2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

geçmişler olsun gülfercim bence kilosu gayet iyi prensesimin 10 gün sonra 1 kiloyu tamamlar o hem boya gittiğinde kilonun az olması normalmiş

biz ayda anca 600-700 gr alıyoruzda bu ay mamasını nerdeyse hiç yemedi bende çok merak ediyorum kaç kilo oldu sanki hep açmış gibi geliyor  :-\

önümüz hafta içi sağlık ocağında tartıracam bakalım bi daha kontrölümüze çok var  ::)

birde ben bu rota aşısı konusunda kararsızım illa yaptırmak gerekmiyor demi doktorumuz karar sizin demişti  :dontknow:

--elif--

cnm nedir bu rota aşısı bu konuda hiç bir bilgim yok  :dontknow:  şimdiye kadar kızım bi kere aşı oldu 2. yide haftaya olacak oda verem aşısıymış

DER!N

Sağol Ezocan  :opucuk:

Rotayı doktorumuz da bize bıraktı bir de pahalı düşündüm falan epeyce yani yaptırıverdim :) diğer doz 6.ayda yapılacak.

Ebrar bu aşı rota virüsünün sebep olduğu ishale karşı yapılan bir aşı forumda yeterince bu konuda bilgiye ulaşabilirsin gördüm bir kaç yere açılmış konusu.

:love9: :love9:

DER!N

Özel aşıları doktorunuzdan rica edin kızlar yazsın versinler size.

Ebrar hepatit yapılıyor doğar doğmaz haftanede, sonra tekrarlanıyor ilk aşı zannettiğin bu olsa gerek.

2. olarak götürdüğünde 3 aşı birden yapılacak 2 tanesi birer bacaktan diğeri sol omuz ve istersen 2. ve 5. aylarda olmak üzere rota aşısını da yaptırıyorsun yada 3.ve 6. aylarda. Sonrasında yapılmıyor.

Rota aşısı özel bir aşı devlet karşılamıyor yani, 2 doz yapılıyor bugün itibariyle tek dozu 142lira.

DER!N

kalça usg de var bu arada onu unutmayın ve bence asla ihmal etmeyin erken teşhis çok önemli  1-3 aylıkken çektirilebiliyor

< ESLAL >

sağol gülfercim bakalım belki bende yaptırırım henüz karar vermedim

kalça usg geçen ay bakıldı 5. ay yine bakılcak şimdilik bi sorun yok çok şükür

--elif--

Alıntı yapılan: Gülfer_ - 12 Mart , 2010, 16:27:26
Özel aşıları doktorunuzdan rica edin kızlar yazsın versinler size.

Ebrar hepatit yapılıyor doğar doğmaz haftanede, sonra tekrarlanıyor ilk aşı zannettiğin bu olsa gerek.

2. olarak götürdüğünde 3 aşı birden yapılacak 2 tanesi birer bacaktan diğeri sol omuz ve istersen 2. ve 5. aylarda olmak üzere rota aşısını da yaptırıyorsun yada 3.ve 6. aylarda. Sonrasında yapılmıyor.

Rota aşısı özel bir aşı devlet karşılamıyor yani, 2 doz yapılıyor bugün itibariyle tek dozu 142lira.
anladım cnm teşekkürler aydınlattığın için  :flowers: bende sorum bi drumuza bakalım

--elif--

Alıntı yapılan: ezoo - 12 Mart , 2010, 16:40:04

kalça usgsi dediğiniz ne için yapılıyo ezoo herhangi bi sakatlık durumu varsa anlamak içinmi  :icon_scratch: valla ben çok cahil kalmışım acemi olduğum ne kadarda belli  :-[

< ESLAL >

kalça çıkığı varmı yokmu diye ultrasonla bakılıyor canım bunu doktorunuz istiycektir zaten ama o bişey demeiysede sen hatırlat bu önemli

DER!N

Alıntı yapılan: ezoo - 12 Mart , 2010, 16:40:04

hmm tekrar bakılacağını ben bilmiyordum neden demedi bana  :caca: gidince alayım ifadesini

aslında maddi açıdan çok müsait olsam hiç düşünmeden yaptıracaktım nette okudum tuhaf tuhaf şeyler gıcık oldum kendime bi röfleye dünya para veriyorum aşıya gelince 150lira çok geliyor gözüme diye sonra yaptırdım işte

düşün bi bakalım muhtemelen yaptıracaksın sen de

ne bileyim düşük ihtimal bile olsa riske edemeyiz kuzuları çevremde de kimse yaptırmamış bu arada

DER!N

Ebrar valla o kadar çok bilmediğimiz şey varki ya da tecrübe edilince ancak anlayabildiğimiz.

Nette dolaşırken başka başka forumlara, çocuk sağlığı sitelerine bebek gelişimleri başlıklı ne varsa okumanı tavsiye edebilirim ben o şekilde haberdar oluyorum.

--elif--

haklısın gülfer  :icon_thumright: ancak kendi çabamla öğrenirim heralde çevremdede bana bilgi verecek kapasitede kimse yok zaten  :( oturduğum yerdekiler aksine kara cahil hatta eşime diyolarmış çocuğu emzirmesin sütünü beğenmiyo onun için huysuzluk yapıyo çocuğunuz   :cildir: sinir oluyorum böyle bilmeden konuşanlara   :cussing:

DER!N

Hayatımda duyduğum en saçma şey :) Rabbim onun senin evladın olacağını bilmiyor muydu haşa ve kella  onun ağzının tadına göre yaratmıştır sütünü.

Ebrar aklına takılan birşey olursa forumda kime istersen danışabilirsin genelden de özelden de varsa bilgimiz yardım ederiz sıkma canını  :flowers:

polaire

Ben rota aşısını yaptırdım. Mutlaka yaptırın derim çünkü kardeşim 9 yaşındayken yakalanmıştı rotaya hayatında yaşadığı en kabus günlerdi. Çok zor bir hastalıktı. Bildiğim kadarıyla eskiden yoktu aşısı falan şimdilerde çıkmış.

--elif--

Alıntı yapılan: Gülfer_ - 12 Mart , 2010, 18:34:19
Hayatımda duyduğum en saçma şey :) Rabbim onun senin evladın olacağını bilmiyor muydu haşa ve kella  onun ağzının tadına göre yaratmıştır sütünü.

Ebrar aklına takılan birşey olursa forumda kime istersen danışabilirsin genelden de özelden de varsa bilgimiz yardım ederiz sıkma canını  :flowers:
sağol gülfer yardımların için  :opucuk: neyse 2 günlüğüne kurtuluyorum bu köyden anneme gidiyorum  :hieyt:  :hieyt: gelince görüşürüz inş.