Bebeğimle İlgili Sıkıntılarım Uyku,yemek,hastalık vs...

Başlatan azra35, 19 Ocak , 2010, 13:44:45

« önceki - sonraki »

βαlκιz

başka başlıklar dene hoşuna gitmiyo belkii..degişik başlıklar dene..
benimkiler 1 yasında ama bir yaş için olan biberon başlıklarını kullanmıyolare sevmiyolarr..6 ay için olanları kullanıyolarr  :k06: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

--elif--

nuby nin biberonları özel tasarlanmış anne memesi gibi oluyo onlara bi bak istersen

AککORTįє

bu konuyla ilgili dün birşey okudum. bebeğe ilk altı ay anne sütü dışında (suda dahil) birşey verilmemesi gerektiğini söylüyordu. bunu bende bu şekilde biliyorum doktorum da böyle anlatmıştı. su bebeğe tokluk hissi veriyor ve memeyi daha az emmesini sağlıyor. ama tabi sen yinede doktoruna danış.

azra35

ben ek besine geçtim vermem lazım ama tahminen ne kadar versem sizce

βαlκιz

senin ek gıdaya geçtini bildiğim için öyle yazdım ama sadece emzirince verilmiyo...
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

zelis

bende anne sutu alan bebeklerde suya gerek olmadigini biliyorum , ama tam da kesin oyle diyemem . bi aratirmak lazim  :icon_scratch:

βαlκιz

emsede arada 1 çay kaşıgı falan vermek lazım bebeklere..

Demet_dk

bende gün içinde veriyorum ama hiç ölçmedim ne kadar içtiğini
devamlı göz önünde suyumuz istediği zaman o yöne doğru yöneliyo 

βαlκιz

sadece emen degil sadece sırf mama yiyen ek gıda almayan bebegede su verilmezmişşşş
doktorumuz öyle demiştii..su veriyorum demiştimm.neden mama neyle yapılıyo suyla yapılıyoo su verme demişti ama ben veriyodum..çocuk tok altı temiz ama yinede durmuyo su veriyorum içiyo lıkır lıkır keyfi yerine geliyoduu..

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

benım bıldıgımde ılk 6 ay sadece anne sutu su dahıl verılmez ek gıdaya gectım dıyorsanız o zamn verın ben de kızıma ek gıda verdıgım ıcın gunde 1 kere aksam saatı 30cc su verıyorum gonlum daha cok vermek ıster ama benım kızım suyu bıle bıberonle ıcmedıgı ıcın kasıkla verıyorum zor oluyo o yuzden gunde 1kere :'( :'( :'(

azra35

benim bebeğim 5 ay 21 günlük ama 6 kilo 200 gr boyu da 64 cm doktor normal diyo ama hiçte normal diil bakınca 4 aylık gibi görünüyo doktor herangi bişey demiyo aynı durumda olan varmı kilo arttırıcı neler verebilirim nolur yardım edin

azra35

antibiyotik tedavisi 1 hafta oldu hala eli kulağında ve hala geceleri ağlıyor yeniden idrar yolları ve böbrek taşından korkuyorum bugün doktora götürecez allahım hiç hastalık bitmeyecek mi yine de şükür ama bi şöyle oh deyipte bebeğimin sefasını süremiyorum sizlerde de mşi öyle bu kadar kulak ağrısı tedavisi uzar mı yaaa

βαlκιz

geçmiş olsun canım..
antibiyotik işe yaramadımı acaba..belki başka bişey veriri doktor götür senn..
kimsenin derdi bitmiyokii ya birinin bebegi iştahsızdır..yada kusuyodur..yada gazlıdır..yada uyumuyodur..herkezde bi sorun var
ben dün 5 de yattım  :cildir: :cildir: iki uyumayaan beebek  :cildir: :cildir:

βαlκιz

canım valla bende herşey veriyorum kilo alsınlar diyee ama olmuyoo..
önceden tombişlerdi şimdi..gören 1 yasında demiyo valla küçücüklerr  :k06: aslında küçük olmaları hoşuma gidiyoo.ama zayıf diyenler sinir bozuyooo :caca: ben arada ıhlamur yapıp içine cici bebe koyuyorum biberonla veriyorum..kilo yapıyomuşş..herşey yiyolar..iştahlılar maşallah ama kilo yok..doktor dogum kilosuna göre süper diyoo ama canım sıkılıyo..

ertl

azra canım 5.5  aya göre kilosu iyi
zaten dr iyi diyosa neden üzülüyosun ki
benim kızım çok zayıftı
hep 2-3 ay gerideydi
kaburkalarını çok kolay sayabilirdin
bide öyle olsa ne yapacaksın
bence hiç üzülme sadece şükret sağlıklı bebişin olduğu için