27 Nisan , 2024, 14:20:39

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bende artık hamileyimmmm.........

Başlatan müge, 08 Mart , 2007, 22:53:59

« önceki - sonraki »

sevda

Merhablar mügecim hayırlı olsun bende yeni üyelrdenim ama ben o evreyi atlatalı bayağı oldu bebeğim 15 aylık şimdi sana tavsiyem herkesin dediklerine kulak ver ama sen yinede içinden ne geliyorsa onu yap senin ilk 3 ayında yediğin şeylerden bebek etkilenmiyor 3 ayın sonrasına yavaş yavaş dikkat etmeye başlamalısın çünkü bebeğin organları beyin gelişimi için o süreçten sonrası önemli ben ilk 3 ayda dahi iyi kilo almaya başlamıştım doktora her defasında gittiğimizdede bebeğim nasıl kilo almışmı dediğimde doktor bana sen şu anda kendine alıyorsun bebeğine daha henüz geçmez dedeğinde çok şaşırmıştım, meğer ben kendimi besliyormuşum :k06:.
    Yani benim sana tavsiyem düzenli ve dengeli beslenmen bebeğin ve kendin için daha iyi olucaktır bitanem şimdiden tatlılara saldırma aman ha daha çok var en çok kiloyu son 2.5 ayında alıyorsun dikkat et sende kalıcı kilo yaratacak şeylerden uzaklaş zaten bebeklerin öyle enteresan bir özelliği varki inanamazsın ama gerçek!
  Sen şimdi onun için nekadar yararlı şey varsa yiyorsun ya ama o istediğini yiyip istemediğinide yemiyormuş anne karnında benim bebeğim oburmuş birazcık 4,30 gr doğdu tamam bende bayağı güzel şeyler yedim ama hep zamanına göre yani aylarına göre ama oda iştahlıymış ne yapalım.
      Neyse uzun lafın kısası kendini yorma ilk zamanlar, bol bol dinlen uykuların yediklerin herşeyin mümkünse düzenli olsun, olsunki bebeğin rahat bir süreçten geçsin sende o doğunca benim bu söylediklerimin karşılığını alabilesin ben aldım çünkü.Benim bebeğim halen düzenli uyur  yemeğini yer ve sallanmadan uyur beni hiç üzmedi yani ama taktiklerim vardı istersen hamileliğin süresince bilgilerimi seninle paylaşabilirim kafanı şişirdim  :cildir: biliyorum ama çenem düşük ben ne yapim belli zaten dimi  :flowers: öptüm seni by.

seda

tebrik ediyorm mügecim o heyecanın ne demek oldugunu ii biliyorum çünkü bende 8 haftalık hamileyim ögrendigimde 5 haftalıktı zaman öyle hızlı geçsin istiyorum ki karnımın bir an önce kocaman old görmek istiyorum çok çok çok mutluyum kelimelerle anlatılmaz mutlulugum  :nazar:

-Butterfly-

mugecim,
Tebrik ediyorum. Hayirli dogum diliyorum sana. Umarim saglikli nur topu gibi bebegini kucagina alirsin.

tubito

bir de bizde böyle müjdeler verebilseydik  :'(

buay olur diye bekliyodum hala hastalanmadım 34 gün oldu ama sanırım yine bos  :crybaby2: :(

ARMAĞAN

TUBİTO ALLAH DERMANSIZ DERT VERMESİN CANIM. MUTLAKA OLACAKTIR. HER ZAMAN POZİTİF DÜŞÜN. BEN BUNA İNANIYORUM. MÜGECİM BİRAZ GEÇ OLDU AMA SENİDE DE TEBRİK EDERİM. AYRICA HOŞGELDİN ARAMIZA. :flowers:

tubito

inşallah canım ya

pozitif düşünüyorum cünkü içim rahat allaha cok sükür bi problemimiz yok eşiminde benimde

calısması bizden olusması allahtan   ;D

Almiş'inAnniş'i