16 Mayıs , 2024, 13:35:27

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

İkili Testi Ne Kadara ve Nerede Yaptırdınız???

Başlatan ♥ღ♥ JADE ♥ღ♥, 21 Ocak , 2010, 20:43:57

« önceki - sonraki »

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

tatlım ben kan testini daha yaptırmadım cok pahalı fiyat vediler hastane arastırıyorum san ama ense kalınlıgı ölcüldü cok sükür onda sorun yok ense kalınlıgı da normal ultrasonla bakıyolarr canını hiç sıkma sekerim ben cok korkarak gittim bişi derler diyeee ama cok sükür iyi seyler söledi doktorum sende hayırlı haberlerle dönüceksinn iinşşş  :opucuk:
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

Demet_dk

Alıntı yapılan: haydibebeğim - 27 Ocak , 2010, 13:28:54
Alıntı yapılan: Demet_dk - 27 Ocak , 2010, 10:52:59
senden kan alacaklar kolay bi işlem yani down sendromuyla ilgili
ben aynı gün içinde almıştım sonucunu
korkulacak bişey yok rahat ol  :icon_thumright:

bide sonraki haftalarda ikinci düzey ultrason var
onda da detaylı ultrasondan bakacaklar ense kalınlığı vs. :icon_thumright:

cnm çok teşekkür ederim,inşallah güzel haberlerle döneriz :amin:

inşallah  :amin:

haydibebeğim

demetcim ve sibelcim çok teşekkür ederim canlarım :opucuk:
sibelcim sevindim ense ölçüsünün normal çıkmasına,benim de içim rahatlasa keşke..daha 2 hafta var.kan tahlilleri için ne kadar ücret söylediler?

Demet_dk

ikili testi yanlış hatırlamıyosam 80 liraya yaptırmıştım özel hastanede
ikinci düzey ultrasonuda ücretsiz yaptırdım ssk göztepe gebe polikliniğinde

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

ense ölcümü ücretsiz
kan tahlilini de 170 lira dediler ama en son 110 a buldum bi kac hastane daha var oraya soracagım

haydibebeğim

Alıntı yapılan: Demet_dk - 27 Ocak , 2010, 15:12:43
ikili testi yanlış hatırlamıyosam 80 liraya yaptırmıştım özel hastanede
ikinci düzey ultrasonuda ücretsiz yaptırdım ssk göztepe gebe polikliniğinde

kan testini nrye yaptırdın,ben de 2 hafta sonra yaptırcam.kartaldayım

tatlım
Alıntı yapılan: '''''''sibel'''''' - 27 Ocak , 2010, 16:16:48
ense ölcümü ücretsiz
kan tahlilini de 170 lira dediler ama en son 110 a buldum bi kac hastane daha var oraya soracagım

o neymiş öyle ya,soygun resmen :-ooo
bak demet 80e bulmuş yaprıtmış,bu kadar farkediyor mu ya,80 nere 170 nere :-ooo

Demet_dk

erdem hastanesinde yaptırmıştım ben 1 yıl oluyo

börtüm_böceğim

aynı zamanda 11-14 haftalık testleri, prof. dr. fehmi yazıcıoğluna yapıtırmıştım ben, ultrasanografi ve kan testi kantesi sonucu 3 günde çıkıyor, ultraasonda bebeği  ense sıvısı kalınlığı ölçümü önemli kılınıyor, bizimkisi sıkıntılı çıkmıştı yani 2,8 di,amniyosentez önerilmişti ancak yaptırmadım çünkü böyle çok denilipte bebeklerin hep sağlam doğdunu duydum ki nitekim de öyle, olan 7 ay sıkıntılı ve korkulu rüyalarla geçen gecelerime oldu.. 2. gebeliğimde ki olursa:) yaptırmayı düşünmüyorum bile:) bu arada doktordan doktora göre değişen i grafikte söz konusu yani kimileri ense sıvısı kalınlığını mak. 3 kabul ederken kimileri 2,5 kabul ediyormuş,ve burun kemiğinin izlenmeside önemli imiş down sendromlu olmadına dair...
yeryüzünde pişman olunmayacak tekşey varlığın annecim...

börtüm_böceğim

bu arada 10 ay kadar önce ikisi birlikte özel muayenesinde 170 tl. idi

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

evet burun kemigi ve mesane aralıgıda cok önemliymiş  ::) ::)

börtüm_böceğim

ama bu kan ve ultrasonu bi arada yaptı ondan soydu sanırım:)) medikalpark ta 240 a yeni bi arkadaşım yaptırdı:))

elif35

ben ikili testide ultrasonda ense kalınlığı ölçümünü de aynı gün ve ücretsiz yaptırdım çok şükür ense kalınlığı 1 mm nin bile altında doktor çok güzel dedi ikili testi de bütün değerlerin normal korkulcak bişey yok dedi 1 ay sonra üçlü taramaya gidicez.valla insan korkuyo ne olsa da ben gece uyuyamadım desem yeri var insan tedirgin oluyor ama çok şükür herşey normal bol bol dua edin zaten kucağınıa almak nasipse ne yapsak da o zaten doğar Rabbimize sığınıcaz

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

katal cevızlıde  dragos sıfa hastanesınde ıkılı testı 55 tlye yapıyorlar artı 35tl  muane ücretı ....

börtüm_böceğim

valla süpermiş ben hem 170 tl verdim hemde 9 ay bebeğim down sendromlumu diye korku çektim:)) çok şükür sağlıklı doğdu yavrum. ense sıvı kalınlığı 2,8 çıkmıştı..

haydibebeğim

Alıntı yapılan: börtüm_böceğim - 27 Ocak , 2010, 17:54:52
aynı zamanda 11-14 haftalık testleri, prof. dr. fehmi yazıcıoğluna yapıtırmıştım ben, ultrasanografi ve kan testi kantesi sonucu 3 günde çıkıyor, ultraasonda bebeği  ense sıvısı kalınlığı ölçümü önemli kılınıyor, bizimkisi sıkıntılı çıkmıştı yani 2,8 di,amniyosentez önerilmişti ancak yaptırmadım çünkü böyle çok denilipte bebeklerin hep sağlam doğdunu duydum ki nitekim de öyle, olan 7 ay sıkıntılı ve korkulu rüyalarla geçen gecelerime oldu.. 2. gebeliğimde ki olursa:) yaptırmayı düşünmüyorum bile:) bu arada doktordan doktora göre değişen i grafikte söz konusu yani kimileri ense sıvısı kalınlığını mak. 3 kabul ederken kimileri 2,5 kabul ediyormuş,ve burun kemiğinin izlenmeside önemli imiş down sendromlu olmadına dair...

cnm beniim gerçekten de çok zor ya 7 ayı acaba mı  diye geçirmek,allah kimseye öyle korku yaşatmasın.ben ayın 15inde gidiyorum ikiliye.korkuyorum.
Alıntı yapılan: Sivaslim - 28 Ocak , 2010, 14:38:04
katal cevızlıde  dragos sıfa hastanesınde ıkılı testı 55 tlye yapıyorlar artı 35tl  muane ücretı ....

sivalı iyiymiş 55 tle bakalım güven tıp kaça yapacak?