2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

Zeynep_Sena

kizlar  ben sizi anlamadim ya neden ek besin veriyorsunuz  ki ben anlamadim doymuyor diyemi  mesela ezgicim senin kizin kilosu iyi dr mu soledi mama ver diye ek besin ver diye yada gulfer senin nasil benim kiza dr ayda 500 gr alsa yeter dedi mama filan bisey yok dedi dr 6 aydan once  bisey verirsen cougun dengesi bozulurmus ben tabi  persembe gunu dr a gitcem yine sorcaz bakalim bide asimiz var kizimin kilosunu bilmiyorum boyunuda persembe gelince yazarim

ama uzuldum simdi bebeklere uykuusuz filan diyince siz yani zor bendede saatler ileri alindigindan beri uyku problemi var valla uykumu alamiyorum uyuyo ama uyutana kadar ben uyuyorum nerdeyse neyse kizlar optumm hepinizi  fazla vaktm yok

DER!N

benim kiloyla falan sorunum yok az olsun çok olsun derdinde hiç değilim ama gün boyu hiçbir şey yemeden durur mu bir insan lisanı yokki açım desin sütüm yetmiyordu şimdi yok gibi bir şey, mama veriyorum işte içmediğinde aklıma ne gelirse deniyorum aç durmasın diye.

Ezgicim maşallah kızıma benim kız ancak o kadardır kilosu yani, pigme diyorumya  :k06: haftaya çarşamba günü akla kara çıkacak ortaya değiştirmek istiyorum kızımı iştahlı bir bebekle  :k06:

< ESLAL >

aynen kilo önemli değil ve benimde sütüm yok denecek kadar az mamada içmiyor üstelik istemiyor,tamam ek gıda vermek çocuğun dengesini bozar ok aç  kalmak bozmazmı o dengeyi kan şekeri düşer,kilo kaybı,halsizlik vs. bi sürü sorun ek besinide zorla vermiyorum ki canım veriyorum alırsa devam ediyorum almazsa bırakıyorum saatlerce beni emiyo ve midesi gurulduyo  :y25: ben sadece doyması için veriyorum hem benim annemde sütsüzmüş biz 3 kardeş ilk 3 ay mama sonra Allah ne verdiyse onunla büyümüşüz çok şükür 3 müzünde bi sağlık sorunu olmadı bende isterdim kuzumu doyasıya emzireyim ama yok işte olayıncada olmuyor ben buna rağmen her fırsatta emzirmeye çalışıyorum bi yudum bi yudumdur die çoğu kez boş emdiği içinde gazı çok oluyor ve ben buna rağmen veriyorum .....

sütü olan emzirir 6 ay 10 ay olmayan napsın  ??????????????????   doktorlar bilimsel olarak bi dolu şey söylüyor ama benim kızım o bilime uymuyor işte  :cildir:

VE RİCA EDİYORUM ŞU SÜT(EMZİRME) KONUSU KONUŞULMASIN ARTIK BU KONU BENİ YETERİNCE ÜZÜYOR ZATEN VARDA EMZİRMİYOMUŞUM GİBİ  :crybaby2: Rabbim hepimize bol bol süt versin sütü bol olanlarda doyasıya emzirsin kuzucukları  :amin: :amin:

ve nisa bu kiloya o ek besinlerle geldi  :icon_thumright: ilk doğduğunda 20 gün mama vermedik sadece beni emdi ve 500gr verdi dr. hemen mamaya başla dedi  :icon_thumright: ve şimdi o mamaları içmiyor  :y25:

DER!N

Ben tükendim artık, hiçbir şeye yetişemiyorum kızımı da doyuramıyorum yoruldum  :crybaby2:

мiŁenα.

gülom sen ecişi aps ile bana yolla ben bakarım zaten ölede bölede ne uyuyorun ne oturuyprm ;D

:love9: :love7: :love9:

DER!N

kıyamam sana sağol güzellik, büyüdükçe dertler de büyür derlerdi inanmazdım gazlı günlerimizi özledim en azından gazı var derdi var diyordum

< ESLAL >

gülfercim yoğurt dene belki onu sever eciş tatlı sevmiyor galiba ben az önce mamasına pirinç unuyla yaptım yemedi azıcık şeker koydum bi tabak cup midede  :suclu: midesinden cup cup ses geliyor  :k06:

DER!N

Mayaladım tatlım, daha olmadı deneyeceğim. Uyukluyorken pirinç ununu yedirdim gece o kadar uzun sürede içti ki bel mel kalmadı bende.

DER!N

Ecrin tatlı sevmiyormuş hakikaten, sebze çorbası yaptım bir kaç kaşık verdim yedi.

Devam etmemeliyim değil mi hergün kaşık sayısını arttırıp öğün olacak şekilde böyle yavaş yavaş gitmeliyim değil mi?

< ESLAL >

valla aslında öyle olması gerekiyor ama nisa bırakınca ağlıyo verdim ben püreyi günde 1 kavanoz yiyor  ;D

ferda2

kzılar ben kızıma yayla çorbası yapıyordum yağ ve nanesini sonradan yaktıgım için onun çorbasına koymuyordum kendimize yağlı ve naneli yapıyordum dişi olmadığı için onun çorbasını süzüyordum pirinçler gitmiyordu ona giden kısmı un yoğurt ve yumurta sarısıydı ama ben bunu 5..aydan sonra veriyordum sizde yumurta katmadan deneyebilirsiniz inşlh yer bebişleriniz

DER!N

Alıntı yapılan: ferda2 - 07 Nisan , 2010, 10:26:51
kzılar ben kızıma yayla çorbası yapıyordum yağ ve nanesini sonradan yaktıgım için onun çorbasına koymuyordum kendimize yağlı ve naneli yapıyordum dişi olmadığı için onun çorbasını süzüyordum pirinçler gitmiyordu ona giden kısmı un yoğurt ve yumurta sarısıydı ama ben bunu 5..aydan sonra veriyordum sizde yumurta katmadan deneyebilirsiniz inşlh yer bebişleriniz

teşekkür ederim Ferda, aklımda olsun bu da illaki yapacağız

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ilkcemre

Alıntı yapılan: <3sevgi<3 - 06 Nisan , 2010, 11:41:57
merhaba kızlar.hoşgeldin aramıza ilkcemre :flowers:.benim kuzumda 21 ocakta doğdu.aynı gün doğum yapmışız arkadaşım.hayırlı uğurlu olsun bebişin.valla bende çok takıyorum kilolarımı ama ne yapayım birden verilmiyo.hep kendimi avutuyorum vericem diye inş.veririz. :occasion5:
hoşbuldum :D seninde hayırlı uğurlu olsun. allah bizlerden ayırmasın evlatlarımızı... ------- eşim kafana takma dio ama insan kendini ii hissetmio işte. napalım artık katlanacağız  :-\

мiŁenα.

benim oğlan kusmayada başladı...uyksuunda aglıyor :( öğleden sonra dr götürcez yine dün gecede uyumadı buarada babamız geldi dün akşam oğlum hasta diye oda dayanamadı ...bu gidişle babamız işe gitmicek daha :k06: :k06:

gülom büyüyecekelr ne yapalım hasta aglaya zırlaya büyüyorlar sonucta :'(

:love9: :love7: :love9: