Bir defada ne kadar süt sağıyorsunuz?

Başlatan Aslı & Eren, 28 Aralık , 2007, 01:09:52

« önceki - sonraki »

emosum

emosum

yok ben calışmıcamda merakımdan sordum canım saolun
tırstım biraz kan deyince :tongue3:

Almiş'inAnniş'i

almeriya

valla emosum calismicaksan hic düsünme bunlari hayatim.emzirmenin tadini cikar.benim durumm farkliydi.bilal said erken dogdu ve 1 aydan fazla hastanede kaldi.ben hergün gittim yani na barada 4 saatte bi pompa yapiodum.fazlasdinida buzluga atiyodum.oglusm geldi ama 2400 gr di ozaman.hala cok kuvvetsizdi.ememiyod beni.bende birakmasin diye sagmaya devam ettim,gece kalkip pompaliyodum sütü bilal e veriyodum kalanida posete hoop buzluga ve baradada siseleri her defasinda kaynatmak gerektiginden yarim saatte sersem gibi onlari bekliyodum kac defa siseler tam yanmaya yakin yetistim hatirlamiyorum amannnnnnnnn  roman yazdim.ne yapayim eski günler canlandi gözümde .sende hic pompaya falan hveslenme yani güzelimm.sanildigi kadar kolay degil yanii :igrenc: :igrenc:

emosum

tamam almeriyacım anladım teşk..senin durumun farklıymıs bende siz böyle yazınca merak ettim zaten cok pimpirikliyim hamişlik beni böyle yaptı herseyi merak ediyorum heveslendiğimden deil canım bakalım beni nasıl günler bekliyooo :tongue3:

almeriya

yanlis anlama heves derken merak etme demistim.haklisin ins herseyi merak ediyo .ins sen cok problem yasamassin canim.ya buarada mavili nerelerde canim pek girmiyoda haberin varmi???

emosum

canım teşk..mavili calıştıgı için giremiyor canım fazla ben işi bıraktım gecen haft oyuzden fırsatım cok oluyo :tongue3:

almeriya

yaw o hala calisiyomki..dogma ne kadar kalmisti onn .ve senin söyle arda girsin yoklugn hissettirmesin.bak yoklug hemen anlasiliyoooooooo :opucuk:

emosum

evet canım oda calışıyo ben özel şirkette calıştıgım için cıktım ama maviş doguma 3 hafta kala cıkacakmıs hemsire oldugu için bizim sayfamızada yazdım maviş ugramıyosun diye ama gelince yazar canım bu arada mavişle beni aramızda iki hafta var yani ben ondan 2 hafta önce do0gum yapacam.yani benim 30.hafta bitmek üzere 8 aydayım canım

handan

bi arkadaşım kartal realin içinde bi bebek mağazasından almış aynı fiyata ama remziyenin de dediği gibi ben e-bebek mağazasından çamlıca dan. 

sude

slm bırsey sorucam kızlar sızlere ınsallah hemen yanıtlarsınız
oglum benı cok zor emıyor hemen almıyor tutamıyor ve o tutuncaya kadar bütun sutler akıyor hem o sınır oluyor hem ben ıkımızde kan ter ıcınde kalıyoruz o emıcem ıdye ben emzırıcem dıye.kızımda sorun yok sukur guzel emıyor.
oglumu sutumle besleyebılmek ıcın medelanın sut pompasını almayı dusunuyorum ama kullanan bır arkadasım sutunun azaldıgını soyledı onu kullandıgında.ben cogalmasını ıstıyorum enazından 6ay sutumle beslemek ıstıyorum.ınsallah sutum olurda 1 2 yasına kadar emzırırım.bılen yada kullanan varmı azalırmı sızce sutum :icon_scratch:
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

oozge

CANIM BNDE OLE BISI DUYMUSTUM AMA DR.UNA SORMAN EN DOGRUSU BENCE
EMZIRMEYLE ILGLI BI DERS GORDUNMU DR.UNDAN GENELDE GOSTERIOLR BI EGITIM VERIOLAR.YIGENIMINDE BEBISI EMMIYODU EMIYO SANIYODUK AGLIYODU SUREKLI FLN SNR DR.YLE GORUSTU  VE ANINDA NORMALE DÖNDU EMMESİ TABI EMZIRME SEKLINDENDE KAYNAKLANIO AMA KIZIN EMIOSA SORUN EMZIRMEDEN KAYNAKLANMIO
AMA ONA ALISIRSADA POMPADAN YANI SUREKLI O SEKILDE VERMEN GEREKMICEKMI BUSEFER IYICE SOGUCAK MEMEDEN BIBERONA ALIŞTIGINDA :honk:

handan

Alıntı yapılan: sude - 12 Temmuz , 2008, 13:18:43
slm bırsey sorucam kızlar sızlere ınsallah hemen yanıtlarsınız
oglum benı cok zor emıyor hemen almıyor tutamıyor ve o tutuncaya kadar bütun sutler akıyor hem o sınır oluyor hem ben ıkımızde kan ter ıcınde kalıyoruz o emıcem ıdye ben emzırıcem dıye.kızımda sorun yok sukur guzel emıyor.
oglumu sutumle besleyebılmek ıcın medelanın sut pompasını almayı dusunuyorum ama kullanan bır arkadasım sutunun azaldıgını soyledı onu kullandıgında.ben cogalmasını ıstıyorum enazından 6ay sutumle beslemek ıstıyorum.ınsallah sutum olurda 1 2 yasına kadar emzırırım.bılen yada kullanan varmı azalırmı sızce sutum :icon_scratch:

düzenli sağdığın sürece azalmaz süt. yeterki ihmal etme. 3  satte bi düzenli olarak kızını emzirdikten sonra kalan sütü boşalt. geceler olsun olsun 4.5 satte bi sağ. göğsünde süt kalmasın. 5. ay biteli 1 hafta oluyor sadece anne sütü veriyorum. hemde sadece sağarak medela nın pompasını kullanıyorum. kızım hiç  emmedi. azalınca süt (ki ben sağmayı ihmal edince oluyo) boş boş 10 ar  dk boş boş sağıyorum 3 satte bi. 2-3 gün devam ediyorum buna. sonra  artıyo süt. ama gerçekten kararlı olmak lazım , yoksa yapamazsın, sabır işi.