAMASINI ÇOK SEVİNDİM ALLAH HAYIRLISIYLA OKULUNAGİDERKEN GÖRMENİD
E NASİPETSİN  kusurabakma canım sana cvp yazamadım çünkü bebeğim çok hastaydı
şükürler olsunki şimdi iyi  bgün emrı cekilecek ve  bn çok kork yorum çünkü anestezi uygulucaklar
rabbim yardım etsin artık

-Butterfly-

Susicim cok gecmis olsun hayatim. neden anestezi uygulayacaklar bebegine , anlaymadim??   Canim korkma insallah kolay atlatir ,hastaligi her neyse.  :amin:  Allah yavrunu korusun hayatim, sanada guc versin  :amin: :amin: amin