2008 Aralık - 2009 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebişleri

Başlatan βαlκιz, 26 Ocak , 2010, 18:37:26

« önceki - sonraki »

βαlκιz

Alıntı yapılan: aynur - 04 Mart , 2010, 20:51:24
balkız nasılsın. nasıl ikizlerin. benim kız bugünlerde çok yaramaz. bütün gün kafam şişti bugün. eşin eve gelince dedim ya bana kulaklık al ya kzının ağzına bant. sürekli bir mızıldama sürekli birşeyler istiyor. istediği olana kadar bağırıp çağırmaya devam ediyor. odada kesinlikle  durmuyor. kapıyı açıyorum benide yanında istiyor. birde geçen hafta ablasıyla beraber girp oldular. ateşlenmedi fazla ama öksürük ve hırıltı vardı. bizimki birde hiç şurup içmiyor zorla içirsemde kusuyor.  şimdi iyi ama bu yaramazlıkları nolcak bilmiyorum valla.
benimkilerden umut beyy de durmadan bagırıyooo
istedigi olcakkk illa
dün salonun kapısını kapatttım diye kendini yerlerde yuvarladıı bagırıyo aglıyoo
kapıyı açtım sustuu  :k06: :k06: kapıyla oynıycakmış derdi oo bi ilerii bi geri kapıyı itiyoo
digeri masum yavrum
gidiyoo kardeşine kollarını açıp sarılıyoo yüzünü kardeşinin yüzüne deydiriyo
çok seviyo
ama digerii bagırıyo istemiyooo  :k06:
şimdi ikiside öksürüyo çok fenaa öksürük şurubu verdi doktor ama geçmedi daha
:y25: :y25: :y25:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

aynur

öksürük için siyah turpun içini oyup 1 kaşık bal koy 24 saat soğukta bekletip yatmadan önce bir kaşık verebilirsin balkız. bunu bana çocuk doktoru söyledi iyi geldi bizimkilere istersen dene.

βαlκιz

evet biliyorum ama turp bulamadık  :k06: :k06:
terayag ile pekmezi kaynattım içirdim bakalım işe yarıycakmı
bide ayaklarının altına viks sürüyorum bunuda nette okudum kesiyomuş hemen
eşimin öksürügünü kestii ayaklarına viks sürdük  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

aynur

tereyağı ile pekmezi hiç duymamıştım balkız ama ayak altına viksi hatırlattığın iyi oldu. benimde eşim öksürüyordu şimdi hemen sürüyoruz.

βαlκιz

βαlκιz

serra_emine

O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

aynur

balkızzz olmuş güllüşah. yeni sayfa açtılar sandım. ben yoktum bir süre çünkü kızım 6. hastalığı geçirdi. aslında hala biraz döküntüleri var. cumartesi yüksek ateşle başladı. 3 gün ateşi en az 37,5 tu. bir keresinde elleri ve ayakları buz gibiydi ve hafif morardı acile koştuk. çok yüksek ateştenmiş. novalgin iğne yaptılar düştü. 4. gün döküntüler başladı kurtulduk ateşten.ateş berbat birşey  bide bu hastalığın teşhisinide koyamıyorlar 3 günden önce koyduklarında zaten hastalık geçmeye başlıyor. benim büyük kızımda 14 aylıkken geçirmişti bu hastalığı tecrübe iyi ama ateşli oldularmı hep endişeli bekleyiş. eee hasta olduğu için bir haftadır eve hapisim yine. hafta sonu anneme gitcem. öyle işte. başka bir şey yok.

βαlκιz

geçmiş olsun canım
neden oluyo acaba allah allah
birdaha olmaz umarım
ateş gerçekten kötü ya insan telaşlanıyooo ama bebekler iştee hasta ola ola büyüyolarr
:crybaby2: :crybaby2:
benimkilerinde uykusu düzene girdi çok şükür allahımaa
sabah 8 de hop ayaktayızzz
kahvaltı falan sonra oyun saat 11 de uyuyolar
1 gibi kalkıyolar sonra 5 de uyuyolar 7 de uyanıyolar en son 12 de uyuyolar gece 1 kere kalkıyolar süt için çok rahatladım inşallah bozulmaz düzenleri
onlar uyudukça bende hemen uyuyorum şimdi uyumadım ablam evde yok diye uyumadım gelsin bende yatıcamm

neslihan

canım sen süte ne zaman başlamıştın?bende artık sütü kesicem pes dedim çünkü sağıyorum doğru düzgün içmiyor zilli istemiyor

Demet_dk

Alıntı yapılan: •♥ GüLLüŞaH•♥ - 20 Nisan , 2010, 11:42:17
geçmiş olsun canım
neden oluyo acaba allah allah
birdaha olmaz umarım
ateş gerçekten kötü ya insan telaşlanıyooo ama bebekler iştee hasta ola ola büyüyolarr
:crybaby2: :crybaby2:
benimkilerinde uykusu düzene girdi çok şükür allahımaa
sabah 8 de hop ayaktayızzz
kahvaltı falan sonra oyun saat 11 de uyuyolar
1 gibi kalkıyolar sonra 5 de uyuyolar 7 de uyanıyolar en son 12 de uyuyolar gece 1 kere kalkıyolar süt için çok rahatladım inşallah bozulmaz düzenleri
onlar uyudukça bende hemen uyuyorum şimdi uyumadım ablam evde yok diye uyumadım gelsin bende yatıcamm

gülşahcım çok sevindim vallahi inşallah hep böyle devam eder yaa :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar:
doruk ta eskisine göre daha iyi aynı anlattığın gibi uyku saatleri bizimde akşam 11 de uykusu geliyo
çok sabrettik çok dua ettik çok şükür düzeliyo  :amin: :amin:

neslihan

maşallah canım.Benim kızda 10-11 gibi uyuyor çok şükür.Bu seferde gündüz hiç uyumuyor.

βαlκιz

sağolun kızlar düzeldi çok şükürr
oğlum benle uyumaya alıştı ama napalım olsun okadar  :k06:
ben süt vermeye 10 aylıklarken başladım doktorum verme verme desede verdim
süt bu ne zararı olucakkii alerji falan olmadılar zaten verdim bende

βαlκιz

kızlar nerdesiniz ugramıyosunuz
çocuklar nasıl neler yapıyolar
benimkilerden biri ben naparsam onları yapıyo ögrenmiş  :k06:
parfüm yada kolanya şişesini alıp kendine dökmeye sıkmaya çalışıyo
saç kurutma makinesini kafasına tutuyo
kolyelerimi alıp kendine takıyoo  :k06:
ben çorap giyersem oda gidiyo çorap buluyo alıyo elinde dolanıyo yada bana veriyo oda giycek yaniii  :k06: ne ögretirsem hemen ögreniyo sar sar yapıyorum ellimde ellerimi çeviriyorum oda yapıyo ikiside yapıyo bunu
utan diyince utanma ifademiz var onu yapıyolarr  :toothy10: :toothy10: altdan alttan bakıyolarr yanii  :ehi: böyle iştee hergün dahada tatlı oluyolarr maşalallah  :nazar: :nazar:

βαlκιz

kızlar kızlar gelemmi yanagızdan öpemmi burda ocak annesi bi ben kaldım nerdesiniz  :director: :director: :director:
benim oğlan çamaşır bile asarken yardım ediyo bana
:ehi: :ehi:
ben asmadan sirkeliyorum çamaşırları oda alıp sallıyo sirkelemye çalışıyo  :ehi: :ehi:
çamaşırlıga asmaya çalışıyo  :k06: çok tatlı oluyo ya yardım ediyo
eğer biyeri siliyosam oda bez falan bulup geliyo oda siliyo  :k06: maşallah oğluma hamarat olcak umut beyy  :nazar: :nazar: :nazar: