DOĞUMU MART-NİSAN-MAYIS 2007 OLAN HAMİŞLER

Başlatan sibel, 14 Ocak , 2007, 17:18:37

« önceki - sonraki »

nagihan

umarım bu sefer anlatabilmişimdir burcucum.

Almiş'inAnniş'i

23 Mart , 2007, 16:24:03 #2596 Son düzenlenme: 23 Mart , 2007, 16:27:14 safakrazi
endokrin doktorumuzun önerisiyle SevenSeas adında ithal bir vitamin preparatına başladık, pek çok önemli vitaminin yanısıra asıl özelliği yoğun balık yağı içermesi.. "Multitabs yerine kullanabilirsiniz, Omega 3-Omega 6 bebek ve çocuklar için hayati önem taşır ve bu anlamda balık yağı yeri doldurulamaz bir depodur!" dedi....

Bu konuyla ilgili bir de yazı ekliyim:

Balık yağındaki omega-3 ve omega-6 yağ asidi ihtiva eden kapsüller verilen çocukların beyinlerinde gri madde artarak zekayı kuvvetlendiriyor. Hapları kullanan çocuklar, üç yıllık zeka gelişimini üç ayda sağlayabiliyorlar.

İngiltere'deki Imperial College Hastanesi profesörlerinden Basant Puri ve ekibinin yaptığı çalışmaya göre, üç ay süresince omega-3 ve omega-6 kapsulleri alan çocukların zekasında normalde 1.5-3 yıl içerisinde oluşabilecek muazzam bir gelişme gözlendi. Araştırma süresince omega-3 ve omega-6 yağ asitlerinin bir kombinasyonu olan "VegEPA" adlı kapsülü günde iki kez alan çocukların okuma, konsantrasyon ve kısa zamanlı hafıza yeteneklerinde, üç ay içersinde ortalama bir buçuk yılda ulaşabilecekleri bir gelişme saptandı.

Arzu'cum, bizim balık yağı şurubu "made in England", yani bu konuda içim son derece rahat.... İngiliz balığı olduğu için değil tabi  ama hakikaten adamların herşeyi ziyadesiyle güvenilir ve kaliteli oluyor.. safakrazi, bizim şurubun üzerinde emziren kadınların da kullanabileceği yazıyor, malum süt yoluyla geçiyor bebeğe.. Yalnız mama takviyesi yada ek gıda işin içine girdiğinde doğrudan bebeğe vermek gerekiyor galiba.. Vakti geldiğinde doktorunla enine boyuna bi görüşürsün bu konuyu.. O yazıya da internette denk geldim, uzunca bir haberin özeti şeklinde verilmiş sanırım.. hepsi oydu yani..

nagihan

hımmmmmm multivitamin demek.
karnım açıktı yawwwww  :tongue3:

Almiş'inAnniş'i

ya bunu diğer sayfadan kopyaladım ilerde lazım olcak en azından bildiğim yerde arayınca daha kolay bulurum dimi?

nagihan

evde bir lokma yemek yok. keyfim yok yemek de yapasım yok.
sizler yemek konusunda ne alemsiniz?  :icon_scratch:

burcu-emir

canım nagihancım çok saol anlatabildin,razicim sanada çok teşekkür ederim 2 tane ipim vardı,şimdi onları kullanacağımyerler belli oldu.  :flowers:

burcu-emir

şu balık yağı işi kafama çok takıldı,mantıklı geldi açıkçası,doktoruma sorucam...
nagiş yemek bende de yok,hatta mutfakta çingen çalıyo,kürt oynuyo..ben bugün biligsyarın başından kalmadım,yemeğimi bile burda yedim.yürümem lazım hiiiçç oralı değilim  :icon_pale: akşama da fırında tavuk yapmayı düşünüyorum.nasıl kalkıp yapacaksam artık

nagihan

ben patates haşladım onları yicem şimdi ahmet aç kaldı yine  :ehi:

jbdun

sizler pek bi hamaratsınız maaşallah kızlar,ben maalesef örgüden hiç anlamıyorum :-\
razicim hayırlısıyla ecrinime 2ay daha yetsin sütüm başka bişey istemem,malum 4,5aylığız :nazar:
bu arada ben de emziriyom ama kilo verdiğim falan yok razi :icon_scratch: ne zaman vercem ki acaba :toothy10:
ben de 31ime bastım :suclu:

nagihan

sırtım çok ağrıdı sandalyede oturmaktan  :'(

burcu-emir

nnneeee emziriyosun ve kilo vermedin miii?  :crybaby2: nayyır nolamaz bütün hayallerim yıkıldı,mahvoldum been,kıdemli anne olarak bunları söylüyorsan eğer hayatım kaydı  :( bunların hepsi şaka kızlar de bana lütfen jbdun nolur de

jbdun

yaw hayatını karartmak istemem ama ben bi de üstüne kil omu aldım ne :suclu:
habire yiyom valla :toothy10:

burcu-emir

çok mu acıkıosun?bana hep  emzirirken çok kalori kaybedersin korkma dendi.yoksa bu yalan mı  :honk: ayy napiyim o zaman gider büyük beden kıyafeti alışverişi yaparım ölecek halim yok ya  :y25:  :(  :crybaby2: ağladığıma bakmayın sevinç gözyaşları

nagihan

iyide yersen tabi alırsın süt olsun diye bol bol su iç. ve ekmeği kessssssss

burcu-emir

nagiş can kurtaranım benim,süper fikir uzmanı kadın,huzur kaynağım  :opucuk:
kızlar ben yürüyüşe gidiyorum,bunca acıklı haberden sonra yürümek farz oldu sonrada yemek yapayım bari
öpüyorum sizleri :opucuk:  :love7: