28 Mart , 2024, 19:54:30

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Büyüme Ağrısı

Başlatan Balböceği, 21 Mart , 2010, 13:59:55

« önceki - sonraki »

Balböceği

Büyüme ağrısı, 3-12 yaş arası çocuklarda genellikle bacaklarda ( dizin arkası, uyluk ve baldırlarda ) , akşam ve geceleri ortaya çıkan ve uykudan uyandıran, birkaç dakikadan birkaç saate dek sürebilen, nedeni bilinmeyen ağrılardır. Eklem veya kemikte değil, kasta ağrı söz konusudur. Genelde, artmış fiziksel aktivite sonrası görülür. Bazen günlerce ağrı olmazken, b azen de tekrar başlayabilir.

Ne Zaman Hemen Doktora Gitmeli?
Eğer,

Ağrıyla birlikte ateş te varsa
Yürürken topallıyorsa
Eklemlerde şişlik, kızarıklık varsa
Günlük normal aktivitelere engel olan bir ağrı varsa.

Büyüme Ağrsısı Tanısı İçin Neler Gerekir?
Genelde, doktor öyküden büyüme ağrısından şüphelenir. Fizik muayenede bulgular normaldir. Şüpheli bir durum varsa, kan testleri, filmler gerekebilir.

Büyüme Ağrsısı Tedavisinde Ne Yapılır?
Çocuğa ve aileye olayın masum olduğu açıklanıp bilgi verilir.
Ağrı sırasında masajdan yarar görecektir.
Gerekirse ağrı kesiciler kullanılabilir.
Kas germe egzersizlerinin yararı olabilir.

βαlκιz

:-ooo bende oluyoooo demekki halen büyümeye devam ediyorumm  :ehi: :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

o nasil oluyor kemiklerin falanmi agriyor bende kilo aldiktan sonra boyum cekti  ;D

ertl

KIZIM ÇOK SÖYLER BACAKLARIM AĞRIYO DİYE DR GÖTÜRDÜK
BÜYÜRKEN BU AĞRILAR NORMAL DEDİ  :-\

HATTA KİLO ALANLARIN VE DE HAMİLELERİN BAC :-\AKLARI VE BELİ ÇOK AĞRIR

βαlκιz

benim bacagım hamilelikte çok agrırdı
yürüyemezdimm  :-\ agrıdan uyuyamazdım :cildir: :cildir:
shala bazen birden agrı giriyooo  :cildir: :cildir:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

Bende kucukken hep bacagim agriyor derdim simdi acaba gercekmiydi yalanmiydi onu bilmiyom  ;D

βαlκιz

miray

benim kuzeninde omuzları agrıyordu hep küçüklükten beri gitmedikleri dr kalmadı
kireclenme demişler dr lar ama en son bi dr a gitti boyun uzun olcak oyüzden demiş
gercektende kuzinin boyu suan 1.95 falan 18 yasında   :nazar:
daha da uzuyo her gecen gün  ::)

Dilara Ebrar

yeğeninde ağrırdı.yavrum geceleri hep ağlardı anne çok acıyo diye  :-\ :-\ :-\
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

SABIRTAŞI

OĞLUMUNDA ÇOK AĞRIRDI ÖNCELERİ MASAJ YAPARDIM YAĞLARDIM MIŞIL MIŞIL UYURDU KUZUM ANNE ÇOK AĞRIYOR DERDİ DURAMAZDI ŞİMDİ BİRAZ HAFİFLEDİ BEN FARKETTİM O ZAMANLAR ÇOK AĞRISI OLDUĞUNDA O SENE BOYU ÇOK UZUYORDU....BEN BADEM YAĞI KULLANIYORDUM MASAJLA DİZ KAPAĞININ AĞRIYAN YERLERİNE ÇOK FAYDASI OLURDU.....