27 Nisan , 2024, 16:17:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

20.Haftada Renkli Ultrason (3'lü Test)

Başlatan emosum, 12 Şubat , 2008, 13:04:30

« önceki - sonraki »

βαlκιz

11 Ekim , 2009, 21:58:53 #30 Son düzenlenme: 23 Ekim , 2009, 02:01:19 balkız
ben yaptırmadım ikiz oldugu için sonuçlar dogru çıkmaz dedi doktor yapma geregi duymadı .......
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

3 gun sonra yapılcak bakalım..hayırlısı...

cısıyetıde gostrırı ıns :amin:

:love9: :love7: :love9:

мiŁenα.

sevinç86

ben 2 li test yaptırdım..sonuçları ise ; benim yaşımda bir gebenin bebeğinin down sendromlu olma durumu 1000 de 1 benim ki ise 5860 da 1 çıktı.doktor güzel dedi ama 3 hafta sonra gel 3 lü tarama testide yapalım dedi :( neden gerek duydu böle bişeye

мiŁenα.

canım kotu bırsey oldugunda degıldır ...bana dr sart kostu 3lu taramayı...2 lı yaotım 3 lu ıstemedıgımı soledım...senınkıde onlem amaclı dır sıkma cnaını :opucuk:

yusufaslan44

Yarım edermisiniz kardeşim 18 yıl sonra oluyor. doktor %50 şans dedi daum olabilir ya sizce olabilirmi sağlıklı olurmu lütfen yardım edermisiniz__??

Sonuçlar bunlar::

Trisomy 21 tarama sonucu

Hesaplanmış trisomy21 riski cutt off değerinin üzerindedir ve bu deüer artan riski temsil etmektedir.
Trisomy 21 test sonucuna göre, aynı değerleri gösteren 50 kadından sadece 1'inde trisomy 21 li gebeliğe rastlanmıştır.
Hesaplanan tüm değerler istatistiksel risk değerleri olup tarama amacı ile kullanılmaktadır. Bu bir teşhis programı değildir.
Bu sonuçların istatistiksel sounçlar olduğunu teşhis değeri olmadığını unutulmamalıdır.

DEMOGRAFİK VERİLER
Örneğim alınıdığı yaş    = 44,0
Gebelik haftası           =17 + 2
Ağırlık                       =106 kg

RİSKLER(örnek alma tarihindeki)
Trisomy 21 için biyokimyasal risk  = >1:50
yaş riski                                  =   1:30
Nöral tüp defekt                       =  <1:10000

Trisomy 18 tarama sonucu
Hesaplanan Trisomy 12 riski 1:222 dir.Trisomy 18 için istatistiksel bir risk tespit edilmemiştir.
Nöral tüp defekt (NTD) tarama sonucu
Nöral tüp defekt için AFP (MoM: 0,94)değeri risksiz bölgede bulunmaktadır.

Ölçülen serum değeri
                    Sonuç          Düzeltilmiş MoM'lar
AFP             24,9 IU/ml                0,94
HCG          16796 mIU/ml              0,97
uE3             1,21 ng/ml                0,59

Gebelik yaşı          17+2
metod                 BPD
MoM'lar aşağıda belirtilen faktöre göre düzenlenmiştir...
Maternal kilo

arzuhatem

ARKADAŞLAR ŞUANDA 17 HAFTALIK HAMİLEYİM DR. 20,HAFTADA ULRTASON İSTEDİ RENKLİ HASTANEYE FİYATINI SORDUM 225 TL DEDİ SSK GEÇMİYORMUŞ SİZ NERDE VE KAÇA YAPTIRDINIZ YARDIMCI OLURMUSUNUZ BU KONUDA BANA ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER...
canım kızım azram allahım sana şükürler olsunn

ponçik

canım sen hangi şehirdesin , kardeşim geçen hafta yaptırdı , 120 TL verdi , SGK geçiyor  :dontknow: Hospitalium Hastanesinde

genellikle bütün hastanelerde geçiyor ama iyice bi araştır istersen , kontrollere gittiğin hastanede yaptırmak zorunda değilsin , güvendiğin bi hastanede yaptırman yeterli  :icon_thumright:

arzuhatem

g10ca canım bende istanbuldayım  peki neden istiyorlar bunu yaptırmamız şartmı  bilgin  varmı canım

ponçik

bebeğin gelişiminde bi anormallik var mı diye istiyorlar
iç organları inceleniyor, böbrekleri , ciğerleri , kalbi vs.vs..

ama eğer 2li test yaptırdıysan bi sorun görülmediyse genellikle 3lü testi istemiyorlar  ::)

mavişimmm

kızlar renkli ultrason derken 3 lü testten mi bahsediyonuzz.renklı ultrasonu ben dr uma aylık kontrollerde gittigimde bebegı renkli ve siyah beyaz görüyommm.renki ultrason deyınce bırde 225 tl demışlerrr şaşırdımm yani.ultrasona gırmek mı yoksa 3 lü testmi 225 tll onu anlamadım...

arzuhatem

yok canım 3 lü test 40 tl yapıldı bu renkli ultrason farklı bişey ondan 225 tl dedi çok fazla yaa bende hastane araştıyıorum bakalım 

mavişimmm

ben dr a gittiğimde muayanesinde ultrosan varrr.3 boyutlu gösteriyooo.ve aylık verdıgım ücret 80 tl.çok deilmi bu ücret renklı ultrason içinnn...

ponçik

renkli ultrason ve dopleer farklı şeyler bildigim kadarıyla
yani doktorların baktığı renkli veya siyah beyaz ultrason cihazlarından ayrı bişey
ben bu konuda uzman değilim ama öyle diye biliyorum  :dontknow:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

kartal cevizli dragos sifa hastanesinde  renkli doppler sigortalilar icin 90 tl.