Uzun tırnak hayalleri...

Başlatan Balböceği, 01 Şubat , 2010, 01:49:45

« önceki - sonraki »

Balböceği

Bir kadının eli mücevher gibidir; bakımlı ve uzun tırnaklar kadınlara kendilerini daha feminen hissettirir.

Bu hayali kurmayan pek az kadın vardır herhalde! En az kadınlar kadar erkeklerin de etkileyici bulduğu uzun tırnaklara sahip olmak herkese nasip olmuyor maalesef. Uzatabilmek için her şeyi yapıyor fakat başaramıyorsanız, bunun altında pek çok neden olabilir. En yaygın nedenlerden biri de kalsiyum eksikliği. Bu konuda vitamin ve kalsiyum tabletlerinden destek alabilirsiniz. Çünkü kalsiyum eksikliği tırnakların güçsüz ve kırılgan olmasına neden oluyor.

Parmak uçlarınızı kullanın
Sağlıksız ve uzamayan tırnakların diğer bir nedeniyse yeterince korunmamaları. Temizlik yaparken ya da bulaşık yıkarken eldiven kullanmıyorsanız, kullandığınız kimyasallardan tırnaklarınızı yıpratıyor olabilirsiniz. Eğer iş yaparken, örneğin işteyken bilgisayar kullanmak zorundaysanız, parmak uçları yerine tırnaklarınızı kullanarak çalışmak, onlar için yapacağınız en büyük eziyettir.

Düzenli törpüleyin
Tırnaklarınızın kendi halinde uzayabileceğini zannediyorsanız yanılıyorsunuz. İstediğiniz uzunluğa ulaşabilmesi için, tırnaklarınızı gün aşırı törpüleyerek şekillendirmeniz gerekiyor. Böylece güçsüz ve kırılmak üzere olan kısımlardan tırnağınızı kurtarıp sağlıklı olan kısmıyla uzamalarını sağlamış olursunuz.

Ölü derilerden kurtarın
Düzenli olarak manikür yapmıyorsanız, tırnağınızın yüzeyini kaplayan ölü deri tabakası, kırılmalarının nedeni olabilir. Çubuk yardımıyla tırnağınızın etlerini geriye doğru iterek, tırnaklarınızın nefes almasını sağlayın. Tırnaklarınızın sürekli ojeli kalmasına izin vermeyin. Hatta oje sürmek yerine tırnağı besleyen losyonları sürmeyi tercih edin. Ve sonuncu madde: Elleriniz sürekli ağzınızın etrafındaysa, hemen uzaklaştırın. Tırnak yeme alışkanlığından vazgeçmelisiniz.

ertl

elime yaptığım tek bakım krem sürmek  ;D
ona bile bazen vakit bulamıyom   :crybaby2:

Balböceği

Hayatta tirnak uzatmayi sevmem ama maalefes cok cabuk uzuyor daha gecen hafta kestim
simdi haftasi geldi kesim gunu uzadikca tirnak yiyommm bide su tirnaklar mumkunse masa basi kadinlar uzatsin
yemek yapmasinlarrr  :k06:

βαlκιz

benim tırnaklarım ve parmaklarım çok uzun
haftası gelmeden uzar tırnaklarım ..
ama uzutmayı sevmiyorum rahatsız oluyorum
bakımlı güzel olur tırnak ama uzun olması gerekmezz  :-\
    benim babamda tırnakları uzun olan kişinin yaptıgı yemeyi aslaaa yemezdii  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 01 Şubat , 2010, 03:47:30
    benim babamda tırnakları uzun olan kişinin yaptıgı yemeyi aslaaa yemezdii  :k06:
:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
BENDE BABAN GIBI DUSUNENLERDENIM CANIM..

TIRNAKLARIM ÇOK BAKIMLIDIR AMA ÇOK UZATMAM YEMEK YAPARKEN BILE ELDIVEN KULLANIYORUM  TEMIZ OLMAK ISLAMIN ŞARTI  :icon_thumright:

βαlκιz

çocuklarınkide bana çekmiş hemen uzuyo 4 günde bir kesiyorumm  :k06: :k06: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 01 Şubat , 2010, 03:53:20
çocuklarınkide bana çekmiş hemen uzuyo 4 günde bir kesiyorumm  :k06: :k06: :k06:
ZOR OLUYODUR ÇOCUKLARIN TIRNAGINI SACINI KESMEK RAHAT DA DURMAZLAR

βαlκιz

genelde uyurken kesiyorum  :-\
saçlarını geçen gün enselerini biraz kestim oyun oynuyolardı arkaları dönükken kırptım hemen  :k06:
ama farkedince biraz ağladılarr korktular demek  :k06:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 01 Şubat , 2010, 03:57:15
genelde uyurken kesiyorum  :-\
saçlarını geçen gün enselerini biraz kestim oyun oynuyolardı arkaları dönükken kırptım hemen  :k06:
ama farkedince biraz ağladılarr korktular demek  :k06:
ÇOK TATLILAR YAAA  :nazar: :nazar: :nazar:DEMEK KORKTULAR AYYY OP BENIM İÇİN  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Balböceği

Alıntı yapılan: ραяιѕℓιм ѕιвєℓ - 01 Şubat , 2010, 03:52:04
Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 01 Şubat , 2010, 03:47:30
:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
BENDE BABAN GIBI DUSUNENLERDENIM CANIM..

TIRNAKLARIM ÇOK BAKIMLIDIR AMA ÇOK UZATMAM YEMEK YAPARKEN BILE ELDIVEN KULLANIYORUM  TEMIZ OLMAK ISLAMIN ŞARTI  :icon_thumright:
bende sana katiliyorummm  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

ZyNp

ben cok severım uzun tırnak herzman gıderım manikür eksik etmem sevıyorum bıde parlak oje tamam cok temız bakarım

derbeder

tirnaklarimi uzatmam ozellikle ama az uzun olunca guzel gozukuyorlar  :laughing7:
zaten az uzayincada keserim torpulerim kremlerim vs. gerci istesemde çok uzatamiyorum, çunku lenslerimi cikarirken gozlerime batiyor tirnaklarim  :tongue3:

birde evet yemek yaparken rahatsiz olurum zaten, tirnagi uzun olan birinin elindende birsey yememeye gayret ederim  ;D ama eldiven filan giymem, cunku eldivenler normal insanin elindende pis  :igrenc:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!