28 Nisan , 2024, 07:10:53

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeğin suyunun az olması

Başlatan handan, 30 Ocak , 2008, 16:25:03

« önceki - sonraki »

emosum

canım benim teşk..ben kartalda umut hastanesine gidiyorum orasıda özel birsen tursun var iyi bir dr oldugunu söylüyolar bende sevdim hani sen daha tecrübeli oldugun için sorayım dedim bebişin cok tatlı bu arada nazar değmesin :nazar: :nazar: :nazar:

mavili

handan canım bir arkadaşım gaz problemi için yazılışını bilmedigimden okunuşu gibi yazıyorum nörs harveys diye bir ilaç kullanmıştı ve tek o fayda etmişti doktoruna danışarak bir kullan istersen

handan

mavili ve emoş ikinize de teşekkür ederim.
gaz için o ialçda dahil olmak üzeree birçok ilaç denedim. hareket olmadan hiç bir şeyin faydası yok. kendi  kendine gazını  çıkartamıyor daha.  3-4. aylarda geçecek inşallah.az kaldı yarısı bitti zamanın.
birsen hn. ı bende duymuştum hiç gitmedim ama. iyi bi doktormuş.

emosum

ben ilk aydan beri ona gidiyorum cok memnunum merak ettim canım duydunmu diye saol :opucuk:

adasu

handancım normal dogum yapmışsın allah bagışlasın ve şuan aynı senin durumunla karşı karşıyayım ve ne yapacagımı bilemiyorum nst sonuclarından sonra belli olucak ama doktor sezeryan diyicek gibi almalıyız dedi suyumuz az bide plesenata bebegi beslemiyor sende sancı veya acıklık varmıydı? doktor kuru kurumu sana suni sancı verdi yaa sezeryan olmak istemiyorumda yardımcı olursan cok sevinirim canım yaa :(

handan

21 Haziran , 2008, 17:03:18 #20 Son düzenlenme: 21 Haziran , 2008, 18:58:51 handan
Alıntı yapılan: adasu - 16 Haziran , 2008, 03:38:16
handancım normal dogum yapmışsın allah bagışlasın ve şuan aynı senin durumunla karşı karşıyayım ve ne yapacagımı bilemiyorum nst sonuclarından sonra belli olucak ama doktor sezeryan diyicek gibi almalıyız dedi suyumuz az bide plesenata bebegi beslemiyor sende sancı veya acıklık varmıydı? doktor kuru kurumu sana suni sancı verdi yaa sezeryan olmak istemiyorumda yardımcı olursan cok sevinirim canım yaa :(

cnm
benim dr umun zamanlaması süperdi. 38  hafta dolana kadar takipteydim. kasılmalar başlamamıştı, açılmam yoktu fakat hafif yumuşamam vardı,açılmaya yüztutmuştu yani. bebeğin suyunun az olmasıyla aslında doğumun pek alakası yok deddi dr um. sen de 38 haftayı geçmişsin galiba plesentayı o yüzden  kafana takma  derim zaten vakttin gelmiş  sayılır. bence iyi dr la normal doğum yapabilirisin gidişatta başka bi sorun yoksa.

yeşil

bebeğin suyunun az olması doğumun zorolmasından çok göbek kordonunun sıkışıp bebeğe oksijen gitmemesinden dolayı sorun olur

mavili

benim kızımın da suyu azalmış üstelik daha çok küçük sadece 31 haftalık en azından 4 hafta daha dayansa çok üzülüyorum benim bol bol su içmekten başka yapabilecegim bişey varmı  :(

yeşil

sanırım başka yapabileceğin bişey yok yatarken sol tarafına yatman bebeği daha çok rahat ettirir geçmiş olsun

mavili

sagol canım ben hep soluma yatıyorum zaten gece farkında olmadan döndüklerim hariç

handan

içini rahat tut
benim bebeğimin 28  haftalıktan itibaren suyu azdı. önmeli olan dr kontrollerini aksatmaman ve dr unun doğum zamanını iyi belirlemesi.
aslında su içmenle de bi alakası yok bebeğin suyunun.

mavili

haklısın evet öyle ama yinede belki faydası olur diye içiyorum işte 32 haftalık şuan bakalım kaç hafta  daha duracak

oozge

mavışım bnm ekledıgım bı konu vrdı okudun snde ve yorum bıle yaptın suyla ılglı maksımum gunluk su ıhtıyacımız ztn sınırlı bız onun uzerıne cıkarsak fydasındn ck zararı olur
sen su sevıyesını nrml dercede tut ama bol bol sıvı tuket yanı zuzuda dedı ya karpuz ye dıyee
nsl olsa bı zararı yokk  hıc fydsı olmucak dıe bısıde yk yanı bebıse elbet bısklde bırazda olsa fydalı olur cnmm
hem bnm lülemm ıyı bıkeremm bugun doktoruda öle dedııııı ıyıye gıdıooooooooooo 38.ci haftaya kdrda rht rht sorunsuz gecıcek inşallahhhhhhh :amin:

mavili

inşallah canım doktorda diyor zaten içilen suyun faydası yok diye ama biz içimizi rahatlatalım diye içiriyoruz dedi birde suyun seviyesini arttırmak mümkün degilmiş en azından daha fazla azalmasını engelleyelim diyor bu seviyede kalırsa sorun yok bakalım inşallah 38. haftaya gelirde benim de içim biraz rahat olur

Nurhan

Merhaba beninde 1 sorunum var bende hamileyim bebeğim 37 haftaya girmek üzere. Suyu az sizden yorumlarınızı bekliyorum. Durum nasıl yani. Lütfen