Bebek bezi ?

Başlatan Emine, 13 Ocak , 2007, 18:19:57

« önceki - sonraki »

jbdun

allaha şükür pişiğimiz olmadı zaten,ben de çişli bezini de değiştiriyorum hemen, yani2-3saatte bir bez değiştiriyorum dediğin gibi aslıcım. Ben yine alıyım da kremini bulunsun,belki de akşam yatmadan önce sürsem olur ama akşam kakasını yapmıyo ki sabaha kadar :icon_scratch:
neyse ben alıyım da bakarım yine duruma göre:D

aslı

kızma safakrazicim  :flowers: 

Bende kendi fikrimi söyledim sadece. Bana da doğumdan sonra ebe gelmişti ege üniversitesinden oda bana her seferinde kullanmana gerek yok demişti. Yani anlayacağın doktorlardan sonra da hemşirelerin dediği de tutmuyor  :ehi:

Almiş'inAnniş'i

yok canım kızmadım! bunda kızacak bişi yok sadece açıklık getirmek istedim. ama bu kadarcık basit bir işlem için tartışmaya bile değmez  ;)
hemşire hanım her seferinde pişik kremi sürmeseniz bile bebeyağı mutlaka sürün yada yağlı mendil kullanın dedi...
bebeği temizlerken vücudundaki yağı alıyormuşuz çünkü... ve onun vücudundan aldığımız herşeyi geri yerine koymamız gerekiyormuş. teninin nemini alınca da tekrar nemlendirerek işlemi tamamlamak gerekiyor dedi! yani sadece şunu yap bunu yap meselesi değil. çok güzel mantığı ile açıklıyor...

jbdun

aynen öyle aslıcım kimsenin dediği birbirini tutmuyo,kime güvenecek biz insanlar bilmiyorum,allaha emanet yaşıyoruz valla bizim ülkede :sad1:

ben niveanın soft cream ıslak mendiliin kullanıyorum her çişinden sonra :k06:

aslı

Alıntı yapılan: safakrazi - 13 Mart , 2007, 09:57:02
yok canım kızmadım! bunda kızacak bişi yok sadece açıklık getirmek istedim. ama bu kadarcık basit bir işlem için tartışmaya bile değmez  ;)
hemşire hanım her seferinde pişik kremi sürmeseniz bile bebeyağı mutlaka sürün yada yağlı mendil kullanın dedi...
bebeği temizlerken vücudundaki yağı alıyormuşuz çünkü... ve onun vücudundan aldığımız herşeyi geri yerine koymamız gerekiyormuş. teninin nemini alınca da tekrar nemlendirerek işlemi tamamlamak gerekiyor dedi! yani sadece şunu yap bunu yap meselesi değil. çok güzel mantığı ile açıklıyor...

Teşekkürler safakrazi  ;)  .

Tebessüm :)

öffffff bıktım ben bu primadan, sabah yine çocuğun göbeğine kadar çıkmış kakası, eğer her defasında böyle olacaksa  dandik bi bez kullanalım o zaman. :cildir: :cildir: :cildir:  cildi hassas diye en iyi bezi kullanalım diyorum sonuç böyle oluyor, valla huggies kullanıp da memnun olmayan yoksa ben de ona geçicem, yanlız tek endişem sert olması, tahriş edr mi acaba poposunu?
aslı size kim gelmişti eğitime?adı neydi yani?

pişik kremi konusunda; herkes kendi bebeğinin poposunu bilir, krem kullanmadığın halde hiç pişik olmuyorsa kullanmaya gerek yok bence.ama ben kullanmak zorundayım. bi komşum demişti, en pahalı pişik kremlerini almışlar pişik olmaya devam etmiş, küçük tüp arko krem alıp kullanmışlar bir daha pişik filan olmamış.

aslı

ayşegülcüm doğumdan sonra ege üniv. bir araştırmaya katılmış. Bebeğin kırkı çıkana kadar 4 defa eve gelmişlerdi. Ege üniv. ebelik bölümünden. İsmini hatırlayamıyorum ayşegülcüm. Ayşegülcüm ilk başta sert gibi geliyor ama değil bence bir problem olmaz. Dediğim gibi numune gelinceye kadar sana birkaç tane gönderebilirim yada iş yerim çamdibinde istersen oradan da alabilirsiniz.

Bepantem kremi de deneyebilirsin Ayşegülcüm. poposu kızarmış gibi geldiğinde pişik kremi (nivea) yada bepanten kullanıyorum ben.

jbdun

ayşegül bizimki de demin yandan taşırdı :caca:  ay ne iştir anlamıyorum ben ya :cussing:

ponçik

kısssssslar
ben johnsons babynin pişik kremini aldım
yağlı ve yumuşacık çok beğendim
tavsiye ederim   :icon_thumright:

aslıcım tekrar teşekkür ederim canım, ama gerçekten gerek yok, şimdilik idare ediyoruz.90 lık paket açmıştım, yarısından fazlası duruyo, bunları bitriyim, numune gelmezse de bir paket huggies alır denerim artık. ;)

aslı

Rica ederim ayşegülcüm. Paketi yeni açmışsan bitir bencede.

Jbduncum ütüye devam demek bu iş  :k06:

jbdun

aynen öyle aslıcım :cildir:
zaten hala ütü yapıyorum bi yandan :laughing7:

bi yandan ütü bi yandan forum jbduna :nazar: veeeee tirübünler jbdun jbdun nidalarıyla inliyor sayın seyirciler :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav:

jbdun

aslı