14 Mayıs , 2024, 22:29:36

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ayşe Arman'ın Yazısı Bebek İsteyenler Mutaka Okuyalım..

Başlatan н∂vv∂ ツ, 20 Ocak , 2010, 20:28:58

« önceki - sonraki »

н∂vv∂ ツ

AYŞE ARMAN NASIL HAMİLE KALDI?
Hürriyet yazarı Ayşe Arman nasıl hamile kaldı dersiniz?.. İşte Arman'ın hamile kalabilmek için verdiği mücadele

19 Ağustos 2004 Perşembe 12:54

Kafana takma bak neler oluyor

Biyolojik saat mi
Etraftan gizli bir baskı mı?
Nedir?
Anlaması ve anlatması hiç kolay değil ama bir sabah uyandım ki:
''Aman Tanrım, ben bir kompleks sahibiyim!'
Bir bu eksikti!
Çocuk kompleksi.
Bebek bebek
Benim niye bir bebeğim yok?
Aşık olduğum bir adam var (nerede tahta vuracağım?), güzel bir ilişkim var (nerede tahta vuracağım?), iyi de neden bir bebeğim yok?
Artık zamanımın geldiğine mi inanıyorum, anne olmam gerektiğine mi, yoksa geç kalacağım korkusu mu? Yeryüzünde doğal sayılan bir şeyi kaçıracak mıyım duygusu mu? Kariyer da yaparım çocuk da sloganının 2. bölümünden eksik kalmak istemem ya, acaba o yüzden mi?
Resmen yavaş yavaş takıntı haline geliyor kafamda bu bebek meselesi.
Ben size bir şey söyleyeyim mi, kendin yaşamadığın her şey palavara. Bir sürü insan anlatıyor ya, yok bebeğin kokusu, yok annelik, yok bebek isteği ama başıma gelmeden dinlediklerimden bir şey çıkartabilmem mümkün değilmiş meğer.
Bu çocuk isteği kuvvetli bir şekilde bastırınca kavrıyorum durumu.
Daha önce de hamile kalmışlığım var, ama o zaman ''Zamanı değil'' demişim, istememişim.
Şimdi istiyorum...
Da...
Bu iş zannedildiği kadar kolay olmuyor. Ya da benim zannettiğim kadar. Doktora ''Benim ne yapmam lazım?'' diyorum.''Biyolojik bir rahatsızlığınız yok. Denemeye devam edin'' diyor
Millet, bu işin ritüelleri olduğunu söylüyor.
Ne kaybederim ki?
Etraftan duyduklarımı uygulamaya başlıyorum.
Bacaklarımı duvara dayadığım ilk ay, hamile kalacağımdan yüzden 100 eminim
Böyle yaparlarmış olurmuş...
Olmuyor.
Gelde takma. Sinir oluyorum.
Ben arızalı mıyım?
Doktora soruyorum.
''Hayır'' diyor, ''Denemeye devam edin.''
''Emriniz olur Doktor Bey.'
Devam...
Da...
Tık yok.
Her ay aldığım predüktörün haddi hesabı da yok.
Artık iyice takıntı haline geliyor.
Yürek çarpıntısı haline geliyor.
Afaganlar basıyor:
Neden benim bebeğim olmuyor?
Neden benim bebeğim olmuyor
Neden benim bebeğim olmuyor?
Henüz doğurmamışlar benim bu telaşımı hiçbir şekide anlamıyorlar.
Ya da anlıyorlar; benzer şeyler hissediyorlar, susuyorlar. Deniyorlar deniyorlar, gizliyorlar. Bu çocuk meselesi garip bir mesele, çiftler çocuk sahibi olmak için ne kadar uğraş verdiklerini nedense anlatmaktan hoşlanmıyorlar. Resmen yalan söylüyorlar.
Annem, ablam gibi bütün çocuk doğurmuş kadınlar ise ''Üzülme canım'' diyorlar, ''Artık her şeyin bir çaresi var.''
gözlerini benden kaçırarak ekliyorlar: ''Tıbben.''
İyice sinirimi bozuyorlar.
Bir de ''Acaba denemekten ipin ucunu mu kaçırıyorsunuz?'' diyenler çıkıyor.
Çok sevişirsen de olmazmış!
Beni tamamen delirtiyorlar.
Sonunda bir an geliyor ne yalan söyleyeyim usanıyorum, sevişmek dışında her şeyden vaz geçiyorum:
Doktora gitmekten, ona sorular sormaktan, aşılama yöntemini araştırmaktan, kendimi telaşa vermekten, sevgilime hayatı zehir etmekten...
Bu meseleyi rölantiye alıyorum. Rafa kaldırıyorum.
Artık başka bir yaza diyorum..
Ama ben iflah olmaz bir şeyim.
Dakika bir, gol bir!
Acilen kendime başka bir takıntı buluyorum.
Spor!
Bakın, o da çok önemli.
En az bebek kadar.
Hemen Hillside'a başlıyorum, Burçin Hoca'yla tanışıyorum.
Ona açık davranıyorum:
''Benim hayalim fit olmanın ötesi. Ben sizin vücudunuzdan istiyorum!''
Gülüyor.
''Bir senede sizinkini de yaparız böyle. Ama tabii sürekli gelirseniz...'' diyor. Gelmez olur muyum?
Madem hamile kalamıyorum...
O zaman sıkı popolu, hafif kaslı, güzel vücutlu bir kadın olurum.
Bunun için uğraşırım.
Allah sizi inandırsın sadece İstanbul'da değil Dubai'de de spor yapıyorum. LPG'ye gidiyorum.
Ben yavaş yavaş kilo da veriyorum, popoma pareyo bağlamadan ortalıkta salınacak hale geliyorum.
Kısa vadeli başka planlar da yapıyorum.
Ekim ayında bir Hindistan sonra bir Yemen...
Binbir Gece Masalları gibi seyahatler hayal ediyorum...
Ve ve ve..
Bacaklarımı duvara dayamaktan tamamen istifa ediyorum.Bu kadar lafla kafanızı şişirdim, aslında söylemek istediğim bir cümle: Kafama takmaktan vazgeçtiğim anda hamile kaldım!
HAMİŞ: Şimdi kara kara Burçin Hoca'ya şunu soruyorum. ''Sizin vücudunuzdan vazgeçtim. Karnım dışımda diğer taraflarımın benim eski vücuduma benzeyebilmesi için ne yapmam lazım?''

Ayşe Arman
Hürriyet

Uploaded with ImageShack.us

miray

tamamen dogru kafaya taka taka olacagı varsada olmuyo
onun için relaks olup akısına bırakmak gerek  :icon_thumright:

Balböceği

valla guzel yazi bi hevesle okudummm katiliyorummm  :icon_thumright: :icon_thumright:

gamzela

evet bazıları uğraşır uğraşır hamile kalamaz bazıları da kıymet bilemez.ne zor bi durumdur bu hamile kalmak fikri.allah herkese yardım etsin
gmz

juclea

Alıntı yapılan: gamzela - 21 Ocak , 2010, 12:46:58
evet bazıları uğraşır uğraşır hamile kalamaz bazıları da kıymet bilemez.ne zor bi durumdur bu hamile kalmak fikri.allah herkese yardım etsin
evt ben onu başta yaptım.ama allahtan ve bebeğimden vwe hatta hamile kalamayanlardan özür diliyorum..evlendikten bir ay sonra hamile kaldım..hazır değildim istemiyordum deyip ağladım..allahımın bana verdiği mucizeyi farketmedim.

✿گสЯเ_ќĮż✿

süper bir payşlaşım.çokta doğru yazdıklarına katılıyorum.ekleyen arkadaşımada tşkr ediyorum. :opucuk:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

»-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

cimcime

güzel bir paylaşım, zevkle okudum. teşekkürlerrrr :icon_thumright:

can yine cannnn

evet bende usanıp düşünmeyi bıraktığım ay hamile kaldım kesinlikle doğru birşey bu :icon_thumright:
can dediklerim....

esra26

ne kadar güzel anlatmış büyük bir zevkle okudum...  :icon_thumright:  paylaşım için cok sağol cnm  :opucuk:

düşünmemek gerek herşey eskisi gibi devam etmeli aslında

melek-çağlar

kafaya takmamak lazım ama gün geçtikçe daha çok takıyorum  :sad1:

esra26

Alıntı yapılan: melek-çağlar - 22 Ocak , 2010, 16:39:50
kafaya takmamak lazım ama gün geçtikçe daha çok takıyorum  :sad1:

di mi canım bende senin gibiyim elde olmadan gün geçtikçe   :y25: ben daha çok takmıyorum gibi ama aklımın bi köşesindede de sürekli ?? var

melek-çağlar

hele bu günlerde iyice stres oldum sürekli aklımda  :icon_scratch: :icon_scratch:

esra26

Alıntı yapılan: melek-çağlar - 22 Ocak , 2010, 16:44:25
hele bu günlerde iyice stres oldum sürekli aklımda  :icon_scratch: :icon_scratch:

hep rutin olacak söylediğim ama takmamalıyız cnm siz ne kadar zamndır bekliyorsunuz?? acaba ne yapmamız lazım uğraş bulalım desem ne bulabiliriz ki hergün aynı şeyler  :dontknow:  :dontknow:

melek-çağlar

güzelim ben çalışıyorum ama boş kalınca hemen aklıma geliyor  :dontknow: