28 Mart , 2024, 15:42:46

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Babalar bebeğe tek başına bakabilir mi?

Başlatan tolga, 13 Ocak , 2007, 20:07:08

« önceki - sonraki »

tolga

13 Ocak , 2007, 20:07:08 Son düzenlenme: 13 Ocak , 2007, 22:58:19 Emine
Çok çalıştığım için kızımla çok vakit geçiremiyorum.Onu hergün çok özlüyorum.Büyümesini kaçırmak istemiyorum.Benimle birlikte büyüsün istiyorum.Ancak başka çarem yok ne yapabilirim ki...
Babalar eşinizle yer değiştirmek ister miydiniz?Bebeğinize tüm gün bakabileceğinizi düşünüyor musunuz?Sizin yerinize eşiniz çalışsa bunu kabullenebilir misiniz? Siz bebeğinize yeterince zaman ayırabiliyor musunuz?

pelishh

ben pelishh in eşiyim deniz astsubayıyım meslegimden ötürü oglumdan sık sık ayrı kalıcam yarın yıne ayrılık günü ne kadar zor oldugunu dusunebılıyormusunuz bazen uzun sure olmuyorsunuz  cocugunuz sız olmadan buyuyor ve siz bu anı yasayamıyorsunuz. ama herseye ragmen evde bulunabildigim sure icerisinde oglumla hep ilgilenip bazen gecelerı uyumadan ona bakabiliyorum böylece esimde dınlenebiliyor.babaların tek basına cocuklarına bakabılme olanaklarının sınırlı  oldugunu dusunuyorum her zaman cocukların anne sevgisine ve bakımına ihtiyacı vardır bu sebeple babaların tek yapabilecegi onların sorunlarını cozmek ve problemlerine care bulmak cocugunun gelecege en iyi seklde hazırlayıp saglıklı kosullarda buyuteblmeyı saglamaktır.

mumkule

Merhaba Tolga, biliyor musun benim çok yakın bir arkadaşım da 7 ay önce baba oldu. Eşiyle anlaştılar. Şu anda Eşi çalışıyor arkadaşım ise kızına bakıyor  :) Hergün eşine emzirmesi için götürüyor kızını, onu temizliyor, besliyor, uyutuyor. Hergün baba-kız gezmelere gidiyorlar. Çok da mutlular. Yani hayalinizin gerçeğe dönüşmüş halleri mevcut  :D

eda

merhaba, benim eşim homeoffice çalışıyor ve bizim bakacak kimsemiz yoktu herkes şehir dışında. ben işe başladığım dönemde eşim oğluma baktı ve o kadar iyi bakıyorki. çoğu zaman benden daha ilgili. aralarında inanılmaz bir bağ var. birlikte oynamayı seviyorlar. oğlum babasıyla kikirdemek istediğinde :laughing7: bunu belli edip yanına gitmesini bekliyor. çok şekerler. bence erkeklerde tek başına bebeğe bakabilirler de bazı zamanlar çok bunaltıcı olabiliyor tabi ;)

bebitom

benim babannemin yardımcısıda kadın çalışıyo adam çocuğa bakıyo ev işi yapıo herşeyi adam kendi yapıyo
zeynep_berat

nagihan

benim eşimde bebeğe tek başına bakabileceğini 40 gündür ispatlamış durumda. benden de iyi bakar hemde

ajda

Benim eşim bırakın tek başına çocuğa bakmayı,1 saatlik işim olsa evde yada dışarıda ozaman bile bakamıyor  :crybaby2: yada bakmıyor :violent1: (onu eşim bilir :dontknow:)

@ssemra@

:toothy10:
Valla kızlar benim kocişin keyfi yerindeyse benden daha iyi bakıyor çocuğa ama yorgunsa uykusu falan varsa anında arazi oluyor :ehi: Bi de iş bölümü yaparken eğer yapılacak iş zor geldiyse ben bakarım çocuğa diyo ve iş ona kalmasın diye bebişi hiç ağlatmıyo :toothy10:

βαlκιz

valla kocam benden iyi bakıyo valla ikisine birden tek başına bakabiliyooo alt degiştiriyo yıkıyo mama veriyoo uyutuyo akşamları gelip koyuyo arabaya gezdiriyoo bende biraz kafa dinliyorumm valla bana bişey olsa allah korusun :amin: gözüm asla arkada kalmaz :nazar:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

Ahirena

geçimimi sağlayacak kadar bir gelirim olursa eşim kadar iyi bakarım derim.eşim kadar çünkü anne sevgisi başka baba sevgisi başka.İkisininde yeri ayrı.Çocuk bu ikisindende mahrum büyürse eksik büyümüş olur diye düşünüyorum.

tuanam

ben eşime bunu teklif ettim ama erkeklik gururna yediremediği için kabul etmiyor halbuki ben çalışsam daha rahat geçineceğiz.isterdimki benimde böyle bir eşim olsun en az benim kızımla ilgilendiğim kadar oda ilgilensin istiyorum ama olmuyor maalesef.bazen onun baba olmayı hakketnediğini bile düşünüyorum o yüzden 2.çocuk düşünmüyorum artık :(

tuanam

Alıntı yapılan: civilim - 25 Eylül , 2009, 12:51:19
geçimimi sağlayacak kadar bir gelirim olursa eşim kadar iyi bakarım derim.eşim kadar çünkü anne sevgisi başka baba sevgisi başka.İkisininde yeri ayrı.Çocuk bu ikisindende mahrum büyürse eksik büyümüş olur diye düşünüyorum.
ben babasız büyüdüm.bence 1 anne hem anne hem baba olabiliyor ama bir baba en azından her baba hem anne hem baba olamıyor.

Ahirena

kadınların çalışması hususunda bir erkek olarak bunu bende istemem ve bunun anlayışla karşılanmasını isterim.Bir baba hem anne hem baba olamayabilir mi bilmem ama annem 93 den beridir 5 çocuğuna büyük abimle birlikte baktı ve sadece bir abim bekar.Demekki anne baba yerine kısmende olsa geçebiliyor.

Erkekleri biraz daha farklı açıdan düşünün.Bir evi geçindirmenin yanısıra o evdekilerin güvenliğini sağlamak koruyup kollamak kolay değil.Bu düşüncelerle erkek akşam eve geliyor ve gergin olabiliyor.

Çalışan kadınlar daha iyi anlar erkekleri.Bazen işyerlerinde erkekler sırf ailesi için nelere katlanıyor.

tuanam

Alıntı yapılan: civilim - 25 Eylül , 2009, 13:06:26
kadınların çalışması hususunda bir erkek olarak bunu bende istemem ve bunun anlayışla karşılanmasını isterim.Bir baba hem anne hem baba olamayabilir mi bilmem ama annem 93 den beridir 5 çocuğuna büyük abimle birlikte baktı ve sadece bir abim bekar.Demekki anne baba yerine kısmende olsa geçebiliyor.

Erkekleri biraz daha farklı açıdan düşünün.Bir evi geçindirmenin yanısıra o evdekilerin güvenliğini sağlamak koruyup kollamak kolay değil.Bu düşüncelerle erkek akşam eve geliyor ve gergin olabiliyor.

Çalışan kadınlar daha iyi anlar erkekleri.Bazen işyerlerinde erkekler sırf ailesi için nelere katlanıyor.
ben zaten doğum yapmadan önce çalışan bir kadındım..gelirim eşimin 2 katı o açıdan söylüyorum.şuan sıkıntı çekiyoruz.hem ben çalışsam eve gelince kızımla yine aynı şekilde ilgilenirim çalışmak çocuguyla ilgilenmemesi için bir bahane değildir bana göre.bu tamamen ilgisizlikten kaynaklanıyor.her baba aynı değil tabiiki hem çalışıp hemde çocuğuyla ilgilenen çok baba tanıyorum