29 Nisan , 2024, 12:16:25

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

İkili Testi Ne Kadara ve Nerede Yaptırdınız???

Başlatan ♥ღ♥ JADE ♥ღ♥, 21 Ocak , 2010, 20:43:57

« önceki - sonraki »

CeRoXiMo

Buraya kadar problemlerden alamadık başımızı ama bundan sonrası inşallah sakin geçer, Teşekkürler iyi dileklerin için.

CeRoXiMo

Tam bir sinir harbi bu testler. İkili test 1/50 risk çıkmıştı amniyosentez yaptırdım hala sonuç bekliyorum. 3 değil 4 hafta sürüyormuş ıyyyyyy  :cussing:  Üçlü test sonucum ise tamamen risksiz çıktı, sonuçlar çok iyi.

İkili testim neden bu kadar uçtu, hangisine güvenilir hiç bilmiyorum, ama neyseki amniyosentezi yaptırmışım, ikili üçlü testler delirtirdi yoksa beni. Beklemek de delirtiyor gerçi ama olsun Ayın 12 si kesin tarih, birşey kalmadı.

.:.Zamansız.:.

cerencim içini ferah tut tatlım güzel haberler alıcaksın allahın izniyle..az kalmış canım sabır :opucuk:

yağmur8183

Merhaba kızlar, bende 8 haftalık hamileyim, 4 hafta sonra bizde bebişle ikili test için gideceğiz, sabırsızım, hayırlısı ile sorunsuz geçer Rabbimin izniyle...  :amin:

CeRoXiMo

ESİNCİK

10 gün sonra ikili testim ve şimdiden stres sardı beni :(

CeRoXiMo

Canım hiç stres yapmaya değmiyor, zaten bu ikili test başa bela, çok fazla hatalı yüksek risk sonuçları veriyor. İki ucu bilmemneli değnek  :cussing: Kullandığın hormon hapı (progesteron vs) varsa sonuçlar zaten tavan yapıyor. Stres yapmadan sakin sakin yaptır testlerini, sağlıklı sıhhatli bebişini kucağına alırsın inşallah.

ESİNCİK

nadiren dramamin (bulantı için) dışında hiç bi ilaç kullanmıorum tatlım ya. Bakalım ne çıkacak. Sonuçta sıfırı yokmuş bunun ama çok yüksek risk çıkmazsa inşallah amniyosentez yaptırmıycam ben. Bi de neden onun riskini alıyım. Şimdiden aklım fikrim orada...

Aytii

shekersheyler

Alıntı yapılan: ✬ Aytii ツ ✬ - 18 Ocak , 2011, 10:31:11
ikili test ense kalınlığı testimi  :icon_scratch:

Evet canım ense kalınlığı testi ile senden kan alıp iki tane hormona bakıyorlar, bu üçünün sonucunu bilgisayara girip sana risk söylüyorlar, aslında tanı testi değil, sadece olasılık söylüyor  :-ooo

serife26

ikili testin ilk basamağı ense kalınlığının ölçülmesi,sonra da kan alıyorlar senden,ikisinin değerlerini bilgisayar ortamında giriyorlar ve olası down sendromu riskini belirliyor dr. lar,genele 5 gün fln sürüyor sonucu alman.benim değerim normal çıktı çok şükür,3 lü test yaptırmayacağım ztn,dr. da tamam dedi,2 li test çok daha gerçekçi sonuçlar veriyormuş 3 lü ye göre,artı bişey daha olası risk büyük çıktı o zaman karnından su aldırmayacaksan 2 li ye bile gerek yok dedi bana,hem su aldırmam hem de bebeğim hastalıklı olma olasılığı olsa bile onu aldırmam dedim doktora,o da benle aynı fikirdeymiş meğer,anlıycan bu testler sadece risk derecesini söylüyor,kesin tanı koymuyor.ki tanı konsa bir ihtimal uğruna bebeğinden vazgeçer misin en büyük soru da bu sanırım.Allah kimseyi böyle bişeyle sınamasın,sınananlara da sınavında yardımcı olsun.

Aytii

Alıntı yapılan: shekersheyler - 18 Ocak , 2011, 10:35:27
Alıntı yapılan: ✬ Aytii ツ ✬ - 18 Ocak , 2011, 10:31:11
ikili test ense kalınlığı testimi  :icon_scratch:

Evet canım ense kalınlığı testi ile senden kan alıp iki tane hormona bakıyorlar, bu üçünün sonucunu bilgisayara girip sana risk söylüyorlar, aslında tanı testi değil, sadece olasılık söylüyor  :-ooo

hım benim kontrolüm 24 Ocakta doktorum ense kalınlığına bakıcaz demişti birde cinsiyeti belli olacakmış işte 14. haftaya girmiş olcam ozaman inşallah güzel sonuçlar çıkar  :amin:  :amin:  :amin:

Aytii

Alıntı yapılan: serife26 - 18 Ocak , 2011, 10:36:43
ikili testin ilk basamağı ense kalınlığının ölçülmesi,sonra da kan alıyorlar senden,ikisinin değerlerini bilgisayar ortamında giriyorlar ve olası down sendromu riskini belirliyor dr. lar,genele 5 gün fln sürüyor sonucu alman.benim değerim normal çıktı çok şükür,3 lü test yaptırmayacağım ztn,dr. da tamam dedi,2 li test çok daha gerçekçi sonuçlar veriyormuş 3 lü ye göre,artı bişey daha olası risk büyük çıktı o zaman karnından su aldırmayacaksan 2 li ye bile gerek yok dedi bana,hem su aldırmam hem de bebeğim hastalıklı olma olasılığı olsa bile onu aldırmam dedim doktora,o da benle aynı fikirdeymiş meğer,anlıycan bu testler sadece risk derecesini söylüyor,kesin tanı koymuyor.ki tanı konsa bir ihtimal uğruna bebeğinden vazgeçer misin en büyük soru da bu sanırım.Allah kimseyi böyle bişeyle sınamasın,sınananlara da sınavında yardımcı olsun.

vazgeçeceğimi sanmıyorum Şerife  :love9: ama dediğin gibi yinede Allahım kimseyi sınamasın böyle bir durumla  :amin:

mandalinaportakal

geçenlerde yaptırdık testimizi.muayene ücretine ek 80-90 lira gibi bir ücret ödedik kan alımı için.çıkan sonuç ise paha biçilemez :amin: