2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

--elif--

kızlar ya benim kızım 2 gündür öksürüyor hafta sonu olduğu için götüremedik oturduğumuz yerdede bi sağlık ocağı falanda yok   :cildir: öksürük için önereceğiniz bişeyler varmı bitki çayları falan ne yapım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim  :y25:  :y25:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ๑ AyŞe ๑ - 04 Nisan , 2010, 19:27:08
çorapçıkarmıyorumda belden üşütmüş olanılırım emzırıken beller acık :sad1: :sad1:

çok sağolun kızlar ..bakalım ne zzamana bıtecek :crybaby2:

ayşecim atletini sıyırma üstten çıkar göğsünü ilk zaman bende sıyırıyordum ne varsa karın,bel ağrısıdan kıvranıyordum ee gece filan sıcacık yataktan kalkıyoruz üşüyo insan hadi biz neysek bebişlere geçiyo  :sad1: hem neyaparsan yap 3. aya kadar sürüyor hayatım gaz hilal uykusunda filan inlerdi daha doğrusu uyuyamazdı hiç sürekli ıkınırdı  :y25:

uff nisanında midesi rahatsız ya ben biberon almıyor die pralanıyorum ama midesi rahat olduğunda gayet güzel alıyor cuk cuk içiyor hatta mama bitince ağlıyor 1 haftadır öyleydi dünden beri ne biberon alıyor nede doğru düzgün beni emiyor alıyor 2 çekip bırakıyor ya yutkunuyor yada gaz çıkarıyor sonra yine alıyor filan ama çok huzursuz oluyor kaşıkla veriyorum mamasını yoksa açta olsa içmiyor midesi gurul gurul neden böyle bilmiyorum çok sık gaz çıkarıyor
salı günü kontrolümüz var bakalım dr. nediycek  :honk:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ๑ AyŞe ๑ - 04 Nisan , 2010, 13:33:01
acile gittik  :sad1: :sad1:

oğlumun agzı tükürükleniyor ama yapış yapış hırlıyor tıkanık gibiydi :-\ :-\ hapşırıp aksırıyor..

söledim birşeyi yok agzı gazdan oluyordur dedi gaz çok varmış karnı taş gibi :-\ :-\

burnu için fıs fıs verdi..

calpol verdi :-\ :-\

şimcik uyuyor inş çabucak geçer :amin:

geçmiş olsun ayşem rezene ver yavruma iyi gelir inş :amin:

AککORTįє

ebrarcım  geçmiş olsun canım hiç bir fikrim yok öksürüğe ne iyi gelir netten bi araştır istersen ama bitkiçaylaraı genelde papatya falan rahatlatıyo  :-\

sanada geçmiş olsun ezgicim sorunları bitmiyor bunların Allah yardımcımız olsun Azcık toparlansalardı  :-\

DER!N

Bir sorun da bizden, ben artık son raddeye geldim Eciş 3 gündür toplam 5 saat uykuyla duruyor ben de tabii ve artık sinirlerim harap olmuş kendim de bitmiş durumdayım. Çok gerginim bağırıyorum olmuyor hiç bir sıkıntısı da yok sürekli konuşmak istiyor uyuklarken mama içiriyordum uyumadığı için kaç gündür aç ne zormuş çocuk büyütmek ya da bana göre değilmiş.  :y25:

мiŁenα.

ezgcım ole yapıcam ustten verım bari..yavrum kıvranıyor sabaha kadar içim daralıyor artık gazı geçtim her bebekte olurda bu burun tıkanıklıgı nefes aldırmıyor kusturuyor mıgdesı bulanıyor :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

ılknurcum sagol canım :opucuk:

gülom seni anlayabiliyorum benimki 3 saat bile uykusu yok ..benimde sinir sistemim alt üst durumda eşimden çıkaıryorum hıncımı...iğrenç bşr lohusalık süresi..

dün eşim biraz dolaştırdı arabaylada iki nefes aldım :y25: :y25: valla miğdem bulanıyor artık kendmden o duruma geldım...her dakka aglamaklıyım bunlaımdayım sanırsam :crybaby2: :crybaby2:

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Nasıl olacakta büyüyecek bunlar ne yiyorlar ne içiyorlar ne de uyuyorlar.  ::) Tam uyuyor diyorum 3 günlük uyku diyetine giriyor. Ben toparlanana kadar yineliyor.

Ne gazları bitiyor ne tişleri  :cildir: yalnız büyütmek çok zor ya şöyle 3 yaşına falan geldiğini görsem kreşe vericem hemen. Dayanabilirsem o zamana  kadar :crybaby2:

мiŁenα.

ben uykusuzlugumu geçtim kendimi toparlamayıda geçtim ..oğlum acı çekşyor kıvranıyor resmen gazı gelince ..sonra burnu hrıl hırl ötüyor nefes almaıyor nasıl böle oldu bilmiyorum anam çocugu bırakıp tuvalete bıle gıdemzken gozum gıbı bakarken nasıl hasta oldu bılmıyorum...

perisan halım var ne yapıcam bılmıyorum oglum duzelse bırde yaz gelse rahat edıcez :'(

DER!N

Çok geçmiş olsun Ayşe, Rabbim şifa versin  :amin:

Gazına bir şey diyemiyorum nasıl bir illet olduğunu biliyorum Rabbim yardımcınız olsun geçecek inş.

Hırıltısı için doktora götürdün mü yada sordun mu sabah saatlerinde olan burun tıkanıklığı  normalmiş ben sormuştum ama sizinki nasıl bişey

< ESLAL >

sağol ilknurcum  :opucuk:

ayşecim hilalde öyle olmuştu ben burnunun tıkalı olduğunuda anlamamıştım tıkanmaya başladı apar topar doktora gittik  :y25: burun spreyi serum fizyolojik verdi ve burun pompasıyla temizle dedi öyle yaptım pompoyla çekince rahatlıyordu öyle yap sende sürekli yattıkları için mümükler içeri akıyormuş geniz akıntısı oluyor spreyi sık 5 dk sonra çek pompayla

ahh ecişim ahh nie böyle yapıyosun kuzum sen eee eeee olsana bebişim  :aferin: :aferin:

hadi uykusuzluklarınıda anlıyorumda aç nasıl duruyor bu çocuklar anlamıyorum

bizde açız yine 2 gündür aç aslında midesinin gurultusunu duyuyorum saldırıyo memeye kaşığa hemen bırakıp yüzünü buruşturuyor  :honk: ağzının suyu akıyor yutkunuyor sürekli midesi bulanıyo sanki uff anlamıyorumki ne derdi var  :sad1:

çok şükür biz gece uyuyoruz gündüz dalmıyor hilal gece uyusunda gündüz idare ediyorum artık  :dontknow:

hemide çok zormuş kızlar Allah yardımcımız olsun  :amin: :amin:

DER!N

Benimki pigme oldu yemiyor uyumuyor bit kadar kaldı. Edepsizlik son sürat devam biberonu görünce bağırmaya başlıyor memeyi de almıyor bi çekiyor bırakıyor tam dayaklık.

ezgi teyzesi ee eesini kendi yapıyor  :k06: beni uyutacak aklı sıra  :k06:

DİLVİN

çokk geçmiş olsun ayşecım  :(

nazar değmesin kızlar benımki hem gece ıyı uyuyor hemde gündüz
ilk zamanlar sütüm iyi gelmiyordu çağlar hep huysuzdu
saatlerce memede beni hazrolda bekletirdi
şimdi çok ıyı
ne gaz problemi var nede başka bir problemi şükürler olsun  :nazar: :nazar:
ben 2 aylıkken başladım yavaş yavaş ağzına bişey vermeye
sütümün çok olduğunu hissedince birşey vermiyorum
ama bazen oluyorki iyice sıkıyorum bir damla süt gelmıyor
(genelde uyuma vaktinde oluyor bu )o zaman pirinç unu veriyorum suyla ve sütle karıştırıp
dün mesela öğlen portakalı soydum 1 dilimini ağzına verdim bitene kadar emdi  :hungry: :hungry:
saat 4 gibide 1 kaşık yoğurta hacdan gelen yumuşak hurma vardı onu yumuşatıp verdim

ınş. sizin bebişlerinizde düzene girer :amin: :amin:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

isome

maşallah selcancım iyi yediriyosun tosunu  :hungry: valla ben sütten başka hiçbişe vermiyorum arada rezene veriyorum gazı için başkada bişe yok aslında çok hevesliyim vermeye ama tutuyorum kendimi  :-\

ayşecim canım bu kadar sıkma kendini ya olur bebeklerde böle şeyler çook benim kızında hep tıkalı burdu koca koca sümükler geliyo burnundan  :laughing7: burun spreyini kullan rahatlar inşallah öle böle büyücekler inşallah,çocuk büyütmek okadar kolay biş değilmiş yaşıyoruz işte sağlıklı olsunlarda yaramaz olsunlar azcık hasta olsunlar napalım Allah  beterinden  korusun  :amin:

eçiş annesini çook üzmüş canım benim uyumadıkları zaman insan mahvoluyor sinirler harap gerçekten,anlamıyorum o kadar uykusuzluğa nası dayanıyolar,yaramazlık işte ne bilim benimkide arada yapıyor öle bende sinirleniyorum valla Allah yardımcımız olsun herşeye rağmen çocuk sahibi olmak çok güzel onun bir gülücüğüne hiçbirşeyi değişmem  :love9:

< ESLAL >

05 Nisan , 2010, 11:23:54 #568 Son düzenlenme: 05 Nisan , 2010, 11:27:33 < ESLAL >
ahh ahhh biliyor onlar işini bizimkide çok uykusu geldinde uyumamak için direnip,kuduruyor  :honk: onun dışında ağlamak bilmiyo Allahtan  :amin:

gülfercim sende ver artık ek bişeyler bence kaşıkla yer pirinç unu,kaşık maması,meyve püresi, ben pirinç unu veriyorum zaten yarın doktor dönüşü alıcam kavanoz maması filan pirinç ununuda arada vericem artık pirinçli kaşık maması alıcam.. sağlık için sadece emsin yada mama yesin derken açlıktan hasta olcaklar artık hee mama saati gelince strese giriyorum  :cildir:

:nazar: :nazar: :nazar: maşallah subanallah Allah nazarlardan saklasın çağları uslu bebek o bizim kuduruklara benzemiyo  :k06:

мiŁenα.

valla zormuş ben böle süşünmemiştim uyuttum ancak dün gece babasıyla uyudu yatkata ben ayak uçlarına geçtim bugünde gögsümde uyuyor yatırıyorum gözler açılıyor fal taşı gibi...neyse oğlum ıyı olsunda ben dıkılım ayakta...

burun spreyını sıktım mümükleri geliyor temzlıyorum burunu su fızyolojık serumu sorım dr ..

gülom dr gıttık soguk algınlıgı bırsey yok gazı var dedı burun tıkanıklıgı varsa baslangıctır dedı :-\ sprey kullanıyorum ama gece hıc uyku yok tıkanıyor