Kızların Kulakları Küpe Takmak için Ne Zaman Deldirilmeli?

Başlatan gamzela, 10 Mart , 2010, 13:46:33

« önceki - sonraki »

gamzela

Kızım 6 aylık .kulağını ne zaman deldirmeliyim???
gmz

çağınım

selam canım

benim kızım yok ama bence deldir şmididen pek ne olduğunu anlamadan olsun bitsin aklı ernce daha çok ağlar annem ben minicikken yaptırmış hep söylerdi  :ehi:

buket_berru

***berru***

βαlκιz

bende oğluşlarımın tek kulagını deldircemmm
:k06: :k06: :k06: :k06:
ama erkenden deldir canım nolucakki
benim gördügüm bebekler var küçücükler kulaklarınde küpe varr  ::)
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

ponçik

ben 2 yaşında deldirmiştim galiba  ::)
gerçekten aklı erdiği için deli gibi ağlayıp ortalığı birbirine katmıştı
eczanede deldirmiştim ben , eczaneden çıkmamız tam yarım saat sürdü , tek tek ilaç kutularını , biberon emzik ne varsa tezgaha döktük , inceledik de anca ağlaması dinmişti  :'(
delerken kullanılan küpeler ilaçlı oldugu için enfeksiyon filan oluşmuyor , zaten arkasındaki tıpalar öyle sıkı ki bebeğin çıkarmasına imkan yok , sanırım 2-3 ay o küpeleri kullandık, yeni küpe almasam onları takmaya devam ederdik
linkte belirtildiği gibi sallantılı veya halka küpe takma , onu çekmesi çok kolay olur

aynur

büyük kızım 1,5 ay sonra 3 yaşını doldurcak küçük kızım 13 aylık ikisininde deldirmedim deldirmeyide düşünmüyorum büyüyüp akılları erince deldirsin kendileri. benim iki kızda başlarında toka bile tutmuyorlar hatta benim saçımda bile toka tutmuyorlar. küpe takarsam çekerler diye düşündüm top küpe bile olsa. eğer sen ellemeyeceğini düşünüyorsan deldir. bide kızkardeşim deldirmişti kızınınkini deldirdikten sonra çok yara oldu.deldirirken  takılanları çıkarıp altın küpe takmak delinirkenden daha zor olmuştu.

Balböceği

benim bildigim 3 yasinda falan hatta biz 5 yasinda deldirmistik drlar kulak yapisi
bozulmasin diye gec deldirin dediydii  :dontknow:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

drlar ne zamn uygun goruyorsa o zaman delınsın ...ıltıhaplanma olmasın sonra  :icon_scratch:

burcum

bende deldirmeyi düşünmüyorum büyüdüğünde kendi istediği kadar deldirsin

azra35

ben de mi oğlumun tek kulağını deldirsem acaba rock çı olurbelkiiii :ehi: :ehi: :ehi:

βαlκιz

Alıntı yapılan: azra35 - 18 Mart , 2010, 13:56:20
ben de mi oğlumun tek kulağını deldirsem acaba rock çı olurbelkiiii :ehi: :ehi: :ehi:
:ehi: :ehi: :ehi: benimkinden biri kesin rockcı olcak müzik duydumu kafa sallıyo  :k06: :ehi: :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

aşkitom

benim kızlarım şuan 15 aylıklar yaza deldirmeyi düşünüyoruz...
ben geçen sene 5-6 aylıkken deldirecektim..babası kıyamadı kızlarına..

NEFES ALDIĞIM SÜRECE SİZİNLEYİM CANIM KIZLARIM

azra35

aşkitom

Alıntı yapılan: azra35 - 18 Mart , 2010, 14:51:05
maşallah ikizlerin var demek ne güzel ama zordurda

evet canım ikizlerim var..zor yanlarıda var güzel yanlarıda...
bazen delirecek gibi oluyorum...ama yüzüme bakıp güldüler mi herşeyi unutturuyorlar...
onlar benim herşeyim..

NEFES ALDIĞIM SÜRECE SİZİNLEYİM CANIM KIZLARIM

neslihan