2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

--elif--

Alıntı yapılan: mervemm - 12 Haziran , 2010, 20:40:21
selam kızlar

twetty ne şekersin doğru söylüyorsun valla  :hieyt:

bal-kupum hoşgeldın sende kızın çok tatlı maşallah  :nazar:
hoşbulduk mervem  :opucuk:
sende hoşgelmişsin  :flowers:

nesrin_beyza&berrin

bizim şuruptada iki yaşın altındakilere tavsiye edilmiyormuş ama bizim dr neden verdi anlamadım.

ferda2

evet ezgi aynen belirtisi öyle ateş düşünce gözü açılıyor ilk başlarda bıngıldakta şişme olmuştu sen de de vardı degilmi okumustum sanırım

nesrin_beyza&berrin

Gülfercim sayfamız hayırlı olsun. biz de altıncı ayı doldurmaya beş gün kaldı. Ecrin Selen çok hızlı maşaallah. Benim kızımda dönüyor. emeklemeye çabalıyor şu an beceremesede yakında becerecek gibi. Şimdiye kadar sadece anne sütü ile beslendik. Bu günden itibaren yavaş yavaş ek gıdalara başladık. Yiyor ama pek hevesli değil. çok az. Berrin de Ecrin Selen gibi uzun ve zayıf bir kız. Rabbim sağlıklı uzun ömür versin :amin:

ırmak184

hasta olan bebişlere gecmiş olsun cabucak iyileşşinler inş.  :amin:  :amin:
sanırım bebişlerde genel olarak bir huzursuzluk var bizimkide bir iki gündür uyumadan önce cok huysuzluk yapıyor kasıyor kendini kıpkırmızı oluyor,meme emerkende sinirli oluyor almak istemiyor ayaga kalkıyorum sallıyorum bıraz alıyor alıncada bırakmıyor  :sad1:

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 12 Haziran , 2010, 22:39:04
gülferim nisa yoğurt yemiyor bende bugün labne peyniri aldım sabahları 1 tatlı kaşığı kadar vereyim diyorum artık verebilirim değilmi  ???

Tabiiki verebilirsin kahvaltısına kat tatlım. Zaten tadı tuzu yok :)  :)

DER!N

Alıntı yapılan: nesrinbeyza - 13 Haziran , 2010, 00:26:11
Gülfercim sayfamız hayırlı olsun. biz de altıncı ayı doldurmaya beş gün kaldı. Ecrin Selen çok hızlı maşaallah. Benim kızımda dönüyor. emeklemeye çabalıyor şu an beceremesede yakında becerecek gibi. Şimdiye kadar sadece anne sütü ile beslendik. Bu günden itibaren yavaş yavaş ek gıdalara başladık. Yiyor ama pek hevesli değil. çok az. Berrin de Ecrin Selen gibi uzun ve zayıf bir kız. Rabbim sağlıklı uzun ömür versin :amin:

:amin: :amin: :amin:

Bir kaç gündür mahvoldu yavrum ateşi 38.5tan aşağı düşmüyordu bugün hastaneye gittik 40.7 ateş  :( duş aldırdılar düşmedi iğne yaptılar 38e düşünce yolladılar dişlerinden zorlanıyor arka yanlar çıkmaya çalışıyor daha önler yok.
Rabbim sonumzu hayr etsin ateş ölçerle dolaşıyorum.  :'(
Bir de misafirlerimiz vardı bugün yeni gittiler ateş hastane hazırlık falan derken saat bu saate ermiş yorgunum uykusuzum ama uyumamam lazım. Ateş nöbeti tutuyorum.

Dua edin bize lütfen

nesrin_beyza&berrin

gülfercim çooook geçmiş olsun. Berrinde hasta ama ateş yok şükür. öksürük onu çok rahatsız ediyor. bu saat oldu uyumadı.. ayağımda sallıyorum
şu an ateş kaç.

nesrin_beyza&berrin

Gülfercim ateşli geçirdiğin ilk hastalık mı? Ben hatırlıyorumda büyük kızımda ilk geçirdiğim hastalığı. Sabaha kadar uyuyamamıştım. ateşin yanında kusmada vardı. emdiğini kusuyordu. çok kötü olmuştum. İşte annelik psikolojisi. Anne olmanın açık farkı.... :sad1:

< ESLAL >

ahh pamuk kızım benim Rabbim acil şifalar versin bebeğime ateş benimde korkulu rüyam 3 gün gözümü kırpmadım geçenki ateşimizde  :'(
gülfercim bizim doktor diş 38 üstünde ateş yapmaz ateşi 38'i geçerse dişten die düşünme dedi  :dontknow:

gülay t.

Gülfercim canım çook geçmiş olsun Rabbim tez zamanda şifalar versin inşallah.Eklem yerlerine sirkeli su ile ıslatılmış bez koymak ateşi düşürüyormuş koltuk altlarına, diz arkasına falan.

gülay t.

Alıntı yapılan: nesrinbeyza - 13 Haziran , 2010, 00:26:11

Canım hoşgeldin maşallah kzına. Ek gıdalara ilk başlandığı dönem pek hevesli olmuyorlar ama bir süre geçince alışıyorlar merak etme. Biz başlayalı  2-3 hafta oldu ancak rayına girdi bazı şeyler.

Demet_dk

GÜLFERCİM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ALLAHIM ŞİFA VERSİN  :amin:

NEDEN O KADAR ATEŞLENMİŞ YA 40 IN ÜSTÜNE ÇIKMIŞ CANIM BENİM  :'(

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: gülay t. - 13 Haziran , 2010, 10:40:08
[
Canım hoşgeldin maşallah kzına. Ek gıdalara ilk başlandığı dönem pek hevesli olmuyorlar ama bir süre geçince alışıyorlar merak etme. Biz başlayalı  2-3 hafta oldu ancak rayına girdi bazı şeyler.

Hoşbuldum canım. Ben uzun zamandır üyeyim ama daha çok okuyucuyum. umarım en kısa zamanda alışır düzene girer.
    Gülfercim merak ettim eciş nasıl? düştümü ateşi?

tweety0555

hasta bebıslere gecmıs olsun...
bense cıldıracagım ya bır cocuk her saat bası kalkarmı yaa :BangHead: :BangHead: 10 da yattık 11:03 12:03 ......sabah 6 ya kadar boyle devam ettı uykusuzluktan olecem emdıgıde ıkı cekıyor bırakıyor hayde tekrar ...ac dıye mama yaptım bıberonle verım dedım onuda ıcmedı sıpam..vallahı bu gece olayı benı sınır etmeye basldı :cussing: :cussing: :-ooo :-ooo