19 Nisan , 2024, 23:16:27

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebekler İçin Değişik Çorba Tarifleri Biliyor musunuz?

Başlatan ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥, 17 Ocak , 2010, 17:52:40

« önceki - sonraki »

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

hımm bende 6 tane koyuyorum bıskuvı bahane kahvaltısını yesın dıye peynırı pekmazı falan :D
fazla bıskuvı koymuyorum ıstahı kapanmasın sonucta bisküvi
corbasını yesın yogurdunu yesın  :D

< ESLAL >

bende fenalardayım  :cildir: :cildir:  :cildir: :cildir: :cildir:

hilal sabah kahvaltısının yarısını yedi ve öğlene kadar bişey istemedi öğlene mercimek çorbası yaptım biir yemek tabağının hepsini bitirdi nasıl sevindik eşimle
uykusuzluktandanda ölüyor hanım dün gece yine uyumadık beşiğine koydum belki uyuya kalır die o arada bulaşıkları makinaya koyim dedim azcık durdu ağlamaya başladı  giderek ton arttı bağırırken bi öksürük geldi öksürürkende ne varsa kustu  :cildir: :cildir:
yediği çorba boşa gitti onamı yanarsın boşu boşuna kustu onamı heryer battı onamı  :cildir: :cildir: :cildir:

yeniden çorba ısıttım 3 kaşık yedi bıraktı uyudu şimdi 10 dk sonra mide gurul gurul kalkar  :caca: :caca: :caca: :caca:

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Demet_dk

ya bisküviyi az koyuca çok duru oluyo çorba gibi tok tutmaz diye ben fazla koyuyorum

ezgi belki çorba fazla gelmiştir 1 tabağı bitirdiyse
bazen biz bile yemeği fazla kaçırınca şişiyoruz midemiz bulanıyo benim öyle oluyo mesela

hilal dorukun kız versiyonu gibi maşallah
ne uyur ne yer nede durur
banyo yaparkende ağlıyosa tamam aynı doruk

< ESLAL >

demetcim ben 1-2 kaşıkta tahıllı kaşık maması koyuyorum kahvaltısına hem kıvamı iyi oluyor hem çok biskivü koymamış oluyorum  :icon_thumright:

yok canım çorba çok gelmedi uzun zamandır öksürüğümüz var mamadan sonra öksürürse kusuyordu zaten bi kaç gündür yoktu ilaç kullanıyoruz bugün ağladığı için öksürük şiddetli geldi ve kustu feci kustu hemde  :honk: sonrada yemedi bişey  :BangHead:

Allahtan suyu seviyor banyodan çıkmıycam die ağlıyor benimki  :nazar: :nazar:

YİNE SELMACIMM YİNEEEEEEEEE NE İSTİYOR BU ÇOCUK KENDİNDEN DE BENDEDE ANLAMIYORUM  :violent1:

ADETİM BİRDE AĞRIMDA VAR ÜSTÜNE HİLALİN HUYSUZLUĞU ÇILDIRMAK ÜZEREYİM KENDİNİDE BENİDE PERİŞAN ETTİ YAHU BOK KADAR BOYUYLA  :cussing:

BUGÜN KULAĞINI ÇEKİP DURUYOR DİŞTE GELİYOR SANIRIM  :honk:

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

< ESLAL >

evtt canımm felaket sinirliyim hemde günlerdir uyumuyoruz yorgunum artık herrr açıdan akşam 3 ten 5 e kadar ayağımda salladım 10 dk uyudu yine kalktı bi rahatsızlığı olsa amenna mık demem ama keyfii yaaa bi yerimi ağrıyor acıyor bi derdimi var diyorum bazen ama ykk yani yok 3 gün önce doktordaydık şükür herşey yolunda niye böyle yapıyor anlamıyorum bukadarda huysuzluk olmaz

DİLVİN

çokkkk zor canım yaa
Allah yardımcın olsun
bıraz ilgilenme bakalım ne yapacak
ilgidenmı huysuzlanıyor kı

) SaMiRa (

ezgicim allah kolaylık versin demetcim sanada inşallah bebekleriniz bol işthahlı,uykusu yerinde,huysuzluk yapmayan bebek olurlar benimkide :amin: :amin: :amin:

fudayl da çok huysuz ne yatıyor ne oturuyor geziyoruz gülüyor sonra yine ıııı ııııııııı diyip duruyor sallıyorum başlıyor ağlamaya kendini kaldırıyor nereye gidecekse  :D bunlar çok eşşek gözümün içine baka baka bişeyler söylüyor konuşuyor ama anlamıyorum bi derdi yok işte can sıkıntısı havada çok sıcak mıy mıy durduğu yerde durmuyor.benide emmiyor 2 dakka anca o da nadir mama veriyorum 120 cc 30 cc içiyor kaşık maması yapıyorum zorla yiyor allahtan meyve suyu verdm bugün içti biraz uyuyor şimdi şükür :aferin:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ((selma)) - 27 Temmuz , 2010, 14:51:07
çokkkk zor canım yaa
Allah yardımcın olsun
bıraz ilgilenme bakalım ne yapacak
ilgidenmı huysuzlanıyor kı

işte öğlen ilgilenmedim canım attım beşiğine ağlarken öksürük geldi ve kustu mecbur aldım yine  :dontknow:

geçen gecede aynısını yaptı huy edinmesinden de korkuyorum bu kusma işini bebekken kustuğunu bilmem şimdi kusuyor  :cildir:

aminnn sahracım aminn benim kız huysuzluğundan yapıyor kendini sıvazlatıyor işte sıcaktan filan değil yani bu hava oldukça serin

üzerine titredikçe zıvanadan çıktı  :caca: :caca:

Demet_dk

saol sahracım  :opucuk:

Allah hepimize kolaylık versin
doruk doğduğundan beri huzursuz bi bebek 15 günde bir nerdeyse doktordayız sağlık sorunu yok ama ne sorunu var anlayamadık
uyksuzluk mız mızlık iştahsızlık boş boş ağlamalar hepsi mevcut
bi yerden sonra keçilerim geliyo kendime zarar verme noktasına bile gelyorum
hocaya falan baktırmayı bile düşündüm ama gitmeye niyetlenmedim hiç bi gün onuda yapıcam
insan geriliyo ister istemez hem ruhen hem fiziksel yorgunluk ikisi aynı anda olunca  :cildir:
karşındaki insanlarıda geriyosun hem eşimi hem annemi kırıyorum mesela

мiŁenα.

Kızlar Allah yardımcınız olsun..

Yemeyen çocuk çok zor ya :sad1:

İnşallah düzelirler yada bunları yedirtmenin bir yolunu bulursunuz :amin:

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

allah kolaylık versin hepinize ya ben şimdiden geriliyorum acaba az mı yedi çokmu yedi die

ezgi canım belki başka dişler geliyodur  ???

< ESLAL >

aminnn aminn kızlar  :amin: :amin: :amin:

evt ilknurum diş geliyor ucu göründü ama nisanın huysuzluk yapması için diş çıkarması gerekmiyor  :laughing7: :laughing7: :laughing7:

мiŁenα.

TATLI SEBZE PÜRESİ:

(7. aydan itibaren bebeğinizin menüsüne ekleyebilirsiniz.)

**Değişik sebzelerlede yapabilirsiniz bu püreyi,önemli olan mevsim sebzelerini kullanmak.
Özellikle kök sebzeler bebekler için çok yararlıdır ve genelde tatlı oldukları için bebekler tarafından red edilmezler.Bu tarifi ek gıdaya başladığınız zamanda rahatlıkla verebilirsiniz.

Malzemeleri:

*1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç
*1 yemek kaşığı rendelenmiş kırmızı pancar
*1 adet brokoli çiçeği
*1 yemek kaşığı haşlanmış pirinç

Pürenin yapılışı:

**Bütün sebzeleri tencereye koyun,üzerini geçecek kadar sıcak su ilave ederek pişirin.Sebzeler pişince pirinci içine katıp ezerek bebeğinize yedirin.

7.aydan itibaren

:love9: :love7: :love9: