2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

ilkcemre

cuma günü aşımız olcak.... 4.ay aşılarımız...

dökülün bakalım tecrübe edenler ne yapılacak bu aşılarda. çok ateşlenme oluyomu??? huzursuzluk ne boyutta...

DİLVİN

Alıntı yapılan: <<<<GÜL>>>> - 19 Mayıs , 2010, 22:16:52
selcancım meraba... en son konuştuğumuzda çalışmaya başlıcam demiştin. nasıl oldu senin için . zor olmuştur mutlaka alışabildin mi... ben annemlerde kalıyorum şimdi. sincanda... yakınım sana :D :D >>>ilkcemre<<<

merhaba canım 1 ay oldu işe başlayalım
şimdi daha ıyıyız canım
bende bebekarabası aldım hafta sonu
havalarda düzelmedı
harıkalara dalcammmm daa  :k06: :k06:

cemremız nasıl bakalım  :opucuk:

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ilkcemre

cemre çok ii... çok alıştı kalabalık ortama. anneanne , büyükbaba, teyze, dayı yenge ve bide 4 yaşında kuzenle gününü gün ediyo. kucaktan inmiyo akşama kadar. öpülüp koklanıyo valla. eve gidince ne olacak bilmem... :dontknow: :dontknow:
senden önce biz dalarız belkimm oralara belli olmaz. dışarıya da alıştı yalnız olmayınca gezmeyede çıkıyoruz...

DİLVİN

Alıntı yapılan: <<<<GÜL>>>> - 19 Mayıs , 2010, 22:24:48
cemre çok ii... çok alıştı kalabalık ortama. anneanne , büyükbaba, teyze, dayı yenge ve bide 4 yaşında kuzenle gününü gün ediyo. kucaktan inmiyo akşama kadar. öpülüp koklanıyo valla. eve gidince ne olacak bilmem... :dontknow: :dontknow:
senden önce biz dalarız belkimm oralara belli olmaz. dışarıya da alıştı yalnız olmayınca gezmeyede çıkıyoruz...

hafta sonu burdaysanız dalalım o zaman beraber

havalar güzelolursa  :k06:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ilkcemre

hafta sonu programımız dolu canım ... inşallah en kısa zamanda görüşürüz... hafta sonları hiç bişi yapmazsak kendi evimize geçiyoruz...

eşimin işleri yüzünden bu sıralar annemlerde kalıyoruz. hafta sonları eve geçiyoruz ....

DİLVİN

Alıntı yapılan: <<<<GÜL>>>> - 19 Mayıs , 2010, 22:28:59
hafta sonu programımız dolu canım ... inşallah en kısa zamanda görüşürüz... hafta sonları hiç bişi yapmazsak kendi evimize geçiyoruz...

eşimin işleri yüzünden bu sıralar annemlerde kalıyoruz. hafta sonları eve geçiyoruz ....

ınş canımmm park kaçmıyor nede olsaaa

müsait bir zamanda ınş. görüşürüz

hem o zamana kadar bende biraz kılo vermış olurumm  :ehi: :ehi: :ehi:
hadı ben kaçtım yarın iş var  :'(
görüşürüz canım

unicornn

selcan benim kızm da hep saçları ve kulakları ile ynuyor hatta bazen çekip aaağlıyor çatlak kız cannı acıtıyor  :cildir:
sanırım keşfediyo !  :toothy10:

zelis

Alıntı yapılan: balkız87 - 19 Mayıs , 2010, 11:32:33
Alıntı yapılan: zelis - 18 Mayıs , 2010, 20:54:51
Bu arada kizlar ben bu gun ertesi gun hapi kullanmak zorunda kaldim  ;D ;D
Dun kazaya kurban gidiyorduk nerdeyse , sabah solugu doktorda aldim , ertesi gun hapi yazdirdim daha eve varmadan sokakta yuttum hapi  :k06: insallah ise yarar , dusunemiyorum hemen bi tane daha :cildir: :cildir: :cildir:

hemen doktorada kizidm , gecen sefer ben minipil istedim siz noormal hap yazmissiniz diye , hemen oda minipilide yazdi o suclulukla :D

daha dun birine gulmustum , benim kizldan iki haftalik daha buyuk oglu var , iki aylik hamileymis oha demistim  .... iste Rabbimde gulme komsuna gelir basinayi gosterdi bana .... bakalim hayirlisi , nasipte varsa hap falan hikaye olacak tabide ben yinede alabildigim kadar tedbiri alayim olursada kismet derim ........
ertesi gün hapı kullanılıyor mu emzirirken.. bende bu konuda çok dertliyim regli oldum 3gün sürdü we haftasonuna denk geldi spiral taktırmam lazım.. regliyken takıyolarmış 3.4.günde falan.. sen türkiyedemisin o  minipil dediğin hap türkiyede yok sanırım
ertesi gun hapi  aldiktan sonra 8 saat sutu veremiyorsun bebege , bende dun gun boyunca sagdim ve sutu doktum ... daha bu gun aksam  vermeye baslayacam sutumu , hapin etkisi cikmistir herhalde vucuttan .
mini pule gelince , ben hollanda da yasiyorum canim burda ar o hap ama tukiyede yokmus sanirim....
m

AککORTįє

kızlar ben hala korkunç derecde yemek ve binimum abur cubur yiyorum (bol miktarda da çikolata  ;D  :hungry: ) eşim bir poşet alıyor ; ertesi güne kalmadan bitiyor. oturuyorum pc nin başına elimde 3 tane çikolata  :hungry: neden olsa gerek neden birden bu kadar (hatta uzun bi süredir) iştahım arttı ki anlamadım   ???

DİLVİN

Alıntı yapılan: unicornn - 19 Mayıs , 2010, 22:42:14
selcan benim kızm da hep saçları ve kulakları ile ynuyor hatta bazen çekip aaağlıyor çatlak kız cannı acıtıyor  :cildir:
sanırım keşfediyo !  :toothy10:

günaydın canımm bızımkıde öleee

bıde son zamanlarda zıbın giydirmiyorum

kakasını bi yapınca dünya batıyor  :k06:

çıkartırken zor oluyor her yerine kaka değiyor

o yüzden atlet giydirmeye başladım

altını değiştirirken karnın kaşıyor bu  seferde

DİLVİN

Alıntı yapılan: __İSO 2010__ - 20 Mayıs , 2010, 00:14:46
kızlar ben hala korkunç derecde yemek ve binimum abur cubur yiyorum (bol miktarda da çikolata  ;D  :hungry: ) eşim bir poşet alıyor ; ertesi güne kalmadan bitiyor. oturuyorum pc nin başına elimde 3 tane çikolata  :hungry: neden olsa gerek neden birden bu kadar (hatta uzun bi süredir) iştahım arttı ki anlamadım   ???

ilknurcum sende galıba doğumdan sonra adet olmadın
belkım onun habercisidir
hanı adet olmadan önce canımız hep tatlı şeyler ister ya  :laughing7:

balkız87

Alıntı yapılan: __İSO 2010__ - 19 Mayıs , 2010, 20:00:53
Alıntı yapılan: balkız87 - 19 Mayıs , 2010, 15:10:46
benim kızm 24ünde 3ay olacak dün marketten aldığım hero baby armut şeftali ananas püresinden 3,4 kaşık werdim.. çok sewrek yedi acaba erkenmi kızlar..  kilosu 2ay 20 günlükken 5700dü boyu 59cmdi.. doğum kilosuda 3180 51cm di.. gelişimi iyi ama 1 haftada 90gr aldı cuma tartıldığında.. bnde bunalıma girdim.. annem bi yandan yok küçük kaldı yok mama werelim 1 öğün yok şuınu werelim ben kardeşine (11 yaşında şuan) herşeyi weriodum 3 aylıkken.. sizce hatamı yaptım :honk: :dontknow:

