Bebekler İçin Değişik Çorba Tarifleri Biliyor musunuz?

Başlatan ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥, 17 Ocak , 2010, 17:52:40

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

DER!N

:honk:

Önce sığır eti, sonra kuzu, sonra da dana, tavuk etleri verilir. Jambon verilebilir, ara sıra da salam yiyebilir. Balık da beş ile altı ay arasında, et ve yumurta ile değişimli olarak verilir. Çocuğa verilen balığın çok taze ve yağsız olması gerekir. Mezgit, dilbalığı gibi balıklar tercih edilmeli, ama uskumru, ringa balığı gibi yağlı balıklar verilmemelidir. Ara sıra, ona konserve sardalya veya ton balığı tattırabilirsiniz. Bazı çocuklar balığı hiç sevmezler o zaman et ve yumurtayla yetinin.

Severek yediği bir şeyi tattırmakla yetinmeliymişiz. Tabii ki yetinmeyeceğiz az veririz olur biter.

DER!N

Sen de sağol canım.  :opucuk:

Haydin cümleten hayırlı ve bereketli geceler,
bebişler uyusun annişler dinlensin.
Yarın forumu boşlamayın dua ederim uyutmam bebişleri ona göre.  :k06: :k06: :k06:

baş baş  :wave: :wave:

) SaMiRa (

DER!N

Günaydın canım, hoş geldin  :opucuk:

Her zamanki Pazar günü durumları,
kahvaltı yapıldı.
Kuzum uyudu, kociş saz çalmaya çalışıyor.
Ben de kahve keyfindeyim.

Sen neler yapıyorsun?

KUZEY

kızlar ben de
bir tane taze fasulye
çeyrek kabak
çeyrek patates ve havuçla yaptım süzdükten sonra 1 çay kaşığı irmik ekleyip biraz daha pişirdim Kuzey çok beğendi darısı sizin bebişlerinize  :icon_thumright:

< ESLAL >

) SaMiRa (

canım geç oldu kusura bakma bizde aynı kahvaltı falan derken bebeiş uyumuştu çay keyfi yapıyorduk :)
bizde eşimin arkadaşına gittik az öncede anneme geldik oturuyoruz çok sıcak var hiç çıkılacak gibi değil allah herkesin yardımcısı olsun :amin: :amin:

Demet_dk

Gülfercim ne yazıkki sadece o kadar yiyo

bugün mesela hiç bişey yemedi
muzlu kahvaltı hazırladım 1 kaşık zorla ağzına döktüm
öğlen yoğurtlu çotba yaptım seviyo diye onuda yemedi
yediği tek şey bikaç tane çubuk kraker

çok stres yapıyorum çok üzülüyorum ve elimde olmadan bağırıyorum yavruma sonra daha da çok üzülüyorum
nr yapacağımı şaşırmış durumdayım  :crybaby2: :crybaby2:

DER!N

Canım üzülme lütfen,
muhtemelen denemişsindir ama etrafa renkli olan makarnalardan bıraksan belki kendi alıp atar ağzına.
Ya da aç bırakmayı denedin mi?
:(

Demet_dk

gülfer şuanda aç dedimya yemedi hiç bişey ne sabah ne öğlen
şimdi yoğurt vereyim dedim sanki canını yakıyomuşum gibi ağlıyo
valla stresten hastalık sahibi olucam
bağıra bağıra ağlamak istiyorum yada kafamı kanatana kadar bi yerlere vurmak...

DER!N

Tabii ki aç canım onu demek istemedim hani kendisinin istemesini sağlamaya çalışmak anlamında.
Reflüsü falan olabilir mi acaba?
Ya da tam idrarına baktırdınız mı?
Bu kadar da iştahsızlık normal değil gibi geliyor bana,
çünkü büyüdü artık oğluş ona göre enerji harcıyor acıkması lazım.

Kanı düşükse o da iştahsızlık yapıyor Demet.
Başka da aklıma gelmiyor bir şey, çok üzüldüm Rabbim kolaylasın inş. :amin:

Demet_dk

canım doğduğundan beri her ay kontrollerine götürdüm bi rahatsızlığı yok ki
kanınada bakıldı oda gayet iyiydi yani

KUZEY

< ESLAL >

Alıntı yapılan: Demet_dk - 25 Temmuz , 2010, 21:26:53
gülfer şuanda aç dedimya yemedi hiç bişey ne sabah ne öğlen
şimdi yoğurt vereyim dedim sanki canını yakıyomuşum gibi ağlıyo
valla stresten hastalık sahibi olucam
bağıra bağıra ağlamak istiyorum yada kafamı kanatana kadar bi yerlere vurmak...

demetcim çok üzüldüm canım okudukça kendi yaşadıklarım geldi gözümün önüne  :y25:

nisa'nında reflüsü var ve bir dönem inanılmaz artmıştı hiçbirşey yediremiyordum benide emmiyordu üstelik  :'( tabak,kaşık elimde yesene die ağladığımı bilirim eşime anneme bağırırdım ,birgün iice çıldırmak noktasına geldim elimle açım döktüm ağzına mamayı  :crybaby2:

ama şimdi zorlamıyorum ki hala iştahsız bi çocuk hergün aynı saatlerde veriyorum yesede yemesede tv de reklam açıyorum bulamazsak pc den animasyon vs.
eline onun dikkatini çekecek bişey veriyorum (oyuncak,kaşık,toka ... vs) ve onlara dalmasını bekliyorum bende bir yandan şarkı söylüyoru filan önce 3-5 kaşık yiyordu sonra yarım tabak oldu şimdi  :nazar: 1 tabak yiyor  :nazar: uzun sürüyor şebek oluyorum ama yiyor ya razıyım  :dontknow:

birde bitirmesi için zorlamıyorum istemediği anda bırakıyorum hmm benim yaptıklarımı yemediği zaman bu kavanoz meyve pürelerinden yerdi onları dene istersen sabahın 5 de yedirdiğimi bilirim  :honk: