Bebeğimin Kalp Atışlarını Duydum Çok Şükür (SAYFA 6)

Başlatan sevilay, 25 Mart , 2010, 15:04:03

« önceki - sonraki »

crazy for babies

canım benim tatlı hamiş arakdaşım inş güzel haberler alırsın,belirti konusunda üzülme bazen an gelio bende kendimde hiç bi deişiklik hissetmiorum,göğüslerde şişkinlik ve büyüme muhakkak olan bi deişmedir ama

dersu

sevilaycım doktorlar bişey bilmiyolar be gülüm...yavaş bile olsa kalp atışının olması iyi bence..bak gör canavar olcak doğunca :hieyt: :muzz:...canım doktorun iyimi bilmiyorum ama bide başka bir doktora görün bence..bundan 7 yıl önce bir arkadaşımın kanaması ve şiddetli ağrısı vardı,ona dedim ki kızım sen düşük yapıyosun bence hemen doktora git..yok geçer falan dedi ama aradan bir kaçgün geçti ve beni aradı beni doktora götür çok fenayım diye ..aldım bunu hastaneye götürdüm ikitane jinekolog uzun uzun muayene etti,ultrason film falan derken ilaç yazıp senin kistin var kanaman azalınca gel dediler..neyse eve gittik derken akşamında accaip fenalaştı ve başka bir hastaneye zor yetiştirdim ..dr dediki hani bir iki saat daha gelmeseniz ölecekmiş dedi hemen ameliyata aldı..bil bakalım ne oluyomuş,kız tamda benim söylediğim gibi düşük yapıyormuş ve artık zehirlenmişti..ucu ucuna kurtardık valla...hani o iki salak dr nasıl dr olmuşlar sen düşün artık,üstelik ikiside kadındı ...sen öyle o dr onu dedi diye hemen moralini bozma ,başka dr a mutlaka görün tatlım...geçmiş olsun iyi olucak bebişin bak gör...  :nazar:

zeynep0655

canım üzülme ya sen kalbini ferah tut iyi düşünmeye çalış. herkeste belirti olacak değilya bende 4.5 aylık oldum ama ne mide bulantım oldu, nede canım bişey istedi. inşallah güzel haberler alırsın canım bidahaki doktora gittiğinde. rabbim yardımcın olsun :amin:

ESİNCİK

Bence insan hayatı için insanüstü çaba gösteren hekimler hakkında konuşurken daha dikkatli olmalıyız. Siz daha iyi anlıyorsanız düşükten, kistten size gelelim bundan sonra..Bi meslektaşı diğerlerini karalamak için abartıo, yok gelmeseymiş ölcekmiş diye biz de inanıp salak diyoruz doktorlara. İşimiz düşünce de hanım bey..Kızıyorum böyle şeylere ya

zeynep0655

esincim ama doğru söylemek gerekirse gerçekten çok iyi canla başla çalışanlar hekimler azınlıktalar malesef. tabiki kuruların yanında yaşlarda yanabiliyor her olayda olduğu gibi. mesela benim babam mide ağrısından doktora gitmişti doktor bişeyin yok diye daha doğru düzgün bakmadan eve gönderdi ve babam akşamına mide kanaması geçirdi hemen acile götürdük 5 gün yoğun bakımda kaldı. acildeki doktor neden beklediniz şimdiye kadar dedi. oysaki daha gündüz gitmişti adam doktora. şimdi bu doktor çokmu iyi bi doktor sence. insanlar konuşuyo ama birazda haklı yere konuşuyo yani...

ESİNCİK

cnm benm eşime de 2 yaşıda bi çocuk hasta gelmişti 2 yıl önce, eşim uzmanlığı kazanmamıştı o zaman. Eşim bunun boğaz enfeksiyonu görmüş, antibiyotik vermeye kıyamamış. Çünkü çocuklarda antibiyotik karaciğer ve böbreğe zarar veriyor ayrıca virüsler bağışıklık kazanıyor. Calpol vermiş eşim ateşi çıkarsa tekrar konuşalım demiş. Bunlar calpol verdi gönderdi demişler herkese, özele gitmişler rdaki dr bebeğe dayamış antibiyotiği, tabi hemen geçmiş ve o iyi doktor olmuş onların gözünde, ama verdiği zararı görmüyolar.  Bu yüzden işin iç yüzünü bilmeden hüküm verenlere çokkk kızıorum. Tabi her mesleği layıkıyla yapan da var yapmayan da, ama bazen biz doktordan daha doktor olmaya kalkıoruz ya bu tamamen saygısızlık :caca:

dersu

sevilaycığımdan çok özür diliyorum onun topiğinde böylesi saçma münasebetlere girmek benim açımdan çok şık bir davranış olmadı...canım kardeşim bebeğin ve sen iyi olacaksınız bak gör,bence başka bir dr a daha görünmende şiddetle fayda var..üzme kendini..dr konusuna gelince eğer istanbulda yaşıyor isen öneride bulunabilirim hayatım..

sevilay

Alıntı yapılan: crazy for babies - 25 Mart , 2010, 19:42:57
canım benim tatlı hamiş arakdaşım inş güzel haberler alırsın,belirti konusunda üzülme bazen an gelio bende kendimde hiç bi deişiklik hissetmiorum,göğüslerde şişkinlik ve büyüme muhakkak olan bi deişmedir ama

İnş.canım güzel haber bekliyorum..evet sadece gögüslerimde değişiklik var tek bunu hissediyorum zaten :)

sevilay

Arkadaşlar,

Bence burada iyiyide kötüyüde tartışarak bir şeyler öğrenmiş oluyoruz hiç sorun değil arkadaşım dersu senin bu yaşadığın üzücü olay belkide bizler için ibretliktir. :( :( okuduğumda çok üzüldüm :(

Ama dediğiniz gibi doktor doktoru tutmuyor ben şuan 8 haftalık hamilelik içerisine giriyorum hamileliğimi acil olarak gittim özel bir klinikte öğrendim 1.doktorum bana çocuk kesede yok düşecek dedi bekleyelim kendiliğinden düşsün dedi o zaman bebeğim 2 haftalık tı neyse 1 hafta bekledim düşmedi...
Dedim başka doktora daha görünüm.2.Doktorum bana hamile değilsin göremiyorum eğer hamile isen kesede yok bebeğin düşmüştür dedi düşse herhangi bir kanamam olur rahatsız olurum kafama yatmadı muaynemi oldum çıktım hiç konuşmadım bile içime bir kurt düştü ama doktordan çıktım gebelik testi yaptım hamile çıkıyorum  allahım sabır dedim... ondan da bişi anlamadım.İyice araştırdım Gaziantepin önde gelen kadın doğum uzmanını buldum randevumu aldım gittim İşte doktor bu dedim doktorum bana herşeyi açık açık anlattı 7 hafalık hamilesin çocuk keseye yerleşmiş herşey şuanda yolunda gibi görünüyor fakat küçük bir sıkıntı kalp atışları ve gelişimi çok yavaş dedi :( peki ne olacak dedim geç döllenme de olabilir dedi 8 haftalığını doldur gel bir de öyle bakalım haftaya 8 haftalığım doluyor umarım kalp atışları düzene girer ve allahın izini ile sağlıklı gelişir..Şimdi ben bu ilk 2 doktorum için ne yapayım :)))

dersu

canım kardeşim, kendini hiç yorma yat dinlen ve kafana takmamaya çalış,inşallah herşey yoluna girecektir :nazar:dua edicez senin için bol bol :flowers:

dersu

gaziantepte yaşıyorsun anladığım kadarıyla..yaşın kaç şeker?

.:.Zamansız.:.

sevilay bence sıkma canını
bi arkadaşımın ablası hamile şu anda..onunda öyle oldu 24 şubat SAT 'ı idi fakat gecikince doktora gitti..şu anda kimyasal gibi gözüküyor 18 mart gibi gel dedi , 18 martta gittiğinde 6+6 hamile gözüktü...kalp atışlarınıda duydu..umarım seninkide öyledir :opucuk:
hem benimde ne miğde bulantısı nede baş dönmesi oldu...rahat bi hamilelik geçirdim bunlar için sıkma canını

sevilay

Alıntı yapılan: dersu - 26 Mart , 2010, 10:17:10
gaziantepte yaşıyorsun anladığım kadarıyla..yaşın kaç şeker?

evet gaziantepte yaşıyorum 24 yaşındayım

sevilay

Alıntı yapılan: .:.Zamansız.:. - 26 Mart , 2010, 11:20:30
sevilay bence sıkma canını
bi arkadaşımın ablası hamile şu anda..onunda öyle oldu 24 şubat SAT 'ı idi fakat gecikince doktora gitti..şu anda kimyasal gibi gözüküyor 18 mart gibi gel dedi , 18 martta gittiğinde 6+6 hamile gözüktü...kalp atışlarınıda duydu..umarım seninkide öyledir :opucuk:
hem benimde ne miğde bulantısı nede baş dönmesi oldu...rahat bi hamilelik geçirdim bunlar için sıkma canını

canımı sıkmamaya çalışıyorum ama elimde değil ama çok güçlü bi yapım olduğuna inanıyorum herşey yoluna girecek bahsettiğin arkadaş ile aynı yız bende 24 şubat SAT günüm...bende önümüzdeki hafta gideceğim doktoruma bakalım ne olacak sizle paylaşacağım :)

dersu

hayırlı haberlerini bekliyoruz o zaman ...bütün dualarımız seninle şekercim...hem daha çok gençsin başarmaman için bir neden bulamıyorum :nazar: