16 Mayıs , 2024, 10:15:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Regl sürecinin olumlu yanları ve bilinmeyen 6 mucizesi ..

Başlatan βαlκιz, 08 Mart , 2010, 04:01:41

« önceki - sonraki »

βαlκιz

Orkid tarafından Türkiye Polonya Rusya ve Mısır'daki kadınlar arasında gerçekleştirilen araştırma sonuçları toplantısında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serpil Özen'in ve Kişisel Gelişim Uzmanı Canan Yolaç'ın da katkılarıyla regl sürecinin olumlu yanları Özel Günlerin 6 Mucize paylaşıldı.

1. Özel günlerde kadınlar üretkenliğin doğanın bir armağanı ve kadın olmanın sağlıklı bir göstergesi olduğunu her geçen gün daha da fazla fariyor. Doğurganlık yetisi kadınları güçlü ve pozitif kılıyor regl döngüsü hem fiziksel hem de ruhsal olarak kadınların kendilerini yenilemesini sağlıyor.

2. Özel günlerde kadınların vücudundaki östrojen artışı - özellikle yumurtlama döneminde - görme ve koklama duyusunu daha da keskinleştiriyor önsezi kuvvetleniyor ve yaşamın sunmak istediklerine karşı bu dönemde algı çok daha açık oluyor.

3. Özel günlerde kadınların metabolizması diğer dönemlere kıyasla çok daha hızlı çalışıyor; bu dönemde vücut toksinlerin bir bölümünü dışarı attığı için kilo vermek daha kolay oluyor.

4. Özel günlerde artan östrojen hormonu kadınların cildinin daha parlak ve saçlarının daha yumuşak olmasını sağlıyor.

5. Özel günlerde kadınların birlikte yaşadığı çalıştığı veya eğlendiği arkadaşlarıyla vücudutları da zamanla uyum sağlıyor regl periyotları birbirine yaklaşıyor aralarında daha derin bir anlayış ve sağlam duygusal bağlar oluşabiliyor.

6. Özel günlerde kadınlar ilgi görmeye şaşırtılmaya ufak sürprizler ve armağanlara daha açık oluyorlar; çevresindekilere ise bu dönemde nazları daha fazla geçiyor.
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

''AşK MaSaLı''

βαlκιz

valla bendee öyle olurumm ve tatlı krizine girerim  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

tatlı çıkolata ne varsa gotururum eşimede bak bugunloer sınırlıyım ıdare et derım
oda sende hep sınırlısın sadece bugunler degıl kı der  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
tabı saka yaıyor cıdden regl gunlerımde acayıp bısey oluyorum çok hassaalaşıyorum  ::) ::)

Demet_dk

ben nasıl olurdum o günlerde unuttum valla
en son eylül 2008 de olmuştum  :k06:

miray

bende acayıp sinirli olurum zırt  pırt herseye aglarım
ve acayıp cikolata krizim tutar  :hungry:  :hungry:

ponçik

ben de çok asabi olurum, hatta bugun müdürümü fırçaladım  :suclu:

Balböceği

βαlκιz

Balböceği

Demet_dk

Alıntı yapılan: вαℓвσ¢єgi✿εїз - 08 Mart , 2010, 20:43:07
Alıntı yapılan: ☆☆BaLkIzZ☆☆ - 08 Mart , 2010, 17:55:26
demet 2008 eylülmüü :-ooo :-ooo

:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

lohusaliktan olmasin balkizim  ???

evet canlar
eylül 2008 temel atma töreninden sonra bidaha olmadım
doktor bu ay içinde olursun dedi olmazsa ilaç kullanacaksın dedi  ::)

Balböceği

şevvalyağmur

kızlar benim de kızım 1 yaşına geldi ben hala adet görmedim.yani lohusalık kanaması bitti bi daha yok...deliriyorum resmen...cinnetler üstüme üstüme geliyor...böyle olan var mı bşka ?yoksa artık bi doktora mı gitsem?

Uploaded with ImageShack.us

serra_emine

bukadarınıda ılk defa duyuyorum
hiç duymamıştım zor olsa gerek elbette yaa
bence dr a gorun derım yanı
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..