2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ırmak184 - 09 Haziran , 2010, 02:02:12
ezgicim bence git degişiklik olur bunalmıssın zaten ben olsam giderdim..hem ailen orada özlemissinde bir sekilde alısır kızın nasıl olsa evdede zor oluyor uykusu tam olarak düzene girmemiş,hiç olmazsa annen yanında olacak,dinlenmek istesen annen kızına bakar dinlenme fırsatı bulursun..
bende ayın 18de samsuna gidiyorum dügün var iki günlügüne..ucakla gidicez o yüzden yol sorunu olmayacak..degişiklik herzmaan iyidir bence  ::)

evt ırmakçım kesinlikle gidicem yoksa bu kız beni delirtecek burda bi başıma  :cildir: :cildir: onun perişanlığını düşünmüyorum o evdede kendini perişan etmeyi beceriyor sağ olsun dediğin gibi orayada alışır ve nisa kalabalıktan insandan çok hoşlanıyor misafir geldiğinde çok mutlu oluyor onlar gidene kadar uyumuycak kadar hemide  :D ve biranönce yeğenleriyle,teyzoşu ve halasıyla tanışsın istiyorum  :love7:

ve içimde bir umut memleket havası yarar belkide orda düzene girer diorum  :amin: :suclu:

velasıl gitmeye karar verdim kızlar sizlerde dua edin hayırlısıyla,sağsalim varalım memleketimize  :amin: :amin: :amin:

мiŁenα.

ırmakcım kayınvalidem oğlumun br ağzını bana benzetti.çocuk tıpkı bana benzyor hatun görmk istemiyor kayınpedere hatta kayınvalidem kendi babasına bile benzetti ama bana benzetmedi ;D ;D

her gelen misafir aynı sen diyor kayınvalidem yok şurası şuna burası buna benzemiş diyor :ehi: :ehi:

sonuçta bu bu aileden olma tabiki benzicek .Ama adil olma lazım :k06:

ırmakcım samsuna geliyorsun demek banada beklerim ;D ;D

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Selametle git hayırlarla dön inşaAllah Ezgicim.  :amin:

Sen bir dene işe yararsa ben de gelirim sizin memlekete  :k06:
Ne kadarda güzel olurdu gitmişim eciş bir uyuyor bir uyuyor uyansa da oynasak diye bekliyorum  :tongue3:
olur mu acaba  :ehi:

gülay t.

Gülfercim sayfan hayırlı olsun.

Benim kızım da 6 aylık hatta geçtik bile bayağı. İsmi Betül. En hızlı geliştiği dönemlere girdik sanırım her gün yeni birşeyle karşılaşıyorum bu gelişimi izlemek çok güzel. Şimdilik karnının üstünde ve dönerek odayı turluyor, kendince ba-ba, abba gibi bize çok hoş ve büyük başarı gibi gelen heceleri tekrarlıyor.

Henüz dişimiz yok ,3. aydan beri tüm belirtiler görülse de ve biz herhalde 4. ayda çıkar diye beklesek de hala yok demek ki bayağı erken başlayabiliyor diş belirtileri. Aşılarımızı olduk, Gülfercim bize 1 bacaktan vurdular 1 de ağızdan verdiler aşı ve sorunsuz atlattık çok şükür. İnş siz de kolayca atlatırsınız.

Ek gıdalara geçtik 5 buçuk aydan itibaren.Artı anne sütü veriyorum. Uyanıkken pek emmeyi sevmediği için geceleri ve gündüz uyuyorken emziriyorum. Şimdilk bu kadar  :opucuk:

DİLVİN

Alıntı yapılan: çağınım - 08 Haziran , 2010, 18:06:11
kızlar selam nasılsınız bebişler çok tatlı resimler harika  :nazar:

sivaslım üzülme canım henüz bebişin çok minik dünyaya yeni adapte olmaya çalışıyo uykusu zamanla düzene oturucaktır emme saatleride aynı şekilde

selcan nescafe yapmıştır sana öyle bide içme fazla bebek emziriyosun stünden paşama geçer ve uykusuzluk yapar arkadaşımm

yeşimmmimm kankammmm

bende bebek neden uykusuz dıyordummm :ehi: :ehi:

bidaha içmem kahve neymmmm  :k06:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

Maşallah benim güzel kızıma ismiyle yaşasın hayırlı evlat olsun inş.  :amin:
Evet sanırım bu en hızlı geliştikleri dönem dediğin gibi her gün yeni bir şey izliyorum çok tatlı bir his,
Rabbim herkese tattırsın hayırlısıyla.  :amin:

Aşılar 4 tane değil mi bu ay canım? yurt dışında mısın yoksa, orada uygulama farklı oluyor?
Nasıl oldu peki ateş huysuzluk vs. olmamıştır inş.

çağınım

kankammm benimmm içme kızz kahve çok etkiliyo bebeği ben bile son 3 aydır anca içiyorum kahve ondan önce içmedim zaten uykusuz bu bebişler iyice etkileniyolar

içme bi daha kahve neyimmm  :ehi: :ehi:

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: ırmak184 - 09 Haziran , 2010, 02:09:09
Alıntı yapılan: fudayl - 08 Haziran , 2010, 14:47:02
alışması lazım tabi memeyi emsin öyle uyusun demi.. fudayl da meme emmiyor bu aralar yaa azcık emiyor bırakıyor sonra gülüyor veriyorum almıyor bu sefer sinirleiniyor bende bırakıyorum emziği veriyorum onu emiyor sonra onu da atıyor  :D :D :D kız bunlar çok fena
bizimde gözlerimiz değişmez inşallah diyorum çok istedim bana benesin dedim rabbim gönlüme göre verdi.. ama kaynanam değişcek gözleri dedi geçenlerde sinir oldum :caca:  inşallah değişmez :amin: benimkiler mavi babamızınkiler ela..

fudayl uyandı ben gidim bi bakim canım
canım benim kızımın gözleride mavi benimde mavi eşimin kahve,kayınvalidem diyorki gözleri kime benziyor acaba ???benim gözlerim mor ya benzetemedi, teni beyaz aynı babama benziyor diyor sanki ben zenciyim yani iş olsun diye benden baska herkese benzetiyor sinir oluyorum  :cildir:

:ehi: :ehi: :ehi: başka işleri yok tabi can sıkacaklar :violent1:

çağınım

benim kayınvalidemde oğlumu kendi tarafına benzetiyo ay aynı ferhat bu arada ferhat benim kaynım sinir oluyorum tamam biraz benziyo ama tamamende oraya ait değil ten olarak bize benziyo beyaz tenli ve saçları sarıya önüyo eşimin tarafı hep esmer bi gün sırf bu yüzden çatıcam ona sinir oluyorum zaten  :violent1: :violent1:

AککORTįє

hayırlısı olsun ezom inş çok güzel vakit geçirirsiniz kuzumlaa  ;D özletme kendini ama çabuk gel  :y25:

ay ırmak çok güldüm senin kayınvalidenee  :ehi: :ehi: :ehi:

benim oğlan başlarda babasına benziyordu ama sonra sonra bana döndü şuan benim minyatürüm oğlum

inanamayacaksınız ama

kayınvalidem her gördüğünde ilknur bu aynı sen der  :k06:

bi tanedir o   :nazar:

çağınım

ilknur ne güzel valla ne iyi kayınvalideymiş nazar değmesin  :k06:

benimki hep kendi tarafını övücek hep kendi tarafına benzeticek bi gün dicem siz aynaya bakmıyosunuz heralde bize benzemesinde ne olursa olsun beni sinir etmek için elinden geleni yapıyo   :caca:

ferda2

kızlatr selam benim kız 5 aylık oldu yoğurt yani yayla verdim dün çok sevdi bir kaç tanede pirinç gitti siz kaç aylıkken pütürlü gıdalara geçtiniz meyveyi ezip ne kadarlıkken yedirdiniz biz hala suyunu içiyoruz birde ben kızıma kendine özel çorba yapınca yemiyor bizimkilere baylıyor bende kendimizinkinden veriyorum ama az tuz koyuyorum sonra biz ilaveediyoruz tabaklarımıza bebe büsküvi yoğur yayla mercimek birde şeftali elma denedik bunları sevdi pekmez katmıştım bebe büsküvisine onu yemedi bir şeyleri bir birine katınca sevmiyor çok çıtkırdım bir kız olacak sanırım ne vardı anasına çekseydi her şeyi yerdi beni de uğraştırmazdı

ferda2

6.ay aşısına bizimkiler 3 tane dedi biz daha 5 aylığız kontrole götürdüğümde öyle söylediler size sorum şu ne kadar çorba içiyor ölçünüz varmı kızlar

AککORTįє

Alıntı yapılan: çağınım - 09 Haziran , 2010, 11:46:49
ilknur ne güzel valla ne iyi kayınvalideymiş nazar değmesin  :k06:

benimki hep kendi tarafını övücek hep kendi tarafına benzeticek bi gün dicem siz aynaya bakmıyosunuz heralde bize benzemesinde ne olursa olsun beni sinir etmek için elinden geleni yapıyo   :caca:

:D sağol yeşimcim  :nazar:

çağınım

pütürlü gıdalara 6-7 aylıktan sonra geçebilirsin alışması için az az ama önce giderek arttırırsın bende oğluma başlarda özel yapmıştım sonra artık yediklerimizden yediriyorum yaşımıza yakınız zaten yiyo artık yemekleri salçalı falan

rica ederim ilknurcum  :k06: