29 Mart , 2024, 11:35:22

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

Kitap Okuma

Başlatan Emine, 13 Ocak , 2007, 21:49:03

« önceki - sonraki »

oozge

slm kitap kurtlarıı :k06:

ya bnde bu hastalık cokkk ılerı derecede  her tur kıtabı okuyorumm doymak bılmıorumm yaaaaa aldgm zmnda 1 tane almak yerıne bıkaç tane alıyorummm normal bı ınsan 1 kıtaba baslar bıtırır ıkıncıye bslar  ama bn aynı anda 2 kıtaba baslıyorum  sankı dıgerı kaçıcakmışçasına :ehi: :ehi: :ehi:

yazınn "secret" dıye bı kıtap okucaktım ama kıtap aldıgımm arkidişşşş onun yerıne "olasılıksız" kıtabını almamı ıstedi.onda ndha ıyı oldgnu soyledı aldım,birde "çuval" almıstım aynı anda basladım dıgerı bıras kalındııı
ama dehset bı kıtaptı tavsıye ederımmmmmm çuvalı ztn blıosunuzdur.
arkadasıma vrdım olasıksızsı anlamadı gerı getırdı konuyu bıraz anlatnca gerı aldı tekrar karısık gbı gelıo ama super bı kıtapp...sonrasında tabııı bırsuruuuuuuuuuuuuu kıtap okudummmmm odam ve yazlık kıtap dolu dıyebılrm.

snra secret aldım onun gbı bı kıtap okumadım hayatımda ben........!!!!!!!!! aılemde okumayan kalmadı dıyebılırm

şiddetle tavsıye edıyorumm arkslr.tülinciğimede tavsıye ettım 2gunde bıtırmış kıtabı  :k06:

eger sbhları gozunuzu actgnzda şükrederek uyanmak ıstıyosanız herseyı olumlu gozlerle gormek ıstıosanız secret i alın derim wlla

bnde bugn kıtap alıcaktım ama dusunuyorum ne alayım dıye.
ilk başta *darağacında 3fıdanı  alıcam
gusele benzıooo  buda
http://www.netkitap.com/ayrinti2.asp?id=79306&af=gaygaye&bn=1

:icon_thumright: :icon_thumright:

buarada şiir seven vrmıdır arkdslr aranızdaaaa

bide böle bı kıtap buldummm ve cok hosuma gıttıı kaçırmamm gıbıme gelıo :ehi: :k06:

http://www.netkitap.com/ayrinti2.asp?id=78395&af=gaygaye&bn=1

oozge

tavsıye edebılecegım kıtaplar:

BİR GEYŞANIN ANILARI- :icon_thumright:
YAZARI: ARTHUR GOLDEN.
"Kitabın konusu şöyle:
Bugün bile güçlü bir büyü yaratan gizemli ve egzotik bir dünyada geçen hikaye, İkinci Dünya Savaşı'dan önce, Japon bir kız çocuğunun bir geyşa evinde hizmetkâr olarak çalışması için ailesinden kopmasıyla başlar. Neredeyse ruhunu paramparça eden hain rakibine karşın, küçük kız efsanevi geyşa Sayuri olur. Güzel ve başarılı Sayuri, o dönemin en güçlü erkeklerini avucuna alır, ama ulaşamadığı tek adama duyduğu gizli aşkı da aklından hiç çıkmaz. "

SUSKUNLAR
YAZARI:İhsan Oktay Anar
ALINTI:"Suskunlar'ı okuduktan sonra aynaya bakmak, yansıyan aksinizde gerçeği görmek, gördüğünüzü işitmek ve duyduklarınızla sağırlaşıp susmak isteyeceksiniz. Sayfalar tükenip bittiğinde, kim bilir, belki de "suskunlar"dan biri olacaksınız... "

KADININ IŞIĞI :icon_thumright:
YAZARI: ROMAİN GARY

"Sevdiğim kitaplarda hoşuma giden sayfaların kenarını  kıvırırım. Bundaysa sayfaları kıvırmanın gittikçe bir işe yaramadığını gördüm, elime kalem almak zorunda kaldım :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Bir de alıntı: "İnsan ne zaman acımasızdır: ilkeleri olduğunda mı? Yaşam hiçbir şeye ve hiç kimseye saygı göstermeyince yaşama saygı ne demek oluyor?" :icon_thumright: :icon_thumright:

nagihan

Alıntı yapılan: [[[QSq€€]]] - 07 Mayıs , 2008, 10:30:02
slm kitap kurtlarıı :k06:

ya bnde bu hastalık cokkk ılerı derecede  her tur kıtabı okuyorumm doymak bılmıorumm yaaaaa aldgm zmnda 1 tane almak yerıne bıkaç tane alıyorummm normal bı ınsan 1 kıtaba baslar bıtırır ıkıncıye bslar  ama bn aynı anda 2 kıtaba baslıyorum  sankı dıgerı kaçıcakmışçasına :ehi: :ehi: :ehi:

yazınn "secret" dıye bı kıtap okucaktım ama kıtap aldıgımm arkidişşşş onun yerıne "olasılıksız" kıtabını almamı ıstedi.onda ndha ıyı oldgnu soyledı aldım,birde "çuval" almıstım aynı anda basladım dıgerı bıras kalındııı
ama dehset bı kıtaptı tavsıye ederımmmmmm çuvalı ztn blıosunuzdur.
arkadasıma vrdım olasıksızsı anlamadı gerı getırdı konuyu bıraz anlatnca gerı aldı tekrar karısık gbı gelıo ama super bı kıtapp...sonrasında tabııı bırsuruuuuuuuuuuuuu kıtap okudummmmm odam ve yazlık kıtap dolu dıyebılrm.

snra secret aldım onun gbı bı kıtap okumadım hayatımda ben........!!!!!!!!! aılemde okumayan kalmadı dıyebılırm

şiddetle tavsıye edıyorumm arkslr.tülinciğimede tavsıye ettım 2gunde bıtırmış kıtabı  :k06:

eger sbhları gozunuzu actgnzda şükrederek uyanmak ıstıyosanız herseyı olumlu gozlerle gormek ıstıosanız secret i alın derim wlla

bnde bugn kıtap alıcaktım ama dusunuyorum ne alayım dıye.
ilk başta *darağacında 3fıdanı  alıcam
gusele benzıooo  buda
http://www.netkitap.com/ayrinti2.asp?id=79306&af=gaygaye&bn=1

buarada şiir seven vrmıdır arkdslr aranızdaaaa

bide böle bı kıtap buldummm ve cok hosuma gıttıı kaçırmamm gıbıme gelıo :ehi: :k06:

http://www.netkitap.com/ayrinti2.asp?id=78395&af=gaygaye&bn=1

özge slm
kelimeleri neden eksik yazıyorsun ??? :icon_scratch:
dikkatimi çekti biliyormusun. düşündüm  ??? dikkat çekmeyimi amaçladın. inan gerçekten merak ettim.  :k06:

nagihan

Alıntı yapılan: [[[QSq€€]]] - 07 Mayıs , 2008, 10:58:55
tavsıye edebılecegım kıtaplar:

BİR GEYŞANIN ANILARI- :icon_thumright:
YAZARI: ARTHUR GOLDEN.
"Kitabın konusu şöyle:
Bugün bile güçlü bir büyü yaratan gizemli ve egzotik bir dünyada geçen hikaye, İkinci Dünya Savaşı'dan önce, Japon bir kız çocuğunun bir geyşa evinde hizmetkâr olarak çalışması için ailesinden kopmasıyla başlar. Neredeyse ruhunu paramparça eden hain rakibine karşın, küçük kız efsanevi geyşa Sayuri olur. Güzel ve başarılı Sayuri, o dönemin en güçlü erkeklerini avucuna alır, ama ulaşamadığı tek adama duyduğu gizli aşkı da aklından hiç çıkmaz. "

SUSKUNLAR
YAZARI:İhsan Oktay Anar
ALINTI:"Suskunlar'ı okuduktan sonra aynaya bakmak, yansıyan aksinizde gerçeği görmek, gördüğünüzü işitmek ve duyduklarınızla sağırlaşıp susmak isteyeceksiniz. Sayfalar tükenip bittiğinde, kim bilir, belki de "suskunlar"dan biri olacaksınız... "

KADININ IŞIĞI :icon_thumright:
YAZARI: ROMAİN GARY

"Sevdiğim kitaplarda hoşuma giden sayfaların kenarını  kıvırırım. Bundaysa sayfaları kıvırmanın gittikçe bir işe yaramadığını gördüm, elime kalem almak zorunda kaldım :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Bir de alıntı: "İnsan ne zaman acımasızdır: ilkeleri olduğunda mı? Yaşam hiçbir şeye ve hiç kimseye saygı göstermeyince yaşama saygı ne demek oluyor?" :icon_thumright: :icon_thumright:
ben bir geyşanın anılarını sinemada seyrettim.
süper bir filimdi. ve çok beyenmiştim.
hatta oscar bile aldı
oscar aldığı için dahada anlatmama gerek kalmıyor.
sadece beni çok etkilemişti. bunu söyleyebilirim.

oozge

SLM NAGİHANN......

MERAKINI GIDEREYIM OZAMN :suclu:

EL ALIŞKANLIGI HIZLI YAZMKTAN KAYNAKLANIO BI BAKIMA VE BÖLE DHA RHT OLUYO DHA CBK YAZILIYO ;) ;) ;) ;) ;)

AYRICA FILMI VRDI EVET AMA  BEN FILMIN OSCAR ALDIGINI BLIORUM BITEK KITABINI OKDUUGUM ICIN GEREK DUYMAMISTIM FILMINE AMA BI CD ALAYIMDA IZLEYIMM  ;)

nagihan

bencede izle özgecim. ben büyülenmiştim.
o kıyafetler ve geyşanın hareket ve tavırları beni çok etkilemişti.  :icon_thumright:

oozge

tamam cnm mutlaka ızlıcemmmm ;) ;) ;D ;D ;D

burcu-emir

eeevveet kızlar,kitap yorumlarıyla devam ediyorum
son okudğum kitap "senden başka yok" eğlenceli,kafa yormayan neşeli bir kitaptı ve 5 günde bittti.şimdi ölümsüzü okuyorum.çok ama çok sardı,sanırım 50.sayfada falanım,ama elimden bırakmak bile istemiyorum.tabii bu emirle mümkün değil  :D
işte kısa bir özeti

Kendi Ölümünüze Tanık Olsaydınız, Hayatınızın Geri Kalanını Nasıl Yaşardınız?Daha 18 yaşında basmadan ailesinin tüm fertlerini yitiren Douglas Cole, hayatta yapayalnız kalır. Yakasına yapışan hayaletleri, aklını kaçırdığını sanmasına sebep olan sanrıları ve tam olarak anlayamadığı doğa üstü yetenekleri saymazsak....Borsada varını yoğunu kaybedip, dibe vurduktan sonra, hayatı tam da kararacağı noktada yepyeni bir düzlemde aydınlanacak, Dougles Cole sadece kendi hayatını değil, tüm dünyanın kaderini değiştirecektir.Bir akşamüstü salonda kitabımı okurken bir şey aniden cama çarptı. Dikkatli olmam gerektiğini düşünerek oraya doğru yavaşça yürüdüm. Dışarıda ölü bir serçe yatıyordu, boynu kırılmıştı. Bir süre kuşun cansız bedenine baktım. Bir kanadı hafifçe titreyince içim sızladı... Beni saran hüzne şaşırmıştım. Serçe oracıkta ölmüştü işte.Kuşa dokunmaya çekiniyordum ama sonunda onu avuçlarıma aldım. Gözlerimi kapadım ve kendimi serbest bıraktım. O tanıdık sıcaklık içime doldu. Bir süre öylece durduktan sonra, gözlerimi açtım. Ellerimin içindeki serçenin bedeni birden kasıldı. Tüyleri avuçlarımı gıdıklayama başladı. Ayağa kalktı. Bir an dengesini sağlayamadı ama sonra, kanat çırparak masmavi gökyüüzünde gözden kayboldu.Şaşırmamıştım. Daha kuşu avuçlarıma alırken olacakları zaten biliyordum.Paco Ahlgren'in kaleminde Kuantum fiziği, Taoizm, Ekonomi, Müzik ve Aşk, insani yeteneklerin en güçlüsüyle bir araya geliyor: Düşünce. Douglas Cole'un kendini keşif yolculuğu, varoluş sancısı içinde zamanın atomlarına, borsanın dalgalanmalarına, parelel evrenlere ve hiçliğe değin uzanıyor. Geri planda belli belirsiz bir çello melodisi, zamanı yararak dört yanı sarıyor.Bütünlükteki tüm olasılıklar karşımızda... Şah mat. 

--------------------------------------------------------------------------------

-Butterfly-

Burcum  bende k. Valideme siparis vericem , insaAllah gelirken getirecek.  Bende  3-4 gun once  , eklemis oldugun ozeti okumustum internet uzerinden  :D Ilgimi cekmisti, Anne'cigime soylimde getirsin bana ..

Olumsuz kac sayfa  canim?

pelinim

Merhaba Kitap kurtları...

En son Siyah süt ve Yüreğim seni çok sevdi adlı kitapları okudum.güzellerdi..

Şimdi Piraye'yi okuyorum..Olasılıksız'ı çok duydum.sırada o var okuyacağım.

Murathan Mungan'ın kitaplarını çok severim.yeni kitabınıda çok merak ettim.

burcu-emir

Alıntı yapılan: B&A - 09 Mayıs , 2008, 17:26:43
Burcum  bende k. Valideme siparis vericem , insaAllah gelirken getirecek.  Bende  3-4 gun once  , eklemis oldugun ozeti okumustum internet uzerinden  :D Ilgimi cekmisti, Anne'cigime soylimde getirsin bana ..

Olumsuz kac sayfa  canim?

canım  benim ,sen isteseydin ben yollarıdım sana....sen yeter ki,iste :opucuk:
ölümsüz 504 sayfa,ben bu öğlen başladım,şimdi 100.sayfadayım.anla yani nasıl sürükledi beni.ama tabii,zevkler ve renkler farklıdır bu da ek not  ;)

Alıntı yapılan: pelinim - 09 Mayıs , 2008, 19:00:02
Merhaba Kitap kurtları...

En son Siyah süt ve Yüreğim seni çok sevdi adlı kitapları okudum.güzellerdi..

Şimdi Piraye'yi okuyorum..Olasılıksız'ı çok duydum.sırada o var okuyacağım.

Murathan Mungan'ın kitaplarını çok severim.yeni kitabınıda çok merak ettim.

canım siyah sütü geçen aralıkta okudum 2 günde bitti,o aralar bende aynı buhranları yaşadığım için çok iyi geldi o kitap bana  :D
Murathan mUnganın yeni kitabı biraz felsefi geldi,okumak hoş olabilir,zaten onun tarzı odur,kitaptaki kişler üzerinden hayata dair vurucu felsefeler yapar ....

oozge

slm arkadaşlar :wave:

yüreğim seni çok sevdi ve siyah süt'ü bnde okudummm

2side çok guselll gercektennnn yuregım seni çok sevdiii surukleyıcı baya ama ben resmen kalpten gıdıcektım o kıtapta

kız cok nazlıydı ya al carp yerden yere :ehi: :ehi: :ehi:sinir oluodm ama okumayıda bırakmıodum hanii :ehi:

nagihan

meave bincy nin ateş böcekleri mevsimini dün itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. 620 sayfaydı. ama zevk alarak okudum.
dan brown nun ihanet noktasına başladım. dijital kaleyi beyenmiştim. ihanet noktasıda sardı. güzele benziyor.
okuyan varmı arkadaşlar aranızda.
bu arada şu çılgın türklerin yazarının yeni kiabı diriliş hakkındada sizden bilgi bekliyorum.

Almiş'inAnniş'i

sen olayı aşmışsın nagiş  :toothy10:
bir de naz bırakmıyor hiç diyorsun  :caca:

Esen

Selam arkadaslar ben evlenmeden önce resmen bir kitap kurduydum,maasimi alir almaz D&R ye kosardim muhakkak her ay 2 kitap okumaya calisirdim..Ama maalesefki evnme asamasinda ki yurtdisina(Almanyada yaiyorum) cikacaktim islemler ,gidincede oraya yerlesme, dil ögrenme,sonra cocuklarin dogumu derken  3 yildir hamilelik , cocuk gelisimi ,cocuklara masallar disinda kitap okuyamadim.. :honk:
Simdi kizlarim biraz büyüdüler büyügü bu sene sonu krese(kinder garten) gidecek ,insallah vaktimin olacagini düsünüyorum onun icin buradaki tüm kitap isimlerini not aldim ,Türkiyeye gidince ilk isim bir sürü kitap almak olacak... :hello2: Tesekkürler herkese okumaya baslayinca bende buranin müdavimi olurum sanirim...