2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

DİLVİN

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 19 Mayıs , 2010, 11:59:24
Alıntı yapılan: ((selCan)) - 19 Mayıs , 2010, 08:48:12
günaydınnn kızlarrr
dün gece çağlar çok ateşlendı
bütün gece uyumadık
ateş düşürücü verdım
sabaha karşı düzeldi çok şükürr  :nazar:
allahım bütün bebekleri korusunn  :amin: :amin:

geçmiş lsun selmacım bizde ateşledik aşıdan sonra ben dişe yormuştum ama değilmiş aşıdan kaynaklanmış çok zorr insanın eli ayağına dolanıyor ateşten korkuyorum çokk  :honk: inş. birdaha yaşamayız  :amin: :amin:

ınş canımm

ya bide kızlar benım oğlan bitli gibi sürekli kafasını kaşıyor

hemde öle böle değil

büyük adam gibi hart harttt  :k06:

niyen  kaşıyor kı ölee  :icon_scratch:

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Demet_dk

Selcancım saçları uzun ya çağların belki terliyodur rahatsız oluyodur kaşınıyodur

Doruk un saçlarıda uzundu saçlarını çekiyodu kaşıyamadığı zamanlarda kafasına vuruyodu saçlar kulağına değince kulaklarını çekiyodu
kısalttık saçlarını rahatladı çocuk hemde yaz geliyo havalar sıcak haliyle terliyolar

DİLVİN

Alıntı yapılan: Demet_dk - 19 Mayıs , 2010, 12:36:35
Selcancım saçları uzun ya çağların belki terliyodur rahatsız oluyodur kaşınıyodur

Doruk un saçlarıda uzundu saçlarını çekiyodu kaşıyamadığı zamanlarda kafasına vuruyodu saçlar kulağına değince kulaklarını çekiyodu
kısalttık saçlarını rahatladı çocuk hemde yaz geliyo havalar sıcak haliyle terliyolar

doruğun saçlarınıda maşallahh

zaten çok terliyor demetcim

havalar bıraz ısınsa sıfır yaptırcağım kafasını

şimdi biz saçlıya alıştık kel nasıl olur acabaa  :toothy10: :toothy10:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: DER!N - 19 Mayıs , 2010, 10:10:54

Selcan geçmiş olsun, inş. tekrarlamaz. :amin:

Kızlar kontrolden geldik
doktor meyve suyu vermeye başlayabilirsin dedi  :k06:
sebze çorbasına geçtim ben dedim tamam dedi neyseki anlattı yapılışlarını yinede.
Ecişin ilk dişleri yanlardan geliyor gibi duruyormuş, bebekten bebeğe değişirmiş ilk dişlerin geliş yeri.
Azılar kabarmış dedi hemen çıkmayabilirmiş.  ::)
Havuç ver eline diş kaşıyıcı verme dedi.

Boy 76cm. Kilo 7100gram.
Boyumuz uzun biraz 8-9aylıkların boyu kadarmış :nazar:
Kilo da fena değil.
Devit3 yerine polivit vermeye başlayacağım.
Gecenin 2sinden beri aç duruyor dedim kahvaltı yapmamıştı poliviti ondan verdi.

Yürüteci sordum 7.ayından gün almaya başlamadan asla yürütece koyma dedi.
O zamana kadar yürür zaten sanırım  :k06:

Kendi doktorumu da nihayet görebildim.
Tam gün çalışmaya başlamış,
2.düşünmeye başlamaya karar verdim.  :k06:

İşte böyle sağlığımız sıhhatimiz keyfimiz yerinde maşallah,
Rabbim bu günümüzü aratmasın.  :amin: :amin: :amin:

canım geçmiş olsun maşallah ecişe boya gidiyor demek
2.için 4 yıl falan deme hemen olur gibimegeliyor tabş allah bilir yine de hayırlısı olsun canım

AککORTįє

Alıntı yapılan: ((selCan)) - 19 Mayıs , 2010, 08:48:12
günaydınnn kızlarrr
dün gece çağlar çok ateşlendı
bütün gece uyumadık
ateş düşürücü verdım
sabaha karşı düzeldi çok şükürr  :nazar:
allahım bütün bebekleri korusunn  :amin: :amin:

salcancım çok geçmiş olsun canım. umarım tekrarlamaz, ayrıca kafasını kaşımasının nedeni kesinlikle saçları sıfıra vurdurmasan bile yazın azcık kısalttır rahat eder yavrum.

bizim aşı gecemiz güzel geçti çok şükür  :nazar: ne ateş ne huzursuzluk hiç birşey olmadı. geçen sefer fitil vermiştim aşıdan gelince birşey olmamıştı yine. bu sefer ebeye de sordum şimdiki aşılar ateş yapmıyor ateş olmadıktan sonra vermeyin dedi. ben yinede ağrısı falan da olmasın diye calpol verdim fitil vermedim. sürekli öçtüm ateşini ,gerek te kalmadı çok şükür sorunsuz geçti.

AککORTįє

Alıntı yapılan: fudayl - 18 Mayıs , 2010, 19:07:16
selcan maşallah oğluşuna allah nazardan korusunn.. :amin: :amin:

ayşecim çok geçmiş olsun inş bir daha olmazda rahat rahat emzirirsin paşamı :amin: :amin:
kızlar bizim vitaminin adı monovit D3 sizinkiler ne aynı mı?

evt canım monavit D3

nesrin_beyza&berrin

Boy 76cm. Kilo 7100gram.
Boyumuz uzun biraz 8-9aylıkların boyu kadarmış :nazar:
Kilo da fena değil.
Devit3 yerine polivit vermeye başlayacağım.
Gecenin 2sinden beri aç duruyor dedim kahvaltı yapmamıştı poliviti ondan verdi.

Yürüteci sordum 7.ayından gün almaya başlamadan asla yürütece koyma dedi.
O zamana kadar yürür zaten sanırım  :k06:

Kendi doktorumu da nihayet görebildim.
Tam gün çalışmaya başlamış,
2.düşünmeye başlamaya karar verdim.  :k06:

İşte böyle sağlığımız sıhhatimiz keyfimiz yerinde maşallah,
Rabbim bu günümüzü aratmasın.  :amin: :amin: :amin:[/i]

Gülfercim mrb
maşallah ecişe. Çok uzamış.Benimkide uzuyor ama kilo yok. uzun olunca da daha zayıf görünüyorlar. Sağlıklı olsunlarda kilo önemli değil. Berrinde geçen hafta su çiçeği çıkardı. Yavrumun çok döküntüsü oldu. ablasından bulaştı. Neyse şimdi daha iyi. Gülfer ikinciyi belkide dört yıl beklemezsin çünkü ikinciler daha çabuk oluyor....

balkız87

benim kızm 24ünde 3ay olacak dün marketten aldığım hero baby armut şeftali ananas püresinden 3,4 kaşık werdim.. çok sewrek yedi acaba erkenmi kızlar..  kilosu 2ay 20 günlükken 5700dü boyu 59cmdi.. doğum kilosuda 3180 51cm di.. gelişimi iyi ama 1 haftada 90gr aldı cuma tartıldığında.. bnde bunalıma girdim.. annem bi yandan yok küçük kaldı yok mama werelim 1 öğün yok şuınu werelim ben kardeşine (11 yaşında şuan) herşeyi weriodum 3 aylıkken.. sizce hatamı yaptım :honk: :dontknow:

DİLVİN

Alıntı yapılan: ♥.BaL OqLuM.♥ - 19 Mayıs , 2010, 12:02:02
selam kızlar...

selcancım geçmiş olsun hayatım :opucuk:

maşallah ecişime yesin deyzesi onu :-*  7 aya kadar bu iradeyle koşar senin kız :k06: :k06: :k06:

sağol tatlımm  :)) ınş sızin aşılarınız  iyi geçerr  :amin: :amin:

--elif--

geçmiş olsun selcan 4. ay aşısı bir bizim kaldı bizimkide olsaydı hayırlısıyla iyice stres yaptım  :y25:

DİLVİN

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 19 Mayıs , 2010, 15:25:50
geçmiş olsun selcan 4. ay aşısı bir bizim kaldı bizimkide olsaydı hayırlısıyla iyice stres yaptım  :y25:

sağol canım stres yapmana gerek yok

ben vermemiştim sen verebilirsin  gitmeden önce ağrı kesıcı ateş düşürücü felan

Demet_dk

Selmacım atesşlendiğini yeni gördüm geçmiş olsun
saçlarını tam sıfır yapmasanda kısalttır bende sıfır sevmiyorum ya bebeklerde o yüzden istemedim
terlemek çocukları mahvediyo Doruk 2 haftadır çekiyo işte şükür şimdi daha iyi

DER!N

Alıntı yapılan: nesrinbeyza - 19 Mayıs , 2010, 15:03:42

Gülfercim mrb
maşallah ecişe. Çok uzamış.Benimkide uzuyor ama kilo yok. uzun olunca da daha zayıf görünüyorlar. Sağlıklı olsunlarda kilo önemli değil. Berrinde geçen hafta su çiçeği çıkardı. Yavrumun çok döküntüsü oldu. ablasından bulaştı. Neyse şimdi daha iyi. Gülfer ikinciyi belkide dört yıl beklemezsin çünkü ikinciler daha çabuk oluyor....

Merhaba canım,
geçmiş olsun kuzum ablasından kapmış ve çok şükür atlatmış.
Su çiçeği aşısı 12.ayda oluyor diye biliyorum doğru mudur ve özel aşı?
2.yi dört yıl beklemezsem iyi olacak hayırlısıyla 30uma gelmeden ikisi de kendini kurtarır yaşa gelsinler.
35 gibi 3.yü istiyorum.
Rabbim hayırlı zamanda versin inş.

Bugün çok özendim hamilelere sanki hiç hamile olmamış gibiyim.  :k06:

--elif--

ya hakkaten benim kızım çok zilli olmasına ve benim bidaha cesaret edememe rağmen bendede hamileleere karşı bi özentidir gidiyo nedense  :dontknow: hamilelik zamanlarımı özlüyorum  :suclu:

nesrin_beyza&berrin

Gülfercim hangi ayda olduğunu hiç bilmiyorum. ama doktor 70 tlden kurtuldunuz dedi. bende keşke böyle olmasaydıda 70 değil daha fazla param gitseydi dedim. çok kötü olmuştu yavrumun yüzüne bile bakılmıyordu. bende ikinciyi çok geç istedim 7 yaş var aralarında. bende 35de bir tane daha istiyorum bilmiyorum daha sonra da aynı düşünürmüyüm. bebek bakımı kolay ayaklandıktan sonra kararımı değiştirebilirim.