muhallebi?

Başlatan aslianne, 15 Mart , 2010, 15:29:11

« önceki - sonraki »

aslianne

merhaba arkadaşlar benim kızım 6 aylık doktor kilo alımı yavaşladığı için ek besinlere daha çok yoğunlaşmalı dedi buna muhallebiyide ekledi. Siz muhallebiyi normal inek sütünden mi yapyorsunuz yoksa mamaylamı ben şimdiye kadar hiç mama vermedim. Dün akşamda muhallebiyi sütle yaptım baya bi sulu oldu bir yerlerde hatamı yapıyorum acaba... kızım kesinlikle ek besinleri reddediyor... :'( sadece emmek istiyor...yardımcı olursanız sevinirim... 
aslı

βαlκιz

DOKTORLAR 1 yasına kadar süt vermeyin diyo ya
sordunmu sütle yapabilirmiyim diyee
ben ssütle yapmıyorum kıvamı iyi olmuyo ozaman
suyla yapıyorum
daha iyi oluyoo
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

aslianne

sormadım ama bana bir kitapçık vermiişti orda nasıl yapacağın yazıyor demişti kendisi hazırlamış kitapçığı baktım orda 1 bardak süte 1 tatlı kaşığı pirinç unu 1 tatlıkaşığı şeker yazıyor o zaman bende süt yerine sumu kullanmalıyım  :icon_scratch:
aslı

βαlκιz

suyla dene bide
ben şeker katmıyorum
1 yemek kaşıgına 2 çay bardagı su koyuyorum yada göz kararı
ne çok koyu ne çok cıvık ortasında oluyoo
içine muz ezip katıyorum öylede güzel oluyoo  :hungry:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

burcum

inek sütü 1 yaşına kadar yasak
ben 100 cc suya 1 çay kaşığı irmik koyuyorum biraz haşlıyorum soğumaya bırakıyorum blender kabına muz elma bebek bisküvisi koyuyorum sonra soğuyan irmikli suyun içine 1 tatlı kaşığı dolusu pirinç unu koyuyorum pişiriyorum hepsinin karıştırıp blenderla iyice eziyorum afiyet bal şeker olsun bebeğine yediriceğin kaseye çektikten sonra içine pekmez de koyabilirsin

aslianne

bende suyla yapıyım bari aklıma da geldi ama ahh ahh neyse şeker yerine sonradan pekmez yada muz koyayım bende en iyisi çok sağolun cevaplarınız için bakalım yiyecekmi...
aslı

gamzela

pınar bebek sütü çıkarmış arkadaşlar kullanan var mı bilmiyorum ben aldım dün ama daha kullanmadım.o sütle de yapılabilir o zaman.
gmz

handan

kansızlık sorunu yoksa bence süt kullanabilirsin ama şeker mümkün olduğunca geç tanıştırılması gereken bi gıda.
hazır muhallebiler satılıyor, bence onlardan kullan daha vitaminli.
milupanın sütlü pirinçli muhallebisi fln var mesela. hatta arı mamanın piriçunlu muhallebileri var. senin için daha kolay olur hem  :icon_thumright:

βαlκιz

evet herkez şeker katıyorumuş prinç unu zaten tatlı
ben 10 aylıklarken süte başlamıştım
ama prinç ununa süt katmıyorum
arı mama kullanıyorum
muzlusu elmalısıda var  :hungry:

burcum

1 yaşına kadar şeker tuz süt bal yasak ben vermiyorum faydası da yok zaten muz eti cicibebe elma tatlandırıyor pekmez de

sedefsahin

merhaba cnm

ben muhallebısını anne sutu ve suyu karıstrarak yapıyorum HIPP dıye organık mama var ben onu tercıh ettım cunkı tek anne sutu ıle yapılan o
bır dene ıstersen .hem tahıllı unlusuda var .
merhabalar

çağınım

selam 1 yaşına inek sütü kullanımı yasak verme bebeğine

ben hero babynin hazır muhallebilerinden veriyorum bide arı mamanın muhallebisini yedirebilirsin içine 2 -3 ölçek mama koyarak pirinç ununuda su ile pişir ve şeker koyma gerek yok şeker oluyo zaten içinde burcum senin tarifinide denicem değişik bi tat olur yer oğlum sağol canım  :icon_thumright: :k06:

Demet_dk

bende not aldım burcunun tarifini oğlum yemesede yinede bi yapayım
belki yer  ::)

çağınım

demetcim bende aldım tarifi bi deneyelim değişiklik olsun inş. yerler  :amin: :icon_thumright:

Demet_dk

inşallah canım yaa  :amin: :amin: