2 aylık bebeğiniz gündüz uyanıkken nasıl vakit geçiriyor???

Başlatan unicornn, 01 Mart , 2010, 16:30:02

« önceki - sonraki »

unicornn

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 01 Mart , 2010, 22:25:10
Alıntı yapılan: unicornn - 01 Mart , 2010, 20:27:56
Alıntı yapılan: iLkNuRR - 01 Mart , 2010, 19:12:14
benim oğluş 1 ay 10 günlük. bizim günümüzün çoğu memiş emmekle geçiyor. 2 saatte bir emiyor. bu 2 saatlerin arasında da akşama ar ara uyuyor pusetine koyuyorum beraber tv izliyoruz pc ye bakıyoıruz. kucağa alıştırmışsın dedi bi iki kişi bende dedim ki  :ehi: alışşsın yabancı bi kucak  diil  ;) :k06: sende öle de  ;) çocuk benim çocuğum alla alla kafama da alıştırırım kolumada  :ehi:
haklısın canm ben de diorum ki ilk 3 ay kucağa almam gerek guven duygusu ve kişiliği luşuyo kendini kollarımda guvende hissedi
zaten şunun şurasında kucağa alışsa ne kadar kalacak kucakta yaw dimi 6. ayda oturuyo zaten
puset dediğin ana kucağı gibi mi yani oto koltuğu ?

aynen canım  :icon_thumright:

oto oltuğu yane ana kucağna direk koyuyo musun ben onun tabanına yastık koyup ustune bttanye sooora çocuğumu yatırıyorum  :BangHead:   :suclu:  sanki oturur pozisyonda rahatsız olcak gibi gelio :(

unicornn

Alıntı yapılan: ezoo - 01 Mart , 2010, 23:07:04
benim bebişte 2 aylık aynen bende konuşmktan boğaz ağrısı çekiyorum artık en fazla 10 dk beşiğindeki ayıcıklara çırpınıyor ve asla kendiliğinden uyumuyor hep ayak istiyor uyuduktandan sonra olduğu yere bırakıyorum gözler hemen açılıyor  :cildir: :cildir: çıldırmak üzereyim hmm birde ninni var uyurkende boğaz patlatmaya devam yane  :cildir: :cildir: :cildir:
benimki onu her misafirlikte yapıyo :(  :BangHead:
kucakta ayakta yuyo yere koyunca cin gibi  :BangHead:  :caca:  :violent1:

unicornn

Alıntı yapılan: tweety0555 - 01 Mart , 2010, 23:19:31
bızde 4 subatta 2 aylık oluyoruz bende sureklı konusuyorum...sabahları ıs yapabılıyorum daha sakın oluyor konusuyorum nereye gıdıyoram anakucagı ıle goturuyorum..bazen aglama krızlerı tutuyor sureklı yanında bırını ıstıyor ..cıngırak hosuna gıdıyor...gunduzlerı en fazla yarım saat uyuyor ...aksamları ıse 8 yada 9 da aksam uykusuna dalıyor sonrası ıkı saat bazen her saat bası uyanıyor...sızde uyku nasıl...vallahı gunduz yarısar saatlık uykuya razıyım yeterkı gece uyusun...
bırde dısarı cıkarken aabasına nasıl koyuyorsunuz yada ne ıle dısarı cıkıyrosunuz...
bu sayfa super olmus bu sayfada gelısımlerımızı paylasalım..adım ozlem ıng ogrtmenıyım...
ha benımkı acaıp agulamaya basladı bundan 15 gun once...
resım nasıl eklnıyor host ıt yaptıktan sonra
biz her fırsatta çıyos dışarı yani haftasonları!
yalnız başıma hiç ççıkarmadım
anakucağı yani oto koltuğuyla çıkıyos ustune 2 battaaniye örtuyos
apartmandan çkıp arabaya bnerken komple oto koltuğunun usutune de ortuyorum
ev gezmesinde zaten sorunmn olmuyo da avm ye felan gidersek ya market arabasına koyuyom oto koltuğnu ya da bebek arabasına koyuyom oto koltuğnu!
bu hafta kanguru almayı düşünüyorum kullanan var mı ???
kanguruyla yalnız da dışarı çıkabilirm :)

AککORTįє

Alıntı yapılan: unicornn - 01 Mart , 2010, 23:51:56
Alıntı yapılan: iLkNuRR - 01 Mart , 2010, 22:25:10
Alıntı yapılan: unicornn - 01 Mart , 2010, 20:27:56
Alıntı yapılan: iLkNuRR - 01 Mart , 2010, 19:12:14
benim oğluş 1 ay 10 günlük. bizim günümüzün çoğu memiş emmekle geçiyor. 2 saatte bir emiyor. bu 2 saatlerin arasında da akşama ar ara uyuyor pusetine koyuyorum beraber tv izliyoruz pc ye bakıyoıruz. kucağa alıştırmışsın dedi bi iki kişi bende dedim ki  :ehi: alışşsın yabancı bi kucak  diil  ;) :k06: sende öle de  ;) çocuk benim çocuğum alla alla kafama da alıştırırım kolumada  :ehi:
haklısın canm ben de diorum ki ilk 3 ay kucağa almam gerek guven duygusu ve kişiliği luşuyo kendini kollarımda guvende hissedi
zaten şunun şurasında kucağa alışsa ne kadar kalacak kucakta yaw dimi 6. ayda oturuyo zaten
puset dediğin ana kucağı gibi mi yani oto koltuğu ?

aynen canım  :icon_thumright:

oto oltuğu yane ana kucağna direk koyuyo musun ben onun tabanına yastık koyup ustune bttanye sooora çocuğumu yatırıyorum  :BangHead:   :suclu:  sanki oturur pozisyonda rahatsız olcak gibi gelio :(

aynen öyle canım bende öyle yapıyorum popo kısmına kare yapıp incebi battaniye koyuyorum onun üstünede tamamını kaplıyacak şekilde kalın bir battaniye daha koyuyorum. ona rağmen yatırdığımda boynu sanki eğik gibi geliyo o yüzden sürekli oğlumu dikeltiyorum.
bizde şimdiye kadar doktor hariç bir yere çıkmadık. orayada ana kucağıyla götürdüm çanta gibi uzun olan .araba  da gidip geldiği için pek sorun olmuyor. ama yinede korkuyor insan minnacık bebek hasta olacak diye. yarın 40 ınu uçurmaya anneme gidicez.orda rahat olur diye pusetle götürücem

tweety0555

unıcorn adını bılemedım benım o koltuklardan yok canta gıbı olanla yanlız arabam ılede cıkabılıyorum ama o cantaya 3 aylık olunca sıgmayacak araba koltugu alamm lazım ama ıkıncı el nereden bulup hangısı ıyı bılemdım...
bırde sızınkınınde sacları dokuluyor mu...benımkı dokuyor

unicornn

benim bebişte 2 aylık aynen bende konuşmktan boğaz ağrısı çekiyorum artık en fazla 10 dk beşiğindeki ayıcıklara çırpınıyor ve asla kendiliğinden uyumuyor hep ayak istiyor uyuduktandan sonra olduğu yere bırakıyorum gözler hemen açılıyor  :cildir: :cildir: çıldırmak üzereyim hmm birde ninni var uyurkende boğaz patlatmaya devam yane  :cildir: :cildir: :cildir:
aynen benimki de ne zaman misafirliğe gitsek aynı !yere koyunca uynıyo hep kucak!!!!!!!!

AککORTįє

Alıntı yapılan: tweety0555 - 02 Mart , 2010, 10:01:41
unıcorn adını bılemedım benım o koltuklardan yok canta gıbı olanla yanlız arabam ılede cıkabılıyorum ama o cantaya 3 aylık olunca sıgmayacak araba koltugu alamm lazım ama ıkıncı el nereden bulup hangısı ıyı bılemdım...

evtttt   :y25: :y25:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: unicornn - 02 Mart , 2010, 11:57:40
aynen benimki de ne zaman misafirliğe gitsek aynı !yere koyunca uynıyo hep kucak!!!!!!!!

canım keşke sadece misafirlikte olsa ben ona razıyım ki zaten evden çıktığımız yok üşüycek hasta olacak die korkuyorum buna rağmen 2 gündür burnu tıkalı  :y25: ateşi öksürmesi yok ama burnu tıkanıyo neden oluyo anlamadım  :dontknow:
bugün attım bende pusete onda sallıyorum yoksa bacaklarım kopacak artık nasıl unutturcam ben bu çocuğa sallanmayı yaa

< ESLAL >

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 02 Mart , 2010, 12:26:38
Alıntı yapılan: tweety0555 - 02 Mart , 2010, 10:01:41

evtttt   :y25: :y25:

bizim saçlarımızda çok dökülüyor kel kalmak üzereyiz  :)

Angel

kizlar bebeklerin saclari dokulur bu cook normal der etmeyin .emrenin saci avuc avuc dokuluyordu esim kezitti cocugun kafasini   :k06:

ilk baslarda birak kesiyim cocugun saclarini derdi ben hep kizardim ama yattigi yer hep sac oluyordu hatta elinde hep saclari vardi agzina bile giriyordu okadr

cok dokuluyorkusi  kestikten sonra  artik hic dokulmedi simdi dahada siklasti yavrumun saclari  :icon_thumright:

DER!N

Ecrininkiler dökülmedi bu anormal mi?

Şimdilerde saçlarını kendi yoluyor bir kaç tel yastığında oluyor böyle mi dökülme dediğiniz?

Bir de ne zaman başladı dökülmeler yine de dökülebilir mi eciş 85 günlük

--elif--

benm bildiğim kadarıyla bebek anneyi tanımaya başlayınca dökülürmüş saçları hem bebeğin hem annenin ama genede ne derece doğru bilmiyorum  :dontknow: bizimkide 2 ay 9 günlük bizimde daha dökülmedi bence anormal deildir

< ESLAL >

anormal bi durum olduğunu sanmıyor her bebek saçını dökecek die bişey yok ama genelde bebekler ilk saçını tamamen döküp yeniden saçlanır gülfercim bu dökülme öyle 3-5 tel değil yattığı yer şapkalarının içi hep saç oluyor özellikle banyodan sonra  :)

AککORTįє

evet ya aynen öle 3/5 tel değil yattığı yer hep saç normal olduğunu biliyorum ama yinede  :y25: evet bende duydum bebeğin saçıyla beraber anneninkide dökülürmiş ama bende olmadı.

kız tülin mintiracık çocuğun saçını nasıl kazıttınız  :icon_scratch: ya da ne kadarlıkken sölede eşime sölim oda yaptırsın çok üzülüyorum döküldükçe  :y25:

--elif--

ilknurcum oğlun çok tatlı maşallah  :nazar: ama sanki o saçları biraz zor kazıtırsınız valla ben olsam korkarım kalkıp dövecek gibi bakıyo  :toothy10: cnm benm hemende emzik almış ben ne yaptıysam veremedim  :crybaby2: