Bebekler İçin Değişik Çorba Tarifleri Biliyor musunuz?

Başlatan ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥, 17 Ocak , 2010, 17:52:40

« önceki - sonraki »

DER!N

hmm afedersin tatlım ben seni karıştırdım galiba sanki daha büyük bir bebeğin varmış gibi kalmış aklımda  :opucuk:

< ESLAL >

evt arkadaşlar çorba tarifleri süper ancak hangi aya uygun yazalım bundan sonra  ;)

gülom ben tavuk ve et suyuna nezaman başlıcam canım benim kız babası gibi etçil olacak sanırım tavuk suyuna bayıldı  :k06:

ayşecim benimde kuzen ebe bana b tarifi o vermişti ilk bununla başla dedi ablamda 2 çocuk büyüttü oda 2 sinede bununla başlamış nettende baktım biçok yerde yine bu tarif vardı o sebepten ben bununla başladım hatta ilk çorba verdiğimde çokk heycanlıydım güloya bile ayrıntıyla anlatmışım doğru yapmışmıyım die  :k06: :k06:

unu bende 2 gündür kullanıyorum çorbalarda pirinç ve irmik koyuyordum hep ama hilali doyurmuyor böyle olunca daha kısa sürede acıkıyor bende un koymaya başladım  ::)

bebek ekmeği aldım çorbalar için tam erimiyor pütürlü kaldığı içinde öğürdü hep  :honk:

hmm gülom tavuk ciğeride verimmi artık yoksa 7 e girelim öylemi  ??? ???

DER!N

Et ve et ürünlerini 8.aydan sonrasına öneriyorlar ama hiç bir öneriyi uygulamadığımız için rahatlıkla verebilirsin :) şakası bir yana ayını falan beklemedi annem geçen gidişte yedirdi çocuğa tavuk ciğerini ve yemişti eciş(7aylıktı), ananeye gidişini bekliyor ciğer yemek için. Anneme kalsa köfte ezip yedirecek çocuğa.
Kırmızı et için ben 8.ayı bekliyorum, suyunu kullanıyorum gerçi de ne bileyim ya  ::)

Bebek ekmeğini niye öğürüyorki ya ekmek peynir falan yemiyor mu minik lokmalar halinde falan.
Benimki ekmekçi ağzında diş yok nenem kılıklı  :k06: çiğnemeyi seviyor.
Dişleri gelince eminim yemeyecek.

Dün muz yedi ya hanımcığım annesi bir mutlu olmuştu yine tatlı diyetine girmiş, bir de haber vermiyor annesi de deli divane tatlı yedirecek diye  ::)

DİLVİN

EZGİCİM KAYINVALDEM TAVUK SUYU İLE ÇORBA VERIYOR TALATA

BİDE TAVUK ÇİĞERİDE VERİYOR  :suclu: :suclu: :suclu:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

AککORTįє

sağol ezom ayşem  :opucuk:

peki birşey sorucam bunlar bi günlük tarif mi yani çok yapıp ertesi gün verilebilir mi?

yoksa 1 günlük mü yapmak lazım ?

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ((selma)) - 21 Temmuz , 2010, 13:24:21
biz tarif vermedık diye bize öpücük yohmuuuu  :k06: :k06:

abooo olmamı hiç benim arkadaşlarmın hepsine herzaman hazır öpücüklerim varr  :laughing7: :love9: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

DİLVİN

DİLVİN

Alıntı yapılan: __iLkNu®__ - 21 Temmuz , 2010, 14:03:49
Alıntı yapılan: ((selma)) - 21 Temmuz , 2010, 13:24:21
biz tarif vermedık diye bize öpücük yohmuuuu  :k06: :k06:

abooo olmamı hiç benim arkadaşlarmın hepsine herzaman hazır öpücüklerim varr  :laughing7: :love9: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ay ne kadan ıyı arkadaşşş olduk hepimiz  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

< ESLAL >

ilknurum ben günlük yapıyorum canım kalırsa atıyorum sebzeleri yarım kullanıyorum canım doktor ıspanak,dereotu vs. yeşil yaprakları koymadın sürece ertesi gün verebilrsin demişti ama benim içime sinmiyor  :dontknow:

vee bendende hepinize kocaman  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:  :love9:

madmazel

sebzeleri dolapta 3 gun buzlukda uzun sure sakalyabilirisniz arkadaslar
ama az yapin taze taze yesin yavrucakalr
ben kendim bile dunden yemek olunca o kadar istekli yemiom , el kadar bebek napsin
bi yerden sonra tercih meselsi tabi

benim kizim 22 aylik biz a$tik ek gidayi, bizle yemek yiyo
ama ba$langiç için size tavsiyem blander kullanmayin ;)

AککORTįє

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 21 Temmuz , 2010, 14:58:19
ilknurum ben günlük yapıyorum canım kalırsa atıyorum sebzeleri yarım kullanıyorum canım doktor ıspanak,dereotu vs. yeşil yaprakları koymadın sürece ertesi gün verebilrsin demişti ama benim içime sinmiyor  :dontknow:

vee bendende hepinize kocaman  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:  :love9:

ben sanırım biraz fazla yapmışımm  :icon_scratch: ;D ve hepsini atıcam malesef çünkü sevmedi.

kızlar benim oğlum tuzlu sevmiyor anladığım kadarıyla her gün şeftali

siyah tatlı erik havuç suyu veriyorum bitince çığlık atıyor .

2 gündürde yumurta sarısı vermeye çalışıyorum ve bugünde sebze çorbası sevmedi

ağlıyo resmen verdikçe midesi bulanmış gibi yapıyo. 3/5 kaşık anca verdim

ne yapmam lazım ne önerirsiniz  ???