Pastane Poğaçası

Başlatan hexxe, 15 Mart , 2010, 02:06:01

« önceki - sonraki »

hexxe

15 Mart , 2010, 02:06:01 Son düzenlenme: 15 Mart , 2010, 14:32:21 g10ca
MALZEMELERİ
1 Bardak sıvı yağ
1 Bardak su (ılık)
1 Bardak Süt
6 Bardak Un
4 Yemek kaşığı şeker
4 Çay kaşığı tuz
1 Tatlı Kaşığı Mahlep
1 Yaş maya
1 Yumurta sarısı (üzerine)

HAZIRLANIŞI
Ilık süte ve su karışımına mayayı koyup eritin daha sonra içine kalan malzemenin tamamını ekleyin ve hanur elinizi bırakane dek yoğurun .Hamurdan cevizden az büyük parçalar kopararak şekil verin ve yağlanmış tepsiye aralıklarla dizin 1 saat kadar hamurun gelmesini bekleyin , kabaran hamurun üzürene yumurta sarısı sürerek 175 derecede önceden ısıtılmış fırında üzeri kızarana dek pişirin

βαlκιz

biri beni durdursunn
ya canım çekiyo kaç gündür ama un almayı unutuyorum hep  :ehi: :ehi:
yarın yapcammm bunuuuu sagol canım  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

hexxe

Afiyet olsun canım bu tarifle orta boy 26 tane poğaça çıkıyor haberin olsun

βαlκιz

26 poça eh işte yeter bana  :ehi: :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

Bunlari bana niye yapiyorsunuz acim accc canim cekiyorrrr  :ehi: :ehi:

hexxe

:) yarın yeni tarifler geliyor kızlar

βαlκιz

yapıcam birazdan
ama yaş maya yok kuru mayaylada olur dimee kuru mayadan nekadar katcamkii  :-\

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

:hungry:  :hungry:  :hungry:  :hungry:  :hungry:  :hungry:  :hungry:  :hungry:  :hungry:  :hungry:  :hungry:

βαlκιz

demin ben başladım bunu yapmaya güzellllceeeee
yaptımmm tepsiye dizdimmm biraz mayalansın diye koydum tezgahın üstüne bi baktım orda tezzgahtaa bardakta
sıvı yagg :-ooo
onu koymayı unutmuşumm  :ehi: :ehi: :ehi:
sonra olmaz poçalar diyee aldım yagıda kattım yeniden yogurdumm baktım  olmuyo bi acayip oldu hamur
mecbur döktümm  :y25: :y25:
ah unutkanlık ahhhh  :-\

ertl

bende deneyim bakalım nasıl olacak
:hungry: :hungry: :hungry:

βαlκιz

bende birazdan yine yapcam
eşim istediii  :-\ atmasaydın keserle parçalar yerdik diyoo  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

hexxe

yeni gördüm yanıtları kusura bakmayın arkadaşlar ben hiç kuru maya ile yapmadım nasıl olur bilemiyorum :) balkız kıyamam umarım bu kez olur emek boşa gitmez şimdiden afiyet olsun  :icon_thumright:

ertl

Alıntı yapılan: hexxe - 16 Mart , 2010, 01:59:56
yeni gördüm yanıtları kusura bakmayın arkadaşlar ben hiç kuru maya ile yapmadım nasıl olur bilemiyorum :) balkız kıyamam umarım bu kez olur emek boşa gitmez şimdiden afiyet olsun  :icon_thumright:

ellerine sağlık çok güzel görünüyo  :hungry:

βαlκιz

hexxe

teşekkür ederim canım :)