2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

zelis

canim burda huggies var , birde primanin hollanda versiyornu pampers var ikisinden birini kullanirim artik ,
mama icinde bi yerde okumustum SMA varmis orda  , burda yok ondan bi cok anne onu tavsiye etmis , fiyati konusunda bi fikri olan varmi acaba ??

DER!N

SMA çok eskiden beri kullanılan güvenilir bir mama, ben 26 yaşındayım ablam bile kullanmış.
İçeriği şekersiz ve nişastasız.
Fiyatı yanılmıyorsam 15lira falandı kızımın içtiği mamayı bulamadığımızda en yakın olarak o önerildi aldım ama içmedi duruyor şimdi kahvaltısına katıyorum onu.
Sen şuanda kullandığın mamanın içeriğini yaz tatlım, ona göre yönlendirelim.
Bebeklerin tepkileri farklı içtiği mamadan başkasını içmeyebiliyorlar çünkü.

Bez ne kullanıyorsun?

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

Hayırlı ve bereketli cumalar canım.

Günaydın  :opucuk:

tweety0555

gunaydın hayırlı cumalar

ay arkadaslar yoruldum bır cocuk gece 10 da yatarda 8 kere kalkarmı ya...gunduz uyutmasam hemen nevrı donuyor cok aglıyor..mecbur en gec ıkı saatte bır uyuyor hatta bazen 1 saate uyuyor..ama gece cok yoruldum gercekten...gercı uyanınca emıp uyuyor cogunlukla...
ne yapabılırım..bıde ben o kan damlasını herzamn vermıyorum...

DER!N

Allah c.c. kolaylık versin.

Yapabileceğin şey konusunda fikrim yok önerilerde bulunup daha çok karıştırmayayım çocuğu.

Kan damlasını her gün vermek gerekiyor, ben ara sıra unutuyorum doktora sordum uzun olmasın aralıklar dedi gün aşırı gibi olursa sorun yok dedi.
Yine de vermeye çalış derim.
6.ayda kan sayımı yapılacak o zaman sonuca göre tekrar düzenlenebilir.

ilkcemre

günaydın...
bugün annemlerde son günümüz... eşimin kursu nihayet bitti ....
bi yandan seviniyorum kurs bitti die ama bi yandan da üzülüyorum annemlerden gidiceğimiz için...
yine yalnız başımıza kalıcaz cemreyle :y25: :y25:  

tweety0555

allah kolaylık versın ınsan alısınca kalabalıklık ıstıyor...

ilkcemre

yaaa benim için değilde cemre için çok ii oluyodu... benden çok o zorlanacak. burayı evimiz sanıyo 2 aydır annemlerdeyizde :k06: :k06: ara sıra eve geçiyoruz kendi evimize, yadırgıyo bebeciğim :k06: :k06:
burda uyku düzeni çok güzel... gündüz 2 saat aralıkız uyuyo ama eve gidince akşama kadar gözünü kırpmıyoo :honk: :honk:
başlıyo yine yorucu günlerrrrr

мiŁenα.

Günaydın canlarım :opucuk:

mama kesinlikle ve kesinlikle vermicem ;kkayınvalidem sanki oğlum beslenmiyormuş zayıfmış gibi sürekli ye ye diye baskı yapıyor eşimede ne diyorsa oda öle diyor.ya ben yiyrum ama neden tıka basa yiyeyim ki valla sinir oldum dünden beri sinirliyim çok.

çay demledim petibör bisküvi var ondan verelim diyor kayınvalidem :cildir: tadımlık bakkcak mış herşeye :cildir:

6 aya kadar su vbile  verme dedi doktor bunlar bisküviden bahsediyor.

ALLAHTAN ARTIK KARAR ALDIM YEME İÇMEYİ AYIRIYORUM.KAYINVALİDEM HASTA YAŞLI DİYE İNİYORDM AMA MAŞALLAH BENDEN İYİ.BINDAN SONRA YUKARIDA YAPICAM :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Eymen daha çok küçük kaldıki sütün yetiyor yetmese bile mamadan başka bir şey yiyecek kadar büyük değil.
Yalnız bile bırakma Ayşe,
geçen haftasonu sınavlarım vardı annem baktı Ecrin'e kiraz yemiş sevmiş diye abartmışlar epey yemiş ve ishal olmuştu ancak kendine geldi.

Ya eskiden 2 aylıkken pirinç unu falan veriyorlarmışta ne biz eski anneleriz ne de bebeklerimiz eskilerinki kadar doğal beslenebiliyor.
O yüzden doktor ne derse o  ;)

tweety0555

ayyy ben gunubırlık gıttıgımde dayanamıyroum kaldıkı benımkı coook ıyı dır...ama herkesın evı ...allah kolaylık versın hlede cay bızdede lk oglumda okadar kavgalar yapıldıkı bu cay yuzunden kayınpeder bır cay ıcıremeden gıttı ya kesın gozu acık gıtmıstır tobe yarabbım sınırlendım bak sımdı..bebekten tutturdular cay verelım cay ıcmeden cocuk buyurmuymus...ayy sabah sabah geldı kecılerım gene :cussing: :cussing: :toothy10: :toothy10:
ay kıraz ıshal mı apıyor hemen yedırım yahu ccuk kac gundur kaka yapamadı..off off dogdugundan berı 5 gunde 6 gunde bır yapıyor yapıncada 3 bezlık yapıyor vesselam ne dıye saklıyorsa okadar... :honk: :honk: :k06:

DER!N

Çay mı  :caca: süt diye diretseler neyse ne saçma ya

Zaten demir alsın diye ferrum veriyoruz çayı da verelim verdiğimiz demiri de emsin.

İlle de çay içilecekse ıhlamur olur bu bildiğimiz tein değil.

Büyükleri anlamıyorum hırs mı yapıyorlar ne yapıyorlar  :cildir:

ilkcemre

Alıntı yapılan: DER!N - 11 Haziran , 2010, 09:19:29
Çay mı  :caca: süt diye diretseler neyse ne saçma ya

Zaten demir alsın diye ferrum veriyoruz çayı da verelim verdiğimiz demiri de emsin.

İlle de çay içilecekse ıhlamur olur bu bildiğimiz tein değil.

Büyükleri anlamıyorum hırs mı yapıyorlar ne yapıyorlar  :cildir:
GÜLFERCİM SENDE FERRUM MU KULLANIYORSUN. dr ferro vermişti bize tadını beğenmedik onun ferrum aldım dün. sevdi onu içirmeye başladım ama onunda emilimi azmış sıkıntı yaptım kendime :y25:

DER!N

Ferro sanol veriyorum canım seviyor benimki.

Doktor hiç bir farkları yok demişti