İkili Testi Ne Kadara ve Nerede Yaptırdınız???

Başlatan ♥ღ♥ JADE ♥ღ♥, 21 Ocak , 2010, 20:43:57

« önceki - sonraki »

haydibebeğim

Alıntı yapılan: zamansiz - 26 Şubat , 2010, 14:39:52
benimde 50'nin altında çıktı allahım herşeyin hayırlısını versin..haydi bebeğim canım ense kalınlığın ve 1/? oranın kaçtı senin?

1mm in altında çıktı.1/ oranı ne anlamadım yalnız?

arzuhatem

bende 37 çıktı ama kız dedi doktor tutmadı :)
canım kızım azram allahım sana şükürler olsunn

KybeLe

Bende marmara üniversitesi hastanesinde ücretsiz yaptırıcam kısmet olursa. Kayınvalidem sağolsun bugün gidip randevumuzu almış 1nisan'a.
Oğluşuuumm :)

arzuhatem

canım bende madikal parkta yaptırdım aslında söyleselerdi yaptırmazdımm hiç demediler bile 2 li test yapıcaz diye 250 tl aldılar ve o yüzdende gitmiyorum artık oraya devlet hastaneleri yapıyoo çoğu üçret bile almıyo ama çoğu özel hastanelerde ssk annaşması yok ikili test için

KybeLe

evet canım özel hastaneler para tuzağı resmen. Ben de erdem hastanesine gidiyorum orada 250tl yapıyorlarmış. Neden ücretsiz yaptırma imkanım varken 250tl bayılayım ki.
bazı özel hastaneer de 120tl civarındaymış. Ne kadar güvenilir bilinmez tabi, marmara üniversitesinde prof. bakıyormuş sonuçlara ve denk gelirse prof orada olursa o bakıyormuş ultrasondan. bunu da allahın izniyle atlatsak birşeycik istemiyorum :amin:
Oğluşuuumm :)

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

90 a yaptırdım kızlar ikili testi üçlüyü devlette yaptırdım ona ücret vermedimm  :laughing7:
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

gülfer

bende 60 a yaptırdım ikili testi aynı yerde üçlü testi yaptırıcam oda 60 tl

arzuhatem

bende şuanda erdem hastanesi ne gidiyorum çamlıca erdem hastanesi diler hanım hastasıyımm sen hangisine gidiyosunn

.:.Zamansız.:.

sibelcim selam canım;
bende istanbul anadolu yakasındayım.
nene hatun hastanesine gidiyorum. 70ytl ödedim canım bende..hem ense kalınlığına baktılar hemde kan aldılar benden.
bu hafta nasipse bir 70 daha bayılıp üçlü yaptırcam canım :ehi:

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

bende devlet hastanesinde yaptırdım ne üçlüye nede ikiliye para ödemedim ::)

arzuhatem

CeRoXiMo

İkili ve üçlüyü devlet hast. yaptırdım, hiç özel hastaneye gitmedim şimdiye kadar, doktorumun özeline gidip parayı oraya bayıyorum zaten:)

Ense kalınlığı normal çıktı ama ikili test sonucum1:50 yani aşırı riskli çıktı. BetaHCG hormonu tavan yapmış, bu da bir down sendromu göstergesi.  ikili ve üçlü kan alınarak yapılıp sonuçları 3-4 güne çıkıyor.

İkilinin sonucu yüksek çıkınca 16. haftada hemen amniyosentez yaptırdım 7 ay kafama takıp sinir olacağıma kesin sonuç alayım. o da tıp fakültesinde ve ücretsiz, özelde fiyatları 800tl den başlıyor. Amniyosentezde de acı diye birşey yok, kalçadan iğne yapılır gibi iğnenin batışı hissediliyor o kadar, meraklanacak bir durum değil. Şimdi genetik sonucu bekliyorum.

İkili üçlü sonuçlar ne çıkarsa çıksın aklınızı yerinde tutmaya çalışın çünkü doktorlar moral bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu testler sizdeki riskleri ortaya koyuyor, kesin bir cevap değiller.

.:.Zamansız.:.

cerencim iyi haberler alırsın inşallah arkadaşım :amin: rabbim meleklerimizi korusun

CeRoXiMo

İnşallah, sabırsız son bir haftam kaldı test sonucuna, Rabbim hepimize bebişlerimize sağlık sıhhat versin.

Demet_dk

Alıntı yapılan: CeRoXiMo - 01 Nisan , 2010, 11:24:06
İkili ve üçlüyü devlet hast. yaptırdım, hiç özel hastaneye gitmedim şimdiye kadar, doktorumun özeline gidip parayı oraya bayıyorum zaten:)

Ense kalınlığı normal çıktı ama ikili test sonucum1:50 yani aşırı riskli çıktı. BetaHCG hormonu tavan yapmış, bu da bir down sendromu göstergesi.  ikili ve üçlü kan alınarak yapılıp sonuçları 3-4 güne çıkıyor.

İkilinin sonucu yüksek çıkınca 16. haftada hemen amniyosentez yaptırdım 7 ay kafama takıp sinir olacağıma kesin sonuç alayım. o da tıp fakültesinde ve ücretsiz, özelde fiyatları 800tl den başlıyor. Amniyosentezde de acı diye birşey yok, kalçadan iğne yapılır gibi iğnenin batışı hissediliyor o kadar, meraklanacak bir durum değil. Şimdi genetik sonucu bekliyorum.

İkili üçlü sonuçlar ne çıkarsa çıksın aklınızı yerinde tutmaya çalışın çünkü doktorlar moral bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu testler sizdeki riskleri ortaya koyuyor, kesin bir cevap değiller.

güzel haberler alırsın inşallah
sorunsuz gebelik gerçimeni dilerim