canım kesinlikle çok erken vermişsin, anne sütüyle doyuyorsa problem yok. zamanı gelince hepsinden yiyecek zaten. doktorun sorun yok diyorsa verme çok küçük daha. benimki 4 aylık daha hiçbirşey vermedim. büyükler evt tecrübeyle sabit oluyor ama herzaman da değil kesinlikle. bi arkadaşımın annesi ben hamileyken doğum yaptıktan sonra doktor verme desede sen hem sütünü ver hem de mama ver dedi. bende hı hı tabi dedim. böyle bir mantık var mı? 50 yaşında? sen doktorun ne diyorsa onu yap. kilosuda boyu da iyi maşallah
haklısın sanırım anneme engel olamıyorum bişey diyince bide küsme huyu çıkardı.. dün o kalan hero baby küçük kawanozun neredeyse hepsini yedirmiş :BangHead: we oo ne güzel yiyo çocuk boğazlı wermiyosun ki gelişsin diye beni suçluyor korkuyorum.. ben dükkandayken bişeyler yedirecek hasta edecek diye ama ne yapsam bilmiyorum :dontknow: :crybaby2:

balkız87

Alıntı yapılan: DER!N - 19 Mayıs , 2010, 17:53:55
Alıntı yapılan: balkız87 - 19 Mayıs , 2010, 15:10:46
benim kızm 24ünde 3ay olacak dün marketten aldığım hero baby armut şeftali ananas püresinden 3,4 kaşık werdim.. çok sewrek yedi acaba erkenmi kızlar..  kilosu 2ay 20 günlükken 5700dü boyu 59cmdi.. doğum kilosuda 3180 51cm di.. gelişimi iyi ama 1 haftada 90gr aldı cuma tartıldığında.. bnde bunalıma girdim.. annem bi yandan yok küçük kaldı yok mama werelim 1 öğün yok şuınu werelim ben kardeşine (11 yaşında şuan) herşeyi weriodum 3 aylıkken.. sizce hatamı yaptım :honk: :dontknow:

Büyükler ahh büyükler hep aynılar

Erken tabii
3-4 kaşık vermişsin bu tattırmak niyetiyle normal.
Ama alışırsa devamını isteyecek doyuracak kadar verme yine de.
Annelere bakarsak 2 aylıkken pirinç unu verdik 4 aylıkken bizle masaya oturttuk diyorlar
yapmışlar çok şükür sağlığımız da yerinde ama her yapılan doğru olmuyor.

kesinlikle konuşup engel olmam lazım.. durduramıyorum milupanın kaşık mamlraından alackmış haftada 1 werelim diyor na yapacağımı şaşırdım hayır desem küsecek günlerce gelmeyecek biliyorum..

balkız87

bnde aynı şekilim..52kilo ile hamile kaldım.. doğuma 74 kilo ile gittim..63e düştüm we bu çikolata aburcubur tatlı sewdama dur diyemediğim için 64 e çıktım yine nasıl wereceğim bilmiyorum.. doğru düzgn yemekte yemiorum ama aburcuburum tatlım eksik olmuyo off yazda geldi netcez bilmiorum.. 3tane kotum war olan onlar arasında mekik dokuyorum.. bütün kıyafetlerim baza altında beklio

AککORTįє

Alıntı yapılan: ((selCan)) - 20 Mayıs , 2010, 08:06:49
kızlar ben hala korkunç derecde yemek ve binimum abur cubur yiyorum (bol miktarda da çikolata  ;D  :hungry: ) eşim bir poşet alıyor ; ertesi güne kalmadan bitiyor. oturuyorum pc nin başına elimde 3 tane çikolata  :hungry: neden olsa gerek neden birden bu kadar (hatta uzun bi süredir) iştahım arttı ki anlamadım   ???

ilknurcum sende galıba doğumdan sonra adet olmadın
belkım onun habercisidir
hanı adet olmadan önce canımız hep tatlı şeyler ister ya  :laughing7:

evt olmadım; ara ara olan birşey değil bu 7 gün 24 saat aklım yemekte tatlıda çikolata da  :hungry: