28 Mart , 2024, 16:28:34

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebekler İçin Değişik Çorba Tarifleri Biliyor musunuz?

Başlatan ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥, 17 Ocak , 2010, 17:52:40

« önceki - sonraki »

DİLVİN

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 20 Temmuz , 2010, 13:47:49
kızlar bende bugün uyduruk çorba yaptım :)

1 çorba kaşığı unu yağsız kavurdum azcık,biraz su biraz tavuk suyu koydum yarım kabak,yarım havuç koydum 1 dalda maydonoz kaynayınca blenırdan geçirdim nisa güzel yedi  :icon_thumright:

MAŞALLAHH
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Angel

masallah nisama teyzesi yesin onu  :nazar:

bir tavuk gogsu
3-4 dal maydanoz
sogan
avcumun ici kadar kabak
bir havuc
4 yemek kasigi pirinc
semizotu

ilk once tavuk gogsunu pisirin yarim saate kadar sonra butun malzemeyi ekleyin ve bir saat daha pisirin .

ben boyle degisik degisik corbalar hazirliyorum emreye gerci hic severek yemiyor o ayri ama cok vitaminli tarifler

avcumun ici kadar et
4-5 dal ispanah
4-5 kasik pirinc
kereviz 1 dal
1 patetes
vede kabak

ilk once eti yarim saat hasliyorum suda sonra icerisine butun malzemeyi koyup bir  yarim veya bir saat daha pisiriyorum  .blemderden geciriyorum

afiyet bal seker olsun

bugunde ciger pisirdim  bir avuc tavuk cigeri
bir sogan
bir dis sarimsak
birkac dal maydanoz 4-5 kasik pirinc

hepsini bir tencereye koyun bir saat pisirin

Angel

isterseniz tatli tarifide verebilirim besleyici hepside

5-6 tane cici bebe
yarim muz
2 tatli kasigi yogurt

cici bebeleri sutle erittipten sonra muzu ezin veya blenderden gecirin ,sonra yogrtla karistirin

muhallebili cici bebe: muhallebiyi pisirin sonra icerisine ezilmis ve yumusamis 5 tane cici bebe ekleyip karistirin  afiyet bal seker olsun

cilekli,kirazli  pirinc unu: meyveleri blenderden gecirin sonra pirin ununu  sade sutle pisirip  meyveleri ekleyin pirinc ununa seker eklemenize gerek yok  ,cunku meyveler zaten sekerli  :icon_thumright:

1 avakado ve 2 yemek kasigi yogurt azicikta tuz  blenderden gecirin sonra yedirin bebislerinize cok besleyici.avakado bebegin beynini

besliyor  tavsiye ederim .ben genelde emrenin corbalarina yarim avakado veya iki tatli kasigi kadar yogurt ekliyorum herzaman.

< ESLAL >

sağol tülincim  :opucuk:

tarifler içinde çokk saol yoğurt dşındakileri bende yapıyorum kereviz denemedim henüz oda kokuyor ya seveceğini pek sanmıyorum  :honk:

birde canım ben 2 gündür tavuk suyu kullanıyorum çorbalarında tavuğa ve ete nezaman başlamam gerekiyor 7. aya girmemize 10 filan var 

AککORTįє

kızlar oğluma sebze çorbası yapıcam ilk defa

başlangıç olarak ne önerirsinizz

DER!N

Arkadaşlar maydonoz 1 yaşından sonra o da  tam idrar testi yapıldıktan sonra imiş,
eski fosil doktoruma sormuştum bazı bebeklerin doğuştan böbreklerinde kum ya da taş olabiliyormuş.
Maydonoz söküyormuş bunları aklınızda olsun. Tabii bu bir ihtimal şahsen o ihtimali göze alamadım ben.

< ESLAL >

Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 20 Temmuz , 2010, 22:27:21
Arkadaşlar maydonoz 1 yaşından sonra o da  tam idrar testi yapıldıktan sonra imiş,
eski fosil doktoruma sormuştum bazı bebeklerin doğuştan böbreklerinde kum ya da taş olabiliyormuş.
Maydonoz söküyormuş bunları aklınızda olsun. Tabii bu bir ihtimal şahsen o ihtimali göze alamadım ben.

hadii yaaa ben koyuyorum nerdeyse her çorbaya benim geri doktorda hiçbirşey demedi bu konuda  :cussing: :cussing:

sağol gülom  :opucuk: :opucuk:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: __iLkNu®__ - 20 Temmuz , 2010, 19:26:35
kızlar oğluma sebze çorbası yapıcam ilk defa

başlangıç olarak ne önerirsinizz

ilknurum ilk olarak patates,havuç,kabak bunları haşla sebzeleri al bi kenara ve sebzelerin suyuna az pirinç atıp onuda haşla daha sonra hepsini karıştırıp blendırdan geçir 1 tatlı kaşığı zeytinyağ yada 1 çay kaşığı tereyağ koy en son  :icon_thumright:

ben ilk başladığımda blendırdan geçirdikten sonra birde süzgeçten geçirirdim hiç pütür kalmasın die biz bu çorbayla baladık canım grneldede bu tarif var heryerde  :icon_thumright:

afiyet olsun paşaya  :hungry: :hungry:

мiŁenα.

İlknur dün aile hekimi hemşiresi dediki ;
Başlangıçta bir patates bir havuç haşalyıp blendrden geçiriyrouz ..

Yağda az birşeycik ve çiğde koyuyorsunuz üztüne dedi..
Tuz normlade verilmiyormuş ama artık çok çok az birşey iyotlu tuz koycakmışız guatra iyi geliyormuşş..

sonraki günkü çorbadada patates ve havuca ek birşey koyuyormuşuz hem bölelikle neye alerjisi olup olmadığınıda analrmışız :icon_thumright:

örneğin sonraki gün 1 kabak..

ve un koycaksan un yerine irmik koymak daha iyimiş kabız olmazmış :)

:love9: :love7: :love9:

DER!N

İlk zamanlar pirinç katmak daha uygun hazmı kolay oluyor.
Sonra da irmik, tok tutuyor ;)

мiŁenα.

Bilmiyorum ki kadın bunalrıd edi..Eymenin bir ara geçirdiği fissürden bahsettim un kullanma ilk etapta dedi irmik at onun yerine kabız olmaz dedi :)

Lă_Tăhzen!

bende 1 tane ekliyim ebru şallıdan almıstım tarıfını

1 yemek kaşıgı bulgur
1patates
yarım havuç
1 yemek kaşıgı yeşil mercimek
1 tatli kaşıgı zeytinyagı
1 bardak su

hepsini haşla sonra yag ekle  ve son olarak blendirdan gecir

;) ;) ;) ;) ;) ;)

DER!N

Sağol tatlım ama bu biraz daha büyük bebekler için.

Aslında eklediğimiz tariflere kaç aydan itibaren olduklarını da eklersek,
biz birbirimizi biliyoruz herkes kendi çağına uygun tarif bulup ekliyor.
Ama forum dışındakiler de faydalansın kanaatindeyim.  :opucuk:

мiŁenα.

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 21 Temmuz , 2010, 10:05:25
Sağol tatlım ama bu biraz daha büyük bebekler için.

Aslında eklediğimiz tariflere kaç aydan itibaren olduklarını da eklersek,
biz birbirimizi biliyoruz herkes kendi çağına uygun tarif bulup ekliyor.
Ama forum dışındakiler de faydalansın kanaatindeyim.  :opucuk:

benım kız daha 2 aylık ben her buldugum taırıfı eklıyorum genelde lazım olcak dıye bu 10 aylıktan sonra ki bebkler için 

ay ayse guldurdun 
:k06: