29 Mart , 2024, 09:25:41

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebekler İçin Değişik Çorba Tarifleri Biliyor musunuz?

Başlatan ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥, 17 Ocak , 2010, 17:52:40

« önceki - sonraki »

Demet_dk

ezgicim saol canım

bizim kaderimizde böyle işte
5.5 aylıkken başladım ek gıdalara hala aynı yerdeyiz ve çok yoruldum artık

bahsettiğin herşeyi deniyorum eline bişey vermek reklam bilg müzik herşeyi yapıyorum
sokağa çıkıyorum kediler arabalar bakarken yesin diye yok
arabayla dışarı bile çıkıyoruz ama nafile
zorla yedirdiğim zamanda çok ağlıyo daha çok tepki veriyo
aç bıraksam olmuyo
zorla yedirsem olmuyo ne yapacağımı şaşırdım artık

< ESLAL >

iştah şurubu kullansan canım onların yan etkiside yok gülo zinco kullanıyor şuan sanırım işe yarıyor bende supravit kullandım kısa süre

Demet_dk

1 yaş kontrolünde doktora sordum iştah açıcı bişeyler verin dedin
öyle bi ürün yok dedi varsada ben önemiyorum dedi
kendi başımada bişey yapmak istemiyorum

bugün yine kahvaltı yapmadı
öğlen oldu çorba içmeid 2 kaşık ağlarken ağzına dökebildim  :y25:
bikaç kaşıkta meyve püresi yedi bunada şükür napim
kapının önündeki kedi sağolsun :cildir:

DİLVİN

demetcım kraker felan vermesen belkı yemek yemı acaba

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Angel

demettt    :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:   bende boyleydim ayni senin gibi halende zaman zaman yasiyorum bu durumlari   :crybaby2: :crybaby2:

ben son careyi siringayla cozdum nasilmi kalin siringalar varya agri kesiciyle beraber kutunun icerisinde iste onunla yediriyorum ben emreyi.

kesinlikle agzini acmiyor hep zorla yediriyorum   :y25: :y25:   simdi cok cok iyi Allahima bin sukur yinede agzini acmiyor ama tv sehpahasinin

onune koyuyorum ayakta tv'ye bakarken sokusturuyorum azicik cenesini tutup hemen siringayla yediriyorum    :-\ :-\

napiyim siringa saolsun

< ESLAL >

biberon almıyormu demetcim alıyorsa onunla ver sıvı yap kıvamlarını yada meyve suyu süt vs.  :dontknow:

her doktor farklı bişey söylüyor bu konuda ama doruğun durumda bence kullanılmalı dediğim gibi bi yan etkiside yok doktor şurubu önermiyor tamm ozaman bu çocuğu nasıl besliycen konusunda sana öneride bulunması lazım

Angel

rabbim sana kolaylik versin demet  :amin:   cok ama cok zor bir donem bu bir anne icin   :sad1:  kendim yasadim halende ara sira yasiyorum

ama bunu ogrendimki nekadar ustune gitsem dahada inatlasiyordu emre.esim diyordu birak madem istemiyor niye aglatiyorsunki cocugu ?

omiycek ya Allah korusun birak acikinca yer derdi hep bende hayiiiiiiiiiiirrrrrrrrr derdim hayirrr yiycek  baska cozumu yookkk  :crybaby2: :crybaby2:

yemegini yediginde butun dunyalar benim oluyor derdim esime yemediginde kendimi kopruden assagi atlasam geliyor derdim    :y25: :y25:

emrede cubuk kraker sandevic gibi seyler yemegi cok seviyor .bir hafta bunlarla besledim ben emreyi sonra cok kilo verdi hatta annem babam

emre nekadar cok zayiflamis dedi  :crybaby2: :crybaby2:   goruyormusun dedim anneme ve esime bak cocugu zorlamadim

bak nasilda kilo verdi kimdi kimse konusmasin hic birsey demesin dedim ve istedigim sekilde yediriyorum emreyi   :amin:

ama zorlamadan kandira kandira yine siringayla ama bunada bin sukur    :amin: :amin: :amin: :amin:

Demet_dk

selmacım kraker yiyo onu seviyo ama bu seferde içi kuruyacak devamlı krakerle olmazki

tülincim valla çok zor durumdayım parkta bahçede yolda televizyonla reklamla herşekilde deniyorum ama olmuyo
ağzına bişey sokmak istemiyo elleriyle itiyo vuruyo kafasını çeviiriyo

kızmayacam diyorum sinirlenmicem diyorum yemesin acıkınca yer umursamıcam diyorum ama olmuyo
yemediği zaman çok üzülüyorum

yarın doktora götürücem tekrar bakalım ne dicek

Allah yardımcımız olsun şu güzel günde dualarımızı kabul etsin inşallah  :amin:

Angel

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

ah demetcım ah senı en ıyı ben anlarım eflını bılıyosun ıstahsızlık dedınmı ılk sırada eflın gelır bende aynı senın gıbıyım dogdu dogalı bı ıstahlı halını gormedım emerkende oyleytdı butun gun emmıyodu sinir krızlerı gecırıyodum bagırıyodum hastalık sahıbı oldukbunlarınyüzünden hala da aynı bısey yemıyo zorlayınca kusuyo ben sımdı cenesını tutuyorum agzını actırmaya calısıyorum gercı esım ızınde sımdı onun sayesınde yiyo bıraz esım kucagında ttuyo balkondan dısarı baktırıyo bende o arada bı kac kasık yedırebılıyorum cok zor ısımız demet allah yardımcımız olsun sana tavsıyem sütten kes belkı emıyo dıye yemek yemek ıstemıyo ben eflını kestıkten sonra bıraz ıstahı acıldı sankı en azından sütünü iciyo :nazar: :nazar:masallah emerken hayatta bıberon veremezdım kestıkten sonra bıberona alıstı bıde bıldırcın yumurtası ıstah acıyomus ondan verıyorum her aksam ıstah surupları bende cok kullandım doktorlar onermıyo ben kafama gore alıyodum 30 tl verdım bı surup aldım multıvıtamın o bıle ıse yaramıyor

Demet_dk

nuray cım aminnn  :amin:

ya sütten kesmeyi düşünüyorum ama aç kalmasına da gönlüm razı olmuyo işte
göğsüme sarılıyo anne meme diye gelde verme  :y25:
sütte yok emiyo emiyo boş

normal sütüde sevmedi denedim
ayranı daha çok seviyo
bıldırcın yumurtası iştah açıyomu acaba
en azından  kahvaltıda veririm

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

demet bende senın gıbıydm annem bana sureklı kes memeden dıyodu kıyamıyodum eflınde memeye sarılıyodu anne meme dıyodu sutte yok bos bos emıyodum oda ona yetıyomus demekkı yada ıstahını kesıyodu etrafımdakı herkes yemedıgını gorunce sütten kes dedıler ben yıne kıyamıyodum ama denıze gıttıgımızde alerjı yuzunden ılac kullanmaya basladım süte gectıgı ıcın mecbur kestım ama ıyıkı kesmısım ıyı bı tesaduf oldu bu ılac kullanmam   :nazar: :nazar:
canım ben oyle duydum ıstah acıyomus dıye mıray soylemıstı oda kızına yapıyomus büsraya o kaynatarak yapıyo ben çiğden sütüne koyuyorum oda benım gıbı yapacagını soyledı bılmıyorum sımdı nasıl yapıyo ???

Demet_dk

denerim birazda bıldırın yumurtası gönderelim çöpe  :k06:
inşallah sever  :amin:

bugün biraz daha iyiyim doruk kahvaltısının yarısını yedi
keyfim yerinde  :muzz:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

oh oh masallah kuzucuguma yarasın ınsallah
kahvaltısına kac tane bıskuvı koyuyorsun demet :icon_scratch:

Demet_dk

10 tane koyuyorum katı olsun diye  :-\
yarısını yediği için 5 tane sayılır

sen nasııl yapıyosun