28 Nisan , 2024, 08:41:54

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

emzirme problemi

Başlatan tubi79, 04 Şubat , 2007, 19:52:07

« önceki - sonraki »

tubi79

merhaba arkadaslar. bebegim 2 aylık. daha önce hiç böyle bir sorunumuz yoktu. bugün farkettim. bebeğim sol göğsümü emmek istemiyor.halbuki daha önce hep sırayla emiyordu. neden olabilir böyle birsey basına gelen varmı? ne yapabilirim?

puysal

öncelikle kulağına su kaçırmadınız değil mi? ağrıyan kulağın tarafına yatmak istemezler..

ama artık bilinçlenmeye başlıyor ve eğer istmezse emmeyecektir. Benim kızım 2. ayını doldurduğu gün göğüslerimi red etti. o güne kadar saat gibi emiyordu.. satini kaçırınca ciyak ciyak ağlıyordu... Ahhh ahhh ne güzel günlerdi:(

ama üzülme.. benim başıma gelen seninde başına gelecek değil:) memeyi red etmeleri çok normal.. 100 bebekten 89 u 3. ayına girdiğinde memeyi red etmeye başlarmış..

sana tavsiyem bebeğini uykuluyken emzir en azından ilk etapta soğumasını engellemiş olursun.. Yada sağıp sütünü ver.. önemli olan anne sütünü alması. nasıl olduğu fazlada önemli değil:)

şunu untmamalıyımki.. bebeğimi emme pozisyonuna getirdiğimde çığlık çığlığa ağlamaya başladı ve bende sağarak süt vermeye başladım.. 2,5 aydırda bu şekilde götürüyoruz..

DEğişik pozisyonlarda emzirmeyi dene.. yatarak, dik konumda v.s.

Şimdiden kolay gelsin..

desree (Özlem)

Benim oğlumda 3. ayında memeyi red etmeye başladı benim de tek memeyi emiyor diğer memeyi reddediyor sağ-sol farketmiyor bazen hiç emmek istemiyor Pınar ın dediği gibi memeye tutunca ciyak ciyak bağırıyor bende uykusu varken uykulu iken emzirebiliyorum bilinci tam açılınca diğer memeye geçince reddediyor ben emzirmeye çalışıyorum yine mesela iyice acıkınca da emiyor bende emmediği zamanlar pompayla sağıp veriyorum ama oğlum doğduğundan beri doğru düzgün emmedi her zaman memeyle savaş halindeydi bu yüzden benim sütümde artmadı mama destekli besleniyor, inşallah seninki geçici bir durumdur farklı pozisyonlarda emzirmeye çalış umarım bırakmaz canını fazla sıkma

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

jbdun

benim kızım da 2aylıktı veya değildi sol göğsümü emmedi 1gün,ben de o gün hep sağ tarafı verdim.ne yaptıysam almadı o gün sol göğsümü.
belki koltuk altı pişik falan olmuş olabilir, kontrol ettin mi?
benim kızım başka zamanlarda hırslanıp da almadığında ayakta yürüyerek yani evi dolaşarak vermeye çalışıyorum ve şşşşş diye diye sabırla turluyorum evi. Fazla sürmeden büyük bi iştahla alıyo zaten cadı. ;)
sen yeterki sıkılma ve sabırlı ol canım

seyda

o gögüsten daha az süt geliyor olabilir belki. ama arkadaslarin dedi gibi cok acikmasini bekle yada uyku sersemiyken emzir. benim kizim da sag gögsümden cok az süt gelmesine ragmen solu emmek istemiyor dogdugundan beri.  savas veriyorum cok accek o gögüsle baslamak gece veya uykusu acilmadan vermek gibi. bazen bende evi turluyorum. sabir sabir sabir pes etme.... :wave:

gülyağmuru

ya arkadaslar bu emzırme sorununu galıba genelde butun anneler yasıyor :cussing:...ben mama verılmedıgı surece bebişlerin rahatca emceklerını dusunuyordum ama benım bebişim anne sutunden baska hiç bişey yemedıgı halde benı bırakmaya çalıstı.. :BangHead: :BangHead:
ama arkadaslar saolsun :opucuk:, onların sayesınde su an rahatca emıyor :binkybaby: galıba benım yedıklerımle dogrudan orantılı bebişimin emme istegi... ben 2 gundur tatlı yiyorum ve bebişimde cokur cokur emıyor valla.. :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:aynen böle :toothy10: :toothy10:

tubi79

cevaplarınız için teşekkürler.galiba ara ara butip sorunları daha cok yasayacağız

dilek hira

ARKADAŞLAR BENDE ARA BU PROBLEMLERİ YAŞIYIRUM. YEDİĞİMİZ ŞEYLERİN ETKİSİ BÜYÜK TABİİ.BEN ACI BİBER YERSEM HİRA BENİ ALMAK İSTEMİYOR.SÜT ACIYORMU Kİ?

DÜN AKŞAM BİR DÜĞÜNDEYDİK BİR ANNE İLE BU KONULARI KONUŞTUK.ONDADA AYNI ŞEY VARMIŞ. VEEEEEEEEEEEEE NE DEDİ.

MEMELERDEN GELEN SÜTLERİN TADI FARKLI OLABİLYORMUŞ,BAZEN BİRİSİ EKŞİYORMUŞ BEBEK ONU ALMAK İSTEMİYORMUŞ.
EVE GİDİNCE TADINA BAK DEDİ. BENDE BAKTIM. HİRA  NIN ALMAK İSTEDİĞİ EKŞİMSİ. DİĞERİ İSE TATLIMSI. BENDE TAM TERSİ BİZİM KIZ TATLIYI SEVMİYOR HERHALDE.

SİZCE BÖYLE BİRŞEY OLABİLR Mİ?  BU ARADA YARIN OKULLAR AÇILIYOR VE BEN OKULA BAŞLIYORUM.SABAHÇIYIM.

jbdun

ben de biyerlerden duymuştum ekşidiğini ama taze gelmiyo bu sütler yaw :k06:

dilekcim kolay gelsin okula başlıyosun :wave: benim de perşembe bitiyo iznim ama 20 günlük sağlık ocağından alıcam rapor :suclu: hiç okula başlayasım yok bu dönem :k06:

dilek hira

BENİMDE OKULA GİDESİM GELMİYOOOOOOO   HİRA NUR U BIRAKIP. AMA YARIM GÜN DİYE KENDİMİ KANDIRIYORUM NE YAPIYIM. :honk:  BÜTÜN İKONLAR ANNELER VE GÜZEL BEBİŞLER İÇİNNNNNN :nazar:
:flowers: :k06: :sleepy1: ;) :-* :hello: :toothy10: :love7: :love3: :love8: :-[ :tongue3:
BUDA BANA :(

tubi79

bebeğim hala sol göğsümü almak istemiyorr :sad1: tavsiyelerinizle gece uyku arasında ve sabah uyandığında uyku sersemiyken verebildim. birde sol tarafa döndüğünde anlıyor cadı bas bas bağırıyo na yapcamı sasırdım.yönü nasıl biliyorsa. sağ taraa verir gibi kafasını kaydırarak verdiğimde alıyor bu yönteme kandı ama cok zor annem ve eşimin yardımıyla zar zor tutturduk napıcam bilemiyorum. hani süt olmasa derim napayım ama varken. tek meme yetmez cadıya ben nasıl yetiştireyim o kadar sütü tek memeyle. birde beni bırakmasın diye arada mama takviyesini kasıkla veriyordum. düşünsenize gece bas bas bağırıyo aclıktan ben kasıkla mama vermeye calısıyorum :cildir: annelik gercekten zormus. dogum yaptığım hastanenin yenidogan bölümüne danıstım dr. un verdiği cevap ugrasıcaz fakat basarılı olamama ihtimalimizde varmıs.

aslı

tubi79 eğer  sol göğsünü emmek istemiyorsa o göğsünü sağıp biberonla vermeye çalışsan. Bazen benim kızımda sol göğsümü almak istemiyor. Önce sağı verip sonra sol tarafa veriyorum o zamanlar. Bir dene istersen belki alır.

desree (Özlem)

Tubi79 bende yazmıştım benim oğlumda emmek istemiyor diye sana şöyle bir önerim var bebeğini sırt üstü yatır üzerine eğilip yattığı yerden emzirmeyi dene ben böyle yaparak emzirebiliyorum bazen zaten olmazsa Aslının dediği gibi o göğsünü sağarak verirsin yoksa o göğsünden süt gidebilir bir şekilde vermeye çalış sütünü benimde sol göğsümden az gelirdi ama sağmaya başladıktan sonra çoğaldı

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

Zara82

bende özleminki benzer bi cevap yazacaktim...yatarak emzirmeyi denedinmi....yani ikinizde yatacaksiniz????Birde baska pozisyon var....bebegin kafasi gögsünde ayaklari belinin arkasina dogru,..bir de onu dene

tubi79

tavsiyelerinizle sorunu çözdük umarım tekrarlamaz.herkese teşekkür. bu arada birde sunu farkettim şekeri azaltmıstım ben cok fazla kilo almamak adına galiba buda etkili oldu bebişimin emmek istememesinde. kilolar umrumda değil en az 2 ay daha :hungry: :muzz: :basardim